* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Belt Grinder & Tocilo - mungos

Go down 
4 posters
AuthorMessage
@mungos@

@mungos@


Posts : 17
Join date : 2014-03-22
Age : 36
Location : mali Pozarevac

Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: Belt Grinder & Tocilo - mungos   Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeSat May 10, 2014 3:00 am

Malo viska vremena pa reko da probam da napravim novu masinu.
Inace mojih ruku delo.Radi se o jednoj masini mesavina tocila i belta,u smanjenoj varijanti.
Belt Grinder & Tocilo - mungos <a href=Belt Grinder & Tocilo - mungos DSC_0099_zps82f14ba0" />
-inace motor je od 2 kw,2850 obrtaja,na motoru je troredna remenica(takozvcana bliznakinja)
Belt Grinder & Tocilo - mungos <a href=Belt Grinder & Tocilo - mungos DSC_0102_zps5056660c" />
-Na osovini je takodje troredna remenica razlicitih precnika,tako da sam obrtaje sa motora od 2800,preneo na osovinu u 3 mogucnosti 1700,2000,3000 obrtaja.
Belt Grinder & Tocilo - mungos <a href=Belt Grinder & Tocilo - mungos DSC_0106_zps139cdfa0" />
-Motor je sam za sebe i kais zatezac,nakacen je na jednoj ploci ,cija zadnja strana je navarena na bravarske sarke 2 komada fi 20,tu je i rucica radi lakseg spanovanja
Belt Grinder & Tocilo - mungos <a href=Belt Grinder & Tocilo - mungos E748e6f1-2a2a-4949-a501-b5208408acbd_zps3e868895" />
-Osovina je inace duzine 500 mm,fi 25mm,nakacena je na dva samopodesiva lezaja sa kucicama,lezajevi nisu zz,vec imaju sisice za podmazivanje,sa desne strane je ispust za razne koturove,debljine osovine 22mm(standard kamenova za veliku i malu brusilicu)
Belt Grinder & Tocilo - mungos <a href=Belt Grinder & Tocilo - mungos DSC_0107_zpsa69ee042" />
-sa leve strane je pogonski valjak za belt grinder,jos uvek nije zavrsen,trebam nakaciti jos dva valjka,jedan ce ici odma iza pogonskog,dok drugi ce ici na nosac dosta vislje tako da cu imati oko 60 cm radne povrsine,no slike kad ga zavrsim.
Belt Grinder & Tocilo - mungos <a href=Belt Grinder & Tocilo - mungos DSC_0103_zpsa9ba274f" />
-I sve to osigurano stitnicima radi bezbednosti,lako se i demontiraju radi spanovanja.
Belt Grinder & Tocilo - mungos <a href=Belt Grinder & Tocilo - mungos DSC_0101_zps89fd8ead" />
Belt Grinder & Tocilo - mungos <a href=Belt Grinder & Tocilo - mungos DSC_0105_zps0e2b47e4" />
Belt Grinder & Tocilo - mungos <a href=Belt Grinder & Tocilo - mungos DSC_0100_zps0521f979" />
-Inace motor je zasticen sa bimetalnom sklopkom od pregrevanja,za nedo bog,monofazni je,cela konstrukcija je uradjena na stubu f 250mm,navarena na polukruzan teg do 40 kg,gornji kraj ankerisan za betonski stub,posto ima svoje mesto u radionici odlucio sam se ipak na stabilnu stojecu,ne mobilnu masinu,takodje se moze demontirati i staviti veci stitnik za tocilo,f 450,tako da se na osovinu od 22 mm mogu stegnuti i brusni kolutovi do velicine 400mm,debljine do 60mm.
[img]Belt Grinder & Tocilo - mungos DSC_0099_zps82f14ba0[/img]
toliko od mene.pozdrav
Back to top Go down
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: Re: Belt Grinder & Tocilo - mungos   Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeSat May 10, 2014 7:20 am

odlično urađeno, može u seriju )))
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: Re: Belt Grinder & Tocilo - mungos   Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeSat May 10, 2014 2:23 pm

A jel se trese cela radionica kad radis.Posto je ankerisana za stub radionice.?Opaka makina!
Back to top Go down
@mungos@

@mungos@


Posts : 17
Join date : 2014-03-22
Age : 36
Location : mali Pozarevac

Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: Re: Belt Grinder & Tocilo - mungos   Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeSat May 10, 2014 3:02 pm

Gvozden wrote:
A jel se trese cela radionica kad radis.Posto je ankerisana za stub radionice.?Opaka makina!
ne vibracije su skoro neprimetne i na 3000 obrtaja,zbog tega na dnu.,i parce(daska od bukovine),ispod tog istog.
Back to top Go down
Guest
Guest




Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: kometar    Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeSat May 10, 2014 4:05 pm

Pazi ovako kolega :
Ideja mi se sviđa .Kombinacija belt- grindera i tocila za brušenje ...Ok, ovo sigurno nebi bio moj izbor, to smo pričali ...Ali ako je tebi u srcu lepo - kada si je napravio- onda uživaj u radu sa njom.Smile
Dizajn je lep- tu svi komplimenti ...Želiš da bude stacionarna - i to je ok...kada hoćeš možeš da je deankerišeš i staviš na drugo mesto ...sve je ok i prelepa je ..Smile...kapa dole !Smile cheers 
Ali ima i ona druga strana medalje ,koja može da bude od koristi ...
Ni na pamet da ti pada da staviš nekada- tocila veća od 2O0mm na njoj .Ove brzine koje si naveo , a takođe i prečnik tocila koja si naveo da bi mogla da idu na njoj, debljina osovine - sve skupa - tocila ne veća od 200mm, ( da li bila od medijapana , ili bilo čega - nikako veća!)...Poznajem tu problematiku jako dobro i sam sam bio akter nekih stvari o kojima ne bih da pričam ( znaš našta mislim)...
S druge strane, mana tvoje mašine je nešto na čemu bi mogao da poradiš.A to je - MNOGO TI JE MALA MOGUĆNOST MANIPULACIJE POTEZIMA U OŠTRENJU, BRUŠENJU I POLIRANJU , a takođe i dugačka sečiva- imaćeš problema da uradiš...Izvini na iskrenosti.....Poradi na ovome što sam ti naveo, kao svoje mišljenje iznosim.Mislim da ipak može da bude još bolja , a da zadrži onu lepotu i dizajn koji ima ...uradi kako ti smatraš da treba..
Ponavljam , nekako tocila veća od 200mm u prečniku! imao sam loše iskustvo i ja i na še kolege i povrede su gore nego pad sa motora...
Toliko za sada .....
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: Re: Belt Grinder & Tocilo - mungos   Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeSat May 10, 2014 4:18 pm

Ok. izgubio sam iz vida opterecenje od 40kg. Smile 
Back to top Go down
Guest
Guest




Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: dodatak   Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeSat May 10, 2014 4:52 pm

Zaboravih da kažem ...Mašina je veoma jaka, motor od 2kw, a i kaiš mi se posebno sviđa - što dodatno joj povečavava snagu ..Onako - muški !...

Back to top Go down
@mungos@

@mungos@


Posts : 17
Join date : 2014-03-22
Age : 36
Location : mali Pozarevac

Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: Re: Belt Grinder & Tocilo - mungos   Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeSun May 11, 2014 2:50 am

oštrač wrote:
Pazi ovako kolega :
Ideja mi se sviđa .Kombinacija belt- grindera i tocila za brušenje ...Ok, ovo sigurno nebi bio moj izbor, to smo pričali ...Ali ako je tebi u srcu lepo - kada si je napravio- onda uživaj u radu sa njom.Smile
Dizajn je lep- tu svi komplimenti ...Želiš da bude stacionarna - i to je ok...kada hoćeš možeš da je deankerišeš i staviš na drugo mesto ...sve je ok i prelepa je ..Smile...kapa dole !Smile cheers 
Ali ima i ona druga strana medalje ,koja  može da bude od koristi ...
Ni na pamet da ti pada da staviš nekada- tocila veća od 2O0mm na njoj .Ove brzine koje si naveo , a takođe i prečnik tocila koja si naveo da bi mogla da idu na njoj, debljina osovine - sve skupa - tocila ne veća od 200mm, ( da li bila od medijapana , ili bilo čega - nikako veća!)...Poznajem tu problematiku jako dobro i sam sam bio akter nekih stvari o kojima ne bih da pričam ( znaš našta mislim)...
S druge strane, mana tvoje mašine je nešto na čemu bi mogao da poradiš.A to je - MNOGO TI JE MALA MOGUĆNOST MANIPULACIJE POTEZIMA U OŠTRENJU, BRUŠENJU I POLIRANJU , a takođe  i dugačka sečiva- imaćeš problema da uradiš...Izvini na iskrenosti.....Poradi na ovome što sam ti naveo, kao svoje mišljenje  iznosim.Mislim da ipak može da bude još bolja , a da zadrži onu lepotu i dizajn koji ima ...uradi kako ti smatraš da treba..
Ponavljam , nekako tocila veća od 200mm u prečniku! imao sam loše iskustvo i ja i na še kolege i povrede su gore nego pad sa motora...
Toliko za sada .....
   -Kolega ostrac,sto se tice manipulacije pri ostrenju,trenutno je na slikama za probu stavljen kolut od brusne rune precnika 9 cm,tako da ti samo deluje da nema mesta,bilo koji kotur veci od 13 cm,izlazi van konstrukcije ,tako da sama konstrukcija ne smeta pri radu ,ni ostrici,ni ruci,celu masinu ,pravio sam ga da kad stavim recimo kotur od 15 cm precnika,mogu cev od 2 metra da provucem po 90 stepeni a da nigde ne zakaci ruka,ni levo ni desno.samo ti se cini zbog brusne rune od 9 cm.POGLEDAJ 6-TU SLIKU
   -sto se tice koturova vecih od 20 mm,na ovoj osovini nije problem namestiti,inace osovina je od hidraulicnog klipa sa ulta,dva takva klipa dizu kasiku i teret,znaci da sama osovina moze izdrzati i vece kolutove.
      -a sto se tice kikseva koje si imao,to da ti se odlepi smirgla i ostalo,to nije do masine koju imas,vec do tebe.osim funkcionalnosti masine,moras da i gledas na sigurnost u radu po tebe samog,recimo tvoj problem bi mogao da resi jedan stitnik na tocilu,time bi bio sigurniji i mogao bi da bacis zastitnu masku od trimera,koju cini mi se da si skoro pomenuo da nameravas da koristis,kupis ili je vec koristis.kako god hvala na iskrenoscu.no probaces je jednom.Nego pitanje za tebe?

po tebi koje bi 3 idealne brzine trebale da budu na remenicama .?
Back to top Go down
Guest
Guest




Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: kometar    Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeTue May 13, 2014 3:44 am

Kolega , ja upravo izbegavam štitnike zbog toga ,jer radim čas na jednoj strani , čas na drugoj  strani tocila...Nekada o odozdo .Nema pravila .I u tom smislu bi mi štitnici samo smetali , ali s druge strane, si apsolutno u pravu - u smislu da oni dosta štite od povreda i slično.Možda ću ipak morati da namestim - sviđalo se to meni ili ne.Inače maska pri radu je apsloutno neophodna.Neznaš šta i kada i kako može da izleti.Savetovao bih i tebi da je imaš.
Što se tiče tocila većih od 200 mm.Izlazni prečnik osovine, koji je kod tebe 22m- treba da bude negde između 35- 40mm ako misliš da stavljaš velika tocila i da imaš šajbne metalne 1/3 od prečinka tocila. Tehničke karakteristike , u smislu kvaliteta, same osovine - se podrazumevaju.Još nešto.Brzine koje su na tvojoj mašini -nikako ne idu u prilog velikim tocilima- jer favorizujući faktor je obimna brzina tocila, a ne brzina okretanja samog tocila.To verovatno i znaš.Pomenute brzine jesu o korelaciji jedna sa drugom  u smislu linearne zavisnosti, ali u drugom momentu ta zavisnost više nije linearna nego logaritamska u korist obimne brzine tocila. Ta logaritamska zavisnost je uzorok teških povreda , pre nego linearna.Jer sa linearnom znaš na čemu si , a sa logaritamskom- teško.Ovo nije suva teorija već teorija koja je nastala nizom ekspemenata i koja se sama po sebi nametnula kako tačna i istinita.Postoji i tabela prečnik tocila,obimna brzina, brzina osovine...I to je urađeno sa ciljem da se poveća produktivnost učinka samog tocila ,radnika , ali i na privom mestu zaštita od povrede radnika .
U prevodu: veća tocila -manja brzina , i obrnuto .Kao rezultat ćeš dobiti sasvim pristojnu obimnu brzinu na velikim tocilima - pri malim obrtijama osovine.
Ja sam ti pričao, više puta, i naglasio da je motor koji ti imaš isuviše brz.Brzina za oštrenje na izlazu osovine za oštrenje bi trebala da bude oko 1400 obr/min.Najbolja je.Inače brzine za oštenje se kreću od 1100- 1800 obrt/min.Brzine za grubo poliranje idu od 1600--2000 obr/min.Za poliranje od 2000- 3000- obrtaja.Neka bude kao  referenca tocilo  od 170mm.Svaka promena prečinika tocila za brušenje , oštrenje, poliranje, grubo poliranje i sl- menja ovaj raspon brzina naviše ili naniže....
Ako ima još pitanja- tu sam ...
Back to top Go down
Guest
Guest




Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: Re: Belt Grinder & Tocilo - mungos   Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeTue Jul 22, 2014 5:53 am

mungos,sad tek vidim i čini mi se da je ona šajba za oštrenje od brusnog runa,ja sam tražio cijene takvih ali nisam našao pa jel bi mogao reći koliko si je platio?
Back to top Go down
Guest
Guest




Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: komentar    Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeTue Jul 22, 2014 12:03 pm

fusher wrote:
mungos,sad tek vidim i čini mi se da je ona šajba za oštrenje od brusnog runa,ja sam tražio cijene takvih ali nisam našao pa jel bi mogao reći koliko si je platio?
Kolega fusher imaš da kupiš ovde. http://www.flexing.rs/ Nije skupo.Imaš u svim mogućim granulacijama.Imaš brusno runo i na trakama-kao šmirgla.Ja  sam nameran da  ga kupim uskoro , jer mi treba za poliranje aluminijuma...Ali dobro se pokazao i kod brušenja i matiranja čelika.Neke varijante , satena i polu saten finiša.
Back to top Go down
Guest
Guest




Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: Re: Belt Grinder & Tocilo - mungos   Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeTue Jul 22, 2014 1:39 pm

ma znam da tu ima za kupiti ali mene zanima cijena
Back to top Go down
Guest
Guest




Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: odgovor   Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeTue Jul 22, 2014 3:36 pm

fusher wrote:
ma znam da tu ima za kupiti ali mene zanima cijena
Pozovi pa ih pitaj.Ima i kod vas u Hrvackoj.Pogledaj na netu.
Back to top Go down
Guest
Guest




Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: Re: Belt Grinder & Tocilo - mungos   Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeWed Jul 23, 2014 4:51 am

ma našao sam i u Brodu isto trgovinu,kada se ide od pijaca prema benzinskoj ima na kući stari neonski natpis i piše "IVING BROD" ali želim vidjet gdje je najeftinije pa jeli mi može neko onda reći cijenu
Back to top Go down
becarsb

becarsb


Posts : 172
Join date : 2011-01-05

Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: Re: Belt Grinder & Tocilo - mungos   Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitimeMon Aug 11, 2014 2:21 am

IVING radi veleprodaju samo a ako hoćeš nešto od njih onda odeš u Metalku pa oni naruče, naravno , vjerujem da ispadne jeftino do bola Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Belt Grinder & Tocilo - mungos Empty
PostSubject: Re: Belt Grinder & Tocilo - mungos   Belt Grinder & Tocilo - mungos Icon_minitime

Back to top Go down
 
Belt Grinder & Tocilo - mungos
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» belt grinder
» Moj belt grinder
» belt grinder
» Belt grinder - skoro
» Trake-smirgle za belt grinder

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: