* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Trake-smirgle za belt grinder

Go down 
3 posters
AuthorMessage
MilosIlic




Posts : 11
Join date : 2015-04-22
Age : 35
Location : Zajecar

Trake-smirgle za belt grinder  Empty
PostSubject: Trake-smirgle za belt grinder    Trake-smirgle za belt grinder  Icon_minitimeFri May 08, 2015 1:06 pm

Unapred izvinjenje ako dupliram temu i ako je vec ispricano i obradjeno ovde.Mada ja nisam nasao ovde slicnu ili istu tematiku.Nisam nasao,ono sto mi je trebalo ni na drugim forumima,a na stranim tek ne..Ili ono sto sam uspeo naci nije bilo dovoljno jasno i konkretno.Ljudi kupuju trake,ne zanose se da ih prave.Bilo kako bilo,ja ih za sada pravim,i podelicu neka iskustva sa vama. Mozda nekom zatreba

Smirlga je `smirdex` granulacije 60. Rolnu duzine 2100mm prepolovio sam na skoro jednake delove po sirini. oko 50mm i 60mm po komadu.Sublerom od fabricke ivice obelezim po sredini zeljenu dimenziju npr 60mm.

Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5010_zpsp7crptf6
Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5011_zpsdzc9late

Potrebno je skinuti sa smirgle abrazivni nanos,tj doci do platna. To je dosadan deo... Za to je potreban alat,ja koristim brusni kamen,turpiju,parce testere sa vidijom i naostreno parce turpije(nalik dletu) i vinklu ili neki lenjir
Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5012_zpsejm8vccz

Obelezio sam zeljeni ugao,i isecam deo trake koji dolazi preko dela koji se struze

Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5014_zpsevwl0ttr

Nakon toga,spajam krajeve traka,kako bih zeleo da bude zalepljeno i povlacim olovkom tj precrtavam ugao na drugi kraj.

Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5015_zpsjhvq97br
Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5016_zpsi9flzm8s

Skidanje abrazivnog nanosa sa platna nije naivan posao,i vrlo je dosadan bar meni. Dok krene,posle je lakse i lakse.Zato je potrebno obeleziti vidijom granicu,a ostatak koji se skida valja traljati brusnim kamenom,turpijom ili necim ostrim.Takodje  mora se voditi racuna da se platno ne probusi i pocepa,a to je vrlo moguce jer se guzva stalno i povlaci. Iritantno..

Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5017_zpsym0wngsi

Posto je deo ociscen,s tim delom je zavrseno.

Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5019_zps0hpsigsg

Sledeci korak je skidanje sa drugog kraja,ali ovog puta vrlo malo.Ja to radim brusnim kamenom, Na taj nacin,se izjednaci debljina trake il bar smanji,kako ne bi zapinjala i kako se ne bi pocepala traka. Za duzinu dela koji se lepi pa jos nekih 1cm duze skidam nanos

Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5021_zpsvjkzgvb6
Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5022_zpseafwb41c

Ja koristim bison lepak i mogu da vam kazem da je prilicno dobar.

Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5023_zpsvarlkjky

Vrlo bitan deo ide sada!! Najvaznije je da traka bude pravilno zalepljena,ako  se zalepi krivo,to moze rezultirati prevelikim setanjem trake po valjcima i naravno cepanjem a i nista ne mozete da uradite onda. Zato je bitno da fabricku stranu isecanja pratimo

Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5024_zpsztor7qiw

Potrebne su i stipaljke kako bi se ta `ivica fabricka` poravnala celom duzinom

Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5025_zps1bcidx07

Nakon toga stavljam dascicu ili laminat ispod i jednu preko. i Pritiskam nekim tegom,u mom slucaju lageri.

The end!

A ovako izgledaju spojevi nakon dugog koriscenja . Na drugoj slici je malo losije zalepljeno inace,ali nigde nije popustilo.

Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5027_zpstfr8e7gx

Trake-smirgle za belt grinder  Rsz_img_5028_zpson2ohvzz
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Trake-smirgle za belt grinder  Empty
PostSubject: Re: Trake-smirgle za belt grinder    Trake-smirgle za belt grinder  Icon_minitimeFri May 08, 2015 2:18 pm

Smile a joj mukotrpnog posla... a rezultat može da bude svakakav , mislim hvala za tutorial
sigurno će nekoga i zanimati. cheers
Back to top Go down
bezribic

bezribic


Posts : 340
Join date : 2011-02-09
Age : 52
Location : Slavonski Brod

Trake-smirgle za belt grinder  Empty
PostSubject: Re: Trake-smirgle za belt grinder    Trake-smirgle za belt grinder  Icon_minitimeFri May 08, 2015 4:41 pm

Tako je, previše posla za slab rezultat .Sa takvom trakom mora da se osjeti spoj prilikom brušenja,

što zna skakati po živcima (isprobano). Na kraju opet kupiš gotovu traku i nema geške .

Back to top Go down
MilosIlic




Posts : 11
Join date : 2015-04-22
Age : 35
Location : Zajecar

Trake-smirgle za belt grinder  Empty
PostSubject: Re: Trake-smirgle za belt grinder    Trake-smirgle za belt grinder  Icon_minitimeSat May 09, 2015 12:44 am

Naravno,najbolje kupiti gotovu traku cheers ! sto se tice rezultata,nije neuspeh. Ako se lepo zalepi,nema skakanja udaranja spoja prilikom brusenja i nema cepanja.
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Trake-smirgle za belt grinder  Empty
PostSubject: Re: Trake-smirgle za belt grinder    Trake-smirgle za belt grinder  Icon_minitimeSat May 09, 2015 1:10 am

Wink sve 5 nije ni svaka gotova traka savršena ima i tu loše ljepljenih pa tako i felera Rolling Eyes
a opet sama kvaliteta ovisi o kvaliteti traka...kod provjerenih dobavljača i vrsti traka nema greške
brzo se isprofilira što vrijedi i gdje nabavljati te koliko te iste služe jer nije isto ni svašta brusiti cheers
Back to top Go down
Sponsored content





Trake-smirgle za belt grinder  Empty
PostSubject: Re: Trake-smirgle za belt grinder    Trake-smirgle za belt grinder  Icon_minitime

Back to top Go down
 
Trake-smirgle za belt grinder
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Brzina trake na belt grinderu
» belt grinder
» Moj belt grinder
» belt grinder
» Belt grinder - skoro

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: