* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Moj belt grinder

Go down 
+6
bobanvrb
boyka
davor_vfr
djuragekon
becarsb
max35
10 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeMon Jan 14, 2013 1:31 am

Bio je ovo uspješan vikend Smile

Nakon plinske peći krenuo sam i grinder raditi... za sada ovoliko...

Moj belt grinder IMAG1646

Moj belt grinder IMAG1648[img][/img]

Moj belt grinder IMAG1647

Moj belt grinder IMAG1643
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
max35




Posts : 103
Join date : 2012-12-01

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeMon Jan 14, 2013 2:48 am

Samo naprijed...Kakav ja pravim nesmijem ni pokazati ali radi i to extra,ja prezadovoljan!!
Pozdrav
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeMon Jan 14, 2013 8:01 am

Dobar pocetak..
Kazi mi ona tracna pila sto se vidi. Koje je marke i da li postoji varijanta vertikalnog rezanja. Video sam jednu takvu da moze da se postavi vertikalno, ima mali ravni radni stol pa se moze koristiti kao bansek za metal sto mi je vrlo interesantno.. ali koliko sam video ove Einhell, Gude i Makita varijante ne pokazuju tu opciju.
Back to top Go down
Guest
Guest




Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeMon Jan 14, 2013 1:03 pm

Pozdrav!

Ja si lagano prikupljam djelove i imam u planu napraviti neku repliku KMG-a. Trebam skombinirati ruku i cijev u koju ulazi ruka. Koje dimenzije cijevi si ti uzeo?
Ja sam mislio staviti vanjsku kvadratnu promjera 50mm s debljinom stjenke 3mm i nutarnju 45mm debljina stjenke 2 ili 4mm.
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 42
Location : Sisak

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeMon Jan 14, 2013 2:35 pm

gorky wrote:
Pozdrav!

Ja si lagano prikupljam djelove i imam u planu napraviti neku repliku KMG-a. Trebam skombinirati ruku i cijev u koju ulazi ruka. Koje dimenzije cijevi si ti uzeo?
Ja sam mislio staviti vanjsku kvadratnu promjera 50mm s debljinom stjenke 3mm i nutarnju 45mm debljina stjenke 2 ili 4mm.
Zeznuto je naci cijev od 45mm
Ja sam na svom upotrijebio vanjsku 60 sa 3mm stjenkom i unutarnju 50. Ima lufta ali to sam rijesio sa dva bocno vijka i jedan odozgo, ionako ju nekako moras fiksirat.
https://stari-nakovanj.forumcroatian.com/t685-izrada-grindera
Back to top Go down
Guest
Guest




Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 12:53 am

boyka wrote:
Zeznuto je naci cijev od 45mm
Ja sam na svom upotrijebio vanjsku 60 sa 3mm stjenkom i unutarnju 50. Ima lufta ali to sam rijesio sa dva bocno vijka i jedan odozgo, ionako ju nekako moras fiksirat.
https://stari-nakovanj.forumcroatian.com/t685-izrada-grindera

Ne bih htio više spamati ali kad je već riječ o grinderu možda nekome i pomogne. Uglavnom zvao sam u RB SUPER METALe www.rb-supermetali.hr i imaju cijevi. Minimalna dužina je 3 metra što je ok obzirom da ostali prodaju minimalno 6m pa košta duplo od cijena ispod.

Cijene za 3 metra dužine:
50*50mm stjenka 3mm, kom. x 1 - 97,00 kn (Ovo bude isto 2mm radi nutarnjeg promjera od 46mm)
45*45mm stjenka 2mm, kom. x 1 - 62,00 kn

Željezo kutno 50*50mm debljina 4mm, kom. x 1 - 75,00 kn

Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:11 am

djuragekon wrote:
Dobar pocetak..
Kazi mi ona tracna pila sto se vidi. Koje je marke i da li postoji varijanta vertikalnog rezanja. Video sam jednu takvu da moze da se postavi vertikalno, ima mali ravni radni stol pa se moze koristiti kao bansek za metal sto mi je vrlo interesantno.. ali koliko sam video ove Einhell, Gude i Makita varijante ne pokazuju tu opciju.

Ova je Gude i ne može se podići vertikalno, ali to se uz malo tokarije i bravarije da riješiti tako da mi je to jedan od sljedećih projekata... Čitaš mi misli Wink
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeTue Jan 15, 2013 1:14 am

gorky wrote:
Pozdrav!

Ja si lagano prikupljam djelove i imam u planu napraviti neku repliku KMG-a. Trebam skombinirati ruku i cijev u koju ulazi ruka. Koje dimenzije cijevi si ti uzeo?
Ja sam mislio staviti vanjsku kvadratnu promjera 50mm s debljinom stjenke 3mm i nutarnju 45mm debljina stjenke 2 ili 4mm.

Uzeo sam što sam imao. 40x40 sa stjenkom 3 mm. A vanjska vodilica u koju ulazi ta cijev je sklepana od flaha 50x4 mm i povarena naokolo da izgleda kao cijev.
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 7:48 am

Evo malo se glodalo...

Moj belt grinder IMAG1724

Moj belt grinder IMAG1725

Moj belt grinder IMAG1726

Tek toliko da ne tapkam na mjestu Smile
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 42
Location : Sisak

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 8:01 am

kolega jedno pitanjce, zasto ti rupe od tockova nisu u liniji?
Back to top Go down
becarsb

becarsb


Posts : 172
Join date : 2011-01-05

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 10:28 am

možda će stavit različite promjere točkova
da ima za različite krivulje na noževima uporište u točku
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 10:34 am

Davore, mali OT ali nisam jos do sada imao prilike da radim sa glodalom pa me interesuje kako si radio. Ako sam dobro skontao ona rupa ispod polukruga ti sluzi da stavis sraf oko kojeg se rotira ploca, te tako dobijes polukrug. Koliko dugo ti je trajalo dok nisi sve odradio?
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 1:32 pm

becarsb wrote:
možda će stavit različite promjere točkova
da ima za različite krivulje na noževima uporište u točku

Točno Wink
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 1:34 pm

djuragekon wrote:
Davore, mali OT ali nisam jos do sada imao prilike da radim sa glodalom pa me interesuje kako si radio. Ako sam dobro skontao ona rupa ispod polukruga ti sluzi da stavis sraf oko kojeg se rotira ploca, te tako dobijes polukrug. Koliko dugo ti je trajalo dok nisi sve odradio?

Točno tako.
Onaj šeraf je centar oko kojega se okreće ploča. Stavio sam šeraf u škripac. Zašerafio ploču i rukama lijevo desno vrtio ploču oko centralnog šerafa. Nakon svakog prolaza spustio sam glodalo za cca 0,1 - 0,2 mm i tako kroz 2-3 sata izglodao prorez u ploči debeloj 1 cm. Taj prorez sam mogao i sa manjim glodalom glodati - recimo fi 6 mm bi bilo sasvim dovoljno (i puno brže), ali imao sam samo ovo glodalo od 12 mm - od viška glava ne boli Wink
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Jan 30, 2013 2:43 pm

ok, fala.
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 1:32 am

Evo malo se radilo na grinderu pa da prijavim rezultat...

Stari mi je sredio struju tako da se sa time nisam morao baviti. Imam sigurnosnu sklopku (lijevo) i sklopku za biranje smjera vrtnje (desno 1 i 2).
Moj belt grinder IMAG1873_zps0a3315f8

Štelajući bačvasti kotačić i mehanizam za štelanje trake
Moj belt grinder IMAG1870_zpsed625515

Nastavak za ravnanje i izvlačenje wedge (skandi) oštrica.
Moj belt grinder IMAG1875_zps01959905

Montiran
Moj belt grinder IMAG1869_zpseb2005c3

Nisam kupio trake jer nisam znao točnu duljinu pa smo ovako gledali pravac
Moj belt grinder IMAG1871_zps656d7a81

Evo i kotača za hollow grind.
Moj belt grinder IMAG1872_zps468650c4

I jedan video za kraj
http://s1062.beta.photobucket.com/user/davor_vfr/media/Grinder/VIDEO0085_zpsfa842db8.mp4.html


Preostaje mi kupiti trake i složiti postolje i stolić kao vodilicu... Još malo pa gotovo.
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Guest
Guest




Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 1:47 am

Dobro ste ga odradili i bit će to skroz pristojan grinder. Vidim da si radio bez osovine za motor. Na koliko će se vrtiti i da ne gledam sad unatrag postove - snaga motora?

PS. Ja sam konačno završio s prikupljanjem materijala i nacrti su gotovi. Ovih dana se bacam na izradu. Jedva čekam;)
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 3:03 am

2800 o/min i 1,5 kW
Ako bude prebrzo prepraviti ću ga pa ću staviti trostupanjske remenice i osovinu...
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 42
Location : Sisak

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 10:28 am

davor_vfr wrote:
2800 o/min i 1,5 kW
Ako bude prebrzo prepraviti ću ga pa ću staviti trostupanjske remenice i osovinu...
ako je pogonski tocak oko 10cm u promjeru traka ce ti se vrtjeti oko 15m/s, moj ima dvije brzine 15 i 30, ovu brzu ni ne koristim, nekako mi je 15 sasvim dovoljno, volio bi da imam jos jednu od 7m/s za full fine radove. Da si isao sa osovinom imao bi uz mjenjanje brzina i mogucnost pravljenja polirke ili mini drum sandera za oblikovanje nedostupnih zaobljenjih mjesta,
Moj belt grinder 63931104

promjena smjera vrtnje i nije toliko bitna jer ti se sve odvija na jednoj strani, a i kod okretanja moras skinut i okrenut traku i ponovno riktanje spanera jer ce ti bjezat u kontra stranu. Vidim da ti spaner nema mogucnost podesavanja lijevo desno, nego samo gore dolje, pripazi kod sklapanja da ti kotaci stvarno budu u liniji jer ce ti bjezat stalno u stranu i plesat.
Moj belt grinder 20130111105313





Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 11:15 am

Hvala na napomenama. Kad kupim trake i isprobam vidjet ću kakve je modifikacije potrebno raditi.
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Guest
Guest




Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 12:58 pm

Boyka jel ti se ovaj drum sander samo nasarafi na osovinu od tocka ???mozes li malo koju detaljniju sliku i pravis li sam kolute od brusnog papira ili kupujes ??
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 42
Location : Sisak

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 1:51 pm

Taj drum sander je nastao slucajno i bas sam sretan zbog toga Very Happy Very Happy Very Happy
Dakle, ostavio sam dulju osovinu da bi mogao stavit polirku na nju, ali opce nisam razmisljao o obradi tih zakrivljenih udubina, sinula mi ideja naknadno. Dakle osovina je fi20mm, ako vidis na slici, ovo crno na cem je traka, e to ti je alkaten cijev koja se koristi za prikljucak gradskog vodovoda. i promjera je fi25vanjski a unutarnji oko 20-21mm. Na osovinu namotam par namotaja izolir trake i nakon toga se bez lufta navrne ta crna cijev. Brusni papir se vrlo jednostavno zaljepi na tu cijev sa obostrano ljepljivom trakom. Jedini nedostatak je sto je jako mala kolicina trake na kotacicu, ali npr takve dvije tube (jedna sa 60 i jedna sa 120 granulacijom) su dovoljne da se odradi jedan blank. A za drsku da ni ne govorim. Za izradu treba oko 2min a cijena je smjesna. Metar te alkaten cijevi kosta oko 5 kn. U mom slucaju dostatno za 20 tubica. Obostrana ljepljiva traka, bolja armirana, kosta oko 20kn 15metara i traje i traje, a smirgli se mogu na kvadrat kupiti pa se izrezu komadici koje trebas, kad se istrose, sastruzes ostatak i ponovo naljepis novu traku i papir na nju. Very Happy
Back to top Go down
bobanvrb




Posts : 7
Join date : 2012-12-20

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 2:14 pm

Quote :
moj ima dvije brzine 15 i 30, ovu brzu ni ne koristim, nekako mi je 15 sasvim dovoljno, volio bi da imam jos jednu od 7m/s za full fine radove.


Imam u planu da napravim jedan belt grinder pa imam par pitanja za vas. Koja je optimalna brzina trake?Kako se koja brzina pokazala u praksi?Koja je naj potrebnija?
Back to top Go down
Guest
Guest




Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 2:36 pm

Hvala Boyka ,,odlicna ideja ..
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 42
Location : Sisak

Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitimeWed Mar 13, 2013 3:15 pm

Nema problema, na ovom forumu uglavnom samo crpim i uzimam, drago mi je da mogu i podjeliti nesto korisno Very Happy

bobanvrb- koliko sam skuzio, brzine grindera se krecu od 7-30 m/s. E sad koja je bolja, bas i nema pravila, netko kaze da vrti na 10 i da mu je odlicno, netko vrti na 30 pa mu je odlicno, ja vrtim na 15 pa mi je odlicno Very Happy Kako si napravis, prilagodis se tome i peglaj. Ali mozda da probas prije na manje okretaja, da uhvatis grif, pa ak ti je presporo predji na vise.
Back to top Go down
Sponsored content





Moj belt grinder Empty
PostSubject: Re: Moj belt grinder   Moj belt grinder Icon_minitime

Back to top Go down
 
Moj belt grinder
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» belt grinder
» belt grinder
» Belt grinder - skoro
» Belt Grinder & Tocilo - mungos
» HOMME MADE BELT GRINDER BY ME

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: