* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Belt grinder - skoro

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Ivica_aka_Pero




Posts : 8
Join date : 2015-02-11

Belt grinder - skoro Empty
PostSubject: Belt grinder - skoro   Belt grinder - skoro Icon_minitimeFri Feb 20, 2015 12:46 pm

Pozdrav svima,

ima li smisla za početak uzeti nešto ovakvo ..

http://alatimilic.hr/shop/Tracna-brusilica-stolna-Fervi-0505

ili je to igračka koja ne može poslužiti niti učenju?

Hvala
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Belt grinder - skoro Empty
PostSubject: Re: Belt grinder - skoro   Belt grinder - skoro Icon_minitimeFri Feb 20, 2015 1:53 pm

Back to top Go down
Ivica_aka_Pero




Posts : 8
Join date : 2015-02-11

Belt grinder - skoro Empty
PostSubject: Re: Belt grinder - skoro   Belt grinder - skoro Icon_minitimeSun Feb 22, 2015 11:04 am

Hvala na infu, vidjeti ću za ovaj Berlan
Back to top Go down
Ivica_aka_Pero




Posts : 8
Join date : 2015-02-11

Belt grinder - skoro Empty
PostSubject: Re: Belt grinder - skoro   Belt grinder - skoro Icon_minitimeFri Mar 06, 2015 2:12 am

Evo mali update vezan uz "skoro grinder". Razmišljao skoro 2 tjedna, treba mi to, ne treba mi to, konačno odlučim da mi treba, nazovem čovjeka u Slavonski Brod za Berlan koji kaže da se čeka 7 do 10 dana, a ja nestrpljiv. Odem ipak jučer u Bauhaus i kupim taj Fervi 0505 za 1599 kn. Mislim si, Bauhaus tu pred nosom, Alati Milić isto, ako nešto krepa ipak sam nekako sigurniji nego slati u Brod. Još kupim usput i traka 60, 80, 100, 120, dođem doma popodne sav uzbuđen, reko sad ću satrati onu feder platu koju sam pokupio na furdi dan ranije i onda reality check. Kakva hrpa smeća ... mislim, znam da je to mašina namijenjena obradi drveta, ali opet ... po nekim strganim plastikama i rasutoj ambalaži, sudim da je mašina već bila kod nekog i da ju je taj netko vratio. Upalim, neće krenuti ako rukom ne pomogneš, pa traka krene šarati tamo-vamo, pa ju centriraš nekako jedva, probam malo sa komadom čelika pa stane ako malo jače stisneš, traka šara cijelo vrijeme tako da ju moraš lijevom rukom stalno podešavat, smeće, ali žešće smeće. Otvorim malo da vidim kako se traka mijenja, vidim fali matica i nađem još strganih plastika ...
Sreća da sam kupio stroj i trake u Bauhausu kojima sam sve lijepo vratio i dobio pare nazad, svaka im čast na odnosu sa kupcima, tako se to radi. Jest da su mi prodali govno, ali su ga kupili nazad za iste pare Very Happy  

Ne mogu reći da sam očekivao neki ozbiljni stroj, ali da je toliko loš nisam mogao niti pomisliti. I to za 1599 kn, pa to ne vrijedi 599 i to sa brusnim trakama u vrijednosti 599.

Zaključak, držim se turpija i pile za željezo do daljnjeg, ako mi se sve zajedno svidi i ako bude mogućnosti i volje, razmišljati o ozbiljnoj mašineriji, a ne polu proizvodima.

Pozdrav svima
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Belt grinder - skoro Empty
PostSubject: Re: Belt grinder - skoro   Belt grinder - skoro Icon_minitimeFri Mar 06, 2015 2:32 am

Cool pošteno....ali po izvješću već si dobio sheban stroj...i raspon traka ti ne treba  60 i 100 dosta
ove potonije ni ne skužiš razliku a iskeširaš pare...eventualno za drvo kupujem 80 i 100 za
Parkside 600w tračnu iz Lidla za 250 kn koliko je koštala i 3 god gare (dva puta mjenjana)
već se dobrano isplatila ali samo za drške....što se tiče grindanja čelika nema do poštena grindera
te sam već linkao tipa u Garešnici koji na njuškalu prodaje tračnu za 1200kn je da je 3-fazni motor
nešto slabiji ali se svakako isplati za start. cheers

http://www.njuskalo.hr/strojevi-obrada-drveta/tracna-brusilica-nozeve-oglas-14603610
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 47
Location : KC

Belt grinder - skoro Empty
PostSubject: Re: Belt grinder - skoro   Belt grinder - skoro Icon_minitimeFri Mar 06, 2015 11:35 am

Nešto ni je poznat taj belt, ili se varam. U svakom slučaju cijena je povoljna.

Back to top Go down
Sponsored content





Belt grinder - skoro Empty
PostSubject: Re: Belt grinder - skoro   Belt grinder - skoro Icon_minitime

Back to top Go down
 
Belt grinder - skoro
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» belt grinder
» Moj belt grinder
» belt grinder
» Belt Grinder - kapa dolje
» KOnacno stigao belt grinder :D

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: