* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Pomoć oko nabavke

Go down 
3 posters
AuthorMessage
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Pomoć oko nabavke Empty
PostSubject: Pomoć oko nabavke   Pomoć oko nabavke Icon_minitimeMon Dec 03, 2012 6:11 am

Drustvo, treba mi mala pomoc.
Radim noz u indijanskom stilu za jednog drugara kojem puno dugujem (ne para, nego usluge). Ja bih da ga iznenadim i stavim drsku od losa (moose) da bi bilo autenticnije.
Ako je neko imao iskustva sa Brisom (Brisa.fi) cenio bih savet. Predstavnik Brise u Bg mi kaze da ne uvozi rogove jer ima problema sa carinom (traze mu testove u laboratoriji i tako nesto).
Da li je neko od vas narucivao od Brise? Sigurno Srbija i Hrvatska imaju razlicite zakone ali pretpostavljam da carina nece praviti problema oko male posiljke (1-2 roga). Hteo bih da budem siguran pre nego dam pare. Koliko brzo stize posiljka kad se naruci?

Hvala unapred!
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

Pomoć oko nabavke Empty
PostSubject: Re: Pomoć oko nabavke   Pomoć oko nabavke Icon_minitimeMon Dec 03, 2012 10:39 am

Jednostavnije ti je kupiti jelenski rog na buvljaku za jeftine pare, ko zna možda naletiš i na losovu glavu s rogovima.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Pomoć oko nabavke Empty
PostSubject: Re: Pomoć oko nabavke   Pomoć oko nabavke Icon_minitimeMon Dec 03, 2012 1:48 pm

tak nekak, koliko para toliko muzike Very Happy
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




Pomoć oko nabavke Empty
PostSubject: Re: Pomoć oko nabavke   Pomoć oko nabavke Icon_minitimeMon Dec 24, 2012 1:21 am

Znam da malo kasnim ali ako netko bude tražio imat će ovdje odgovor!

Naručujem redovito preko brise i stiže mi u roku 5 dana bez ikakvih problema. Naručio sam i jedan manji rog i nije bilo nikakvih pitanja. Otišao u poštu i preuzeo paket. Napominjem da nisam naručivao u vrijednosti većoj od 80€... Mislim da bi veći iznos kontrolirali na carini pa bi možda bilo problema!
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Pomoć oko nabavke Empty
PostSubject: Re: Pomoć oko nabavke   Pomoć oko nabavke Icon_minitimeMon Dec 24, 2012 1:28 am

Hvala druze, to sam se pitao. Dobro, pretpostavljam da si iz Hrvatske a vi imate i paypal i malo je uredjenije nego ovde. Ali dobro je znati.
Inace, koliko ja znam kod nas paketi ispod 50Eur se ne carine.
Back to top Go down
Guest
Guest




Pomoć oko nabavke Empty
PostSubject: Re: Pomoć oko nabavke   Pomoć oko nabavke Icon_minitimeMon Dec 24, 2012 1:41 am

Vidim da se može platiti i preko Vise ili mastera. Sad ne znam koja ti je opcija ali eto možda ti odgovara!

Što se tiče carine jako često kupujem online i situacija je sljedeća:
Ako imaš tracking number na pošiljci 99,9% je pregledavaju jer pretpostavljaju da se radi o većoj vrijednosti. Inače stizale su stvari i većih vrijednosti od spomenute bez tracking broja i uvijek prolaze bez carine. Čak ni veličina paketa nije od presudnog faktora.

lp,


Back to top Go down
Sponsored content





Pomoć oko nabavke Empty
PostSubject: Re: Pomoć oko nabavke   Pomoć oko nabavke Icon_minitime

Back to top Go down
 
Pomoć oko nabavke
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Moj početak
» pomoc oko peci
» Pomoc oko kovanja
» Pomoc iskusnijih
» POMOĆ- OBRADA ROGA

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RAZNO :: Ducani, firme, forumi, tutoriali...-
Jump to: