* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 pomoc oko peci

Go down 
AuthorMessage
nordic




Posts : 4
Join date : 2015-02-10

pomoc oko peci Empty
PostSubject: pomoc oko peci   pomoc oko peci Icon_minitimeWed Feb 11, 2015 6:48 am

kao sto sam vec rekao dosta vec promatram forum i po youtubeu gledan videa povezana uz sve ovo i svasta jos...odlicio sam napraviti pec
Ali kako ionako vec dulje vrijeme u dvoristu/vrtu trebam napravit obicni kamin odlicio sam ,zasto to nebi iskoristio.

Znaci kako ja to zamisaljam:
Bio bi klasicni kamin(blokovi,cigle..) s plocom 1mx1.5m (ovo je sve zasad otprilike mislim da bi na ploci bio sloj samota) i sad negdi na sredini bi bila udubina u kojoj bi bia dovod zraka I sad tu dolaze problemi
neznan kako bi bilo najbolje napravit tu udubini ,razmisljao sam o onome sta sam vidia po youtube koriste one bubnje od starih kocnica...pa me zanima vase misljenje sta bi tu bilo najbolje koristit .te naravno koliko je uopce najbolje da bude velicine te udubine i rupa na njoj.

Takoder me zanima kakve cijevi bi bilo najbolje koristit , koliki promjer i na kraju kakva puhalica
u te elektricne puhalice se ne razumin uopce ..volio bi kad bi moga regulirat....pojacavt, smanjivat jacinu...da moze stvarno zapuvat ali i da lagano moze....jer ne svida mi se ideja raspali fen i udri...tu mi nema osjecaja, to mi jednostavno nije to ...rade cu uzet mjeh

da nebi bilo da nisam proucavao  forum ,jesam... i vidia san da se u tu namjenu koriste centrifugalni ventilatori,ventilatori od usisivaca ,auta,ventilacije ,kompresori i dosta toga...ali mene zanimaju vase preporuke i sto se vama najbolje pokazalo.

Ako smatrate da postoji neki bolji sistem,isplativiji ,funkcionalniji slobodno recite...

Molim vas da mi pomognete ...makar samo misljenje svoje dali....sve mi znaci...ovo je nesto sto jako dugo imam u planu napravit i napokon sam odlucio da se trebam uvatit posla i spreman sam dosta i truda i vremena ulozit u sve to
pozz
Back to top Go down
Guest
Guest




pomoc oko peci Empty
PostSubject: Re: pomoc oko peci   pomoc oko peci Icon_minitimeWed Feb 11, 2015 11:13 am

Nordic .ako mislis taj kamin koristiti i za peku ali i za kovanje onda bih ti preporucio da uzmes ,,,a u Splitu ima dosta otpada ...jedan taj ,sto ti kazes bubanj od kocnica ,E sad ,,na YT ima shema sa diskovima od auta ali i sa dobošom od auta ,Disk ti je onaj sto izgleda kao recimo sesir i on je dubok oko 5-6 cm ..a doboš je obloga koja je kod starijih auta isla izvana i ima oblik kao ljevak ili tako nesto ,,,Uzmi ako nades doboš od Tamica ....on je oko 25 cm pronjera i dubine oko 10-tak cm ,,sto je odlicno jer kad jos dole ubacis plocu sa rupama kroz koje ce ici zrak dobit ces taman dubinu koja je dovoljna za vatru .Cijevi za zrak bih ti prepotucio vodovodne ...i to oko 1,5 cola ...moze i 2 ,,,i imas T komade i koljena tako da skoro i ne moras variti nego samo zasarafis oblik koji ti odgovara ,,,Za dotok zraka ili puhalo ja koristim ventilator za zrak sa peci za centralno grijanje ...Ima dovoljno jacine i ima na sebi klapnu za regulaciju kolicine zraka tako da je odlican ..Eto ,,ako jos sta zapne,pitaj ...Mozes i na PM ..
Back to top Go down
nordic




Posts : 4
Join date : 2015-02-10

pomoc oko peci Empty
PostSubject: Re: pomoc oko peci   pomoc oko peci Icon_minitimeWed Feb 11, 2015 2:20 pm

Ben hvala ti na pomoci...malo me detaljnije zanima taj puhac..di se moze nabavit,kakva je cijena ,jeli stvara buku...

Sto se tice dobosa pokuat cu nac taj od Tamica ako kazes da ce bit dobro s time.
Back to top Go down
Guest
Guest




pomoc oko peci Empty
PostSubject: Re: pomoc oko peci   pomoc oko peci Icon_minitimeWed Feb 11, 2015 4:34 pm

Taj puhac ili ventilator mozes naci isto na otpadu ,,,bude na pecima za centralno grijanje na loz ulje ...ima ih sad dosta jer se ljudi vise ne griju na lozu ,Nije bucan ,ima ih razlicite jacine ,,i imas fino mehanicko podesavanje kolicine zraka koji upuhuje ...od 0 do max .Ima ih na Njuskalu ali su skupi jer se prodaju u kompletu sa gorionikom ..Zato ,otpad i skidaj sa stare peci .... Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





pomoc oko peci Empty
PostSubject: Re: pomoc oko peci   pomoc oko peci Icon_minitime

Back to top Go down
 
pomoc oko peci
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Alatni celik pomoc
» Moj početak
» Pomoć oko nabavke
» Pomoc oko puhala za vatru
» Pomoc oko tracne brusilice

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: