* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Opaka makina iz kucne radinosti

Go down 
+4
zlatko381981
gile1
djuragekon
Karlo Ban
8 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeFri Sep 02, 2011 12:25 pm

pozdrav,,,
kao sto naslov kaze krenuo sam u izgradnju ovog cuda bez kojeg nema ozbiljnijeg posla oko nozarije,znam da je vec bilo dosta rijeci i diskusije o tome (tim bolje za mene Very Happy )al eto i ja cu otvoriti temu o tome... najveca zapreka sto do sad nisam uspio to sloziti je enigma oko valjcica i prijenosa , al sad je i ta misterija rjesena.. ovako:

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4512

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4513

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4514

pogonski kotac:

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4515


druga bitna stavka je bio motor.. nisam htio preslabi jer imam u planu sloziti pravi, jaki stroj sa vise funkcija i operacija.. motor je 2.2kw! i 2840 okretaja, koje cu morati nekako prigusiti... i smanjiti na oko 900 i drugom remenicom na 1400 od prilike..

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4516

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4517

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4518


ovo je materijal za izgradnju , isao sam na malo robusnije profile jer kao sto sam vec rekao zelio bi da bude pravi,jaki stroj...

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4520

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4521


eto, za sad bi to bilo sve, namjera mi je sloziti krizanca 2 najbolja grindera ,(po meni i za moje potrebe) koja sam nasao na brojnim stranicama,,, evo ih
Opaka makina iz kucne radinosti Bruska10
Opaka makina iz kucne radinosti Kmg-1010


znam da su se neki forumasi (ciju pomoc cu traziti)vec okusali u izradi i molio i vrlo cijenio , da ako netko zna na koje stvari moram pripaziti, obratiti paznju i sl da me savjetuje ... hvala unaprijed..
obavjestavat cu vas o napretku
pozdrav Denis
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeMon Sep 05, 2011 12:56 am

ipak si nabavil veliki kotac, ha?

samo ti slikaj i predstavljaj progres. kak je reko jedan moj profesor; ako ti i ja imamo po jednu jabuku i razmjenimo ih, imamo svaki jednu jabuku, ako oboje imamo po jednu ideju i razmjenimo ih, svako ima po dvije!

forumu definitivno nikad dosta "how to"
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeMon Sep 05, 2011 4:34 am

Super izgleda. Nisam jos imao prilike koristiti tako nesto, pa me interesuje gde se nabavljaju ti pojasevi za ostrenje? Jel ima da se kupi tako spojen ili se uzme odredjena duzina pa se lepi ili sta?
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeTue Sep 06, 2011 6:16 am

evo nekaj se dogada, polako al sigurno...

nabavljen je veliki kotac ,to je najvaznije
Opaka makina iz kucne radinosti 100_4610

i ovo su dvije moje zamisli koje naravno moram sprovesti u djelo..

prva- stojeci grinder, to mi se jako svida radi mobilnosti..

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4522

i ovo je druga, koja je po meni jako dobra zamisao..
mislim napraviti ovako da imam prakticno dva grindera na jednoj osovini i jedan motor bi ih vrtio , sto nebi trebalo bit problem jer ima 3ks!

s ovim bi rijesio puno toga, desno bi bila poluga s izmjenjivom rukom a lijevo bi napravio klasicnu tracnu brusilicu s ovim velikim prednjim kotacem i velikom ravnom plohom s gornje strane..

ovako nesto jos nisam vidio da netko radi pa se bojim da nesto s tom idejom ne stima.. iskreno sumljam i cudno mi je da nikome nije palo na pamet to tako rijesiti i zato sam skeptican prema tome a mislim da bi taj stroj funkcionalno bio savrsen.. ako sam u krivu molim vas ispravite me dok nisam poceo variti , hahaha

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4611

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4612

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4613

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4614


eto ,za sad toliko od mene...
pozdrav

Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeTue Sep 06, 2011 6:18 am

djuragekon wrote:
Super izgleda. Nisam jos imao prilike koristiti tako nesto, pa me interesuje gde se nabavljaju ti pojasevi za ostrenje? Jel ima da se kupi tako spojen ili se uzme odredjena duzina pa se lepi ili sta?

ima ih raznih.. najbolje je dati napraviti to po mjeri jer ako se ljepi doma samostalno, moze posluziti al nije 100% to to...
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeTue Sep 06, 2011 11:23 am

A jesi li razmisljao o tome da na vilcu stavis istovrameno malim i veliki valjak i tako rjesis problem na jednom mjestu .Ideja da se radi sa grinderom koji istovremeno vrti tockove na dve strane nije dobra prvo radi sigurnosti a javit ce ti se i problem vibracije .Nemoj zaboraviti da onda moras imari i dva spanajuca kotaca !!! A predlozio bih ti i da uzmes deblju osovinu na kojoj ce ti stajati remenice i nosace lezajeva jos malo priblizi da budu blize jedan drugom .
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeTue Sep 06, 2011 12:41 pm

ako nije tajna, interesuje me kolko ce to na kraju da te kosta? Mislim, vidim da koristis stvari koje imas, pretpostavljam da neke sitnice moras i da kupis.
Ja se dvoumim posto imam neki stari motor i starog gvozdja i mogao bih nesto da iskombinujem, ali video sam recimo Einhell ima zgodnu stvarcicu, sa jedne strane je brusni kamen a sa druge pojas za brusenje. Kosta cc 30EUr i onda me interesuje koje u prednosti ovog i koliko kosta. Jer iako volim da sam pravim stvari, imam toliko projekata u glavi koji cekaju i mozda bi mi bilo isplatljivije da samo kupim gotovu stvar i da se bacim na posao...
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeTue Sep 06, 2011 1:09 pm

ben-66 wrote:
A jesi li razmisljao o tome da na vilcu stavis istovrameno malim i veliki valjak i tako rjesis problem na jednom mjestu .Ideja da se radi sa grinderom koji istovremeno vrti tockove na dve strane nije dobra prvo radi sigurnosti a javit ce ti se i problem vibracije .Nemoj zaboraviti da onda moras imari i dva spanajuca kotaca !!! A predlozio bih ti i da uzmes deblju osovinu na kojoj ce ti stajati remenice i nosace lezajeva jos malo priblizi da budu blize jedan drugom .

pozdrav Ben!!

prvu recenicu ne kuzim u potpunosti, kako mislis da stavim i jedan i drugi valjak istovremeno..
sta se tica vibracija o tome sam razmsljao ali sve ovo ce biti jako masivno i kompaktno tako da ako ce biti u centru mislim da nebi smjelo biti vibriranja... osovinu sam nasao promjera 30mm ,ovo na slici je samo provizorno sa docaram gdje ce sta biti.. nisam mislio na ovaj komad staviti ta 2 pogonska valjka..

a nosace valjaka sam stavio tako jer mislim da bi bili tako ok ako bude ovoliko razmaka izmedu te dvije trake.. inace ova jaka osovina vec ima lezajeve upresane na sebi...

hvala na savjetima i misljenjima ben! tvoj grinder je odlican...
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeTue Sep 06, 2011 1:25 pm

djuragekon wrote:
ako nije tajna, interesuje me kolko ce to na kraju da te kosta? Mislim, vidim da koristis stvari koje imas, pretpostavljam da neke sitnice moras i da kupis.
Ja se dvoumim posto imam neki stari motor i starog gvozdja i mogao bih nesto da iskombinujem, ali video sam recimo Einhell ima zgodnu stvarcicu, sa jedne strane je brusni kamen a sa druge pojas za brusenje. Kosta cc 30EUr i onda me interesuje koje u prednosti ovog i koliko kosta. Jer iako volim da sam pravim stvari, imam toliko projekata u glavi koji cekaju i mozda bi mi bilo isplatljivije da samo kupim gotovu stvar i da se bacim na posao...

pozdrav! sto se tice "kostanja" ove igracke ,neznam iskreno..
troskovi za sad nisu preveliki jer se snalazim na razne nacine.. od materijala sam doma imao ovaj zeljezni stol i par flahova... i da, ovaj motor sam skinuo s kompresora u garazi koji je riknuo...

nije bas da moram kupiti samo "sitnice, do sad sam kupio
2 lezaja u kucistu
3 kotaca manja
1 veliki kotac
puskice za lezajeve
-danas sam dao na tokarenje te kotace da ih smanji na 50 i 60mm promjer
-od frenda sam dobio zeljezo za kuciste
-motor sam imao od velikog kompresora u garazi
-stolic je doma dugo
itd...
ima tu jos dosta stvari za pribaviti.. sljedeca je osovina s lezajevima bez koje nema nista.. a ona kosta par sto kuna!
pa dok se to sve pofarba, ocisti, povari,, a nadam se da bi oko 1000-1200kn trebalo biti dosta..
al onda bar imam pravu makinu za sve ...

sto se tice ovih igracki iz bauhausa, baumaxa i sl. imam ih nekoliko po garazi i sve one posluze, napravi se na njima nesto al uz puno muke i problema i ne toliko kvalitetno kao na pravom stroju..

tu tracnu brusilicu i brus koji si spomenuo sam imao doma i nakon 3 dana sam ju vratio u bauhaus jer je to za brusiti cackalice a ne za raditi na njoj 2 ,3 sata.. Very Happy
odmah se pregrijala i stala.. to je za hobbi ok, al nemoze se racunati na taj stroj...

pozdrav
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeTue Sep 06, 2011 1:45 pm

MIslio sam da stavis na vilicu koja ima dva ista kotaca (prednja gdje se brusi ) ubacis jedan veci i vec imas kombinaciju .Ostalo si dobro zamislio ali bit ce tu jos prepravki ,znam ja iz iskustva ,tako da ne odustajes brzo .Lezista osovine na kojoj su remenice obavezno moraju biti samopodesavajuci .-Ako budes dobar sa mnom mozda ti kazem kako da jednostavno i jeftino dobijes na tom stroju devet brzina Twisted Evil .Pozdrav
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeTue Sep 06, 2011 2:02 pm

ben-66 wrote:
MIslio sam da stavis na vilicu koja ima dva ista kotaca (prednja gdje se brusi ) ubacis jedan veci i vec imas kombinaciju .Ostalo si dobro zamislio ali bit ce tu jos prepravki ,znam ja iz iskustva ,tako da ne odustajes brzo .Lezista osovine na kojoj su remenice obavezno moraju biti samopodesavajuci .-Ako budes dobar sa mnom mozda ti kazem kako da jednostavno i jeftino dobijes na tom stroju devet brzina Twisted Evil .Pozdrav

hahaha, bit ce mi puno 9 brzina, al mislim da znam kako bi to rijesio...
uz 2 stupnjevite remenice po 3 kanala(na motoru i osovini) Twisted Evil , jednu vec imam,he he,drugu moram navrebati negdje, promjer osovine na motoru mi je 25mm

a za prepravke ,znam da ce ih biti, vec sad imam nesto novo u glavi, moram hitno pocet varit , inace nista, ha ha

hvala, pozdrav
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeTue Sep 06, 2011 2:09 pm

ben-66 wrote:
MIslio sam da stavis na vilicu koja ima dva ista kotaca (prednja gdje se brusi ) ubacis jedan veci i vec imas kombinaciju .Ostalo si dobro zamislio ali bit ce tu jos prepravki ,znam ja iz iskustva ,tako da ne odustajes brzo .Lezista osovine na kojoj su remenice obavezno moraju biti samopodesavajuci .-Ako budes dobar sa mnom mozda ti kazem kako da jednostavno i jeftino dobijes na tom stroju devet brzina Twisted Evil .Pozdrav

a sta se tice ove kombinacije s velikil kotacem i ova 2 naprijed ,to je od prilike ovo ,jel?

Opaka makina iz kucne radinosti Bruska11

taj grinder sam naveo ko jedan od mojih favorita, al me na njemu muci to sto ako se traka vrti u jednom smjeru kotac se okrece prema dole kako i treba ali se ovi manji kotacici na kojima se brusi vrte prema gore sto nije dobro.. ili obratno ako tako postavim stroj.. neznam kako da to rijsim, jedino sa motorom koji vrti u 2 smjera.. a to neznem kako napraviti, neki elektricar bi tu puno pomogao...
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeTue Sep 06, 2011 4:19 pm

Ovo sa vrtnjom kotaca mi bas nije najjasnije sto hoces dobiti i zasto ti treba vrtnja u dva smjera .Na ovom sto si pokazao na slici svi se kotaci vrte u istom smjeru ,normalno ali mi nije jasno to sto kazes da se mali vrte prema gore ???? Cemu to smeta ???Monofazni motor se moze lako napraviti,tako radi i moj ,da vrti u dva smjera ,treba ti elektricar i odgovarajuca sklopka .
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeTue Sep 06, 2011 4:54 pm

ben-66 wrote:
Ovo sa vrtnjom kotaca mi bas nije najjasnije sto hoces dobiti i zasto ti treba vrtnja u dva smjera .Na ovom sto si pokazao na slici svi se kotaci vrte u istom smjeru ,normalno ali mi nije jasno to sto kazes da se mali vrte prema gore ???? Cemu to smeta ???Monofazni motor se moze lako napraviti,tako radi i moj ,da vrti u dva smjera ,treba ti elektricar i odgovarajuca sklopka .


pa vrtnja u 2 smjera mi treba jer u protivnom mi na jednoj strani (ili veliki kotac ili 2 mala s podlogom) traka ide prema gore... znaci ako se traka na kotacu vrti prema dole, na drugoj strani- na 2 kotacica ,se vrti prema gore, i nosit ce mi iskre prema gore, u lice... ili ako napravim da se kotacici s podlogom vrte dole, kako treba , veliki kotac ce ici prema gore- znaci krivo...
to je slucaj na gore pokazanom grinderu i to sam htio anulirati tako da napravim dupli, paralelni veliki kotac i male pored njega... znam da je malo teze pohvatati misli ali je u principu jednostavno...

e sad vrtnja motora u oba smjera mi je potrebna upravo iz tog razloga da ako napraavim ovakav gore grinder, koji mi se jako svida, nemoram rastavljati strane nego samo na sklopki okrenem vrtnju motora... eto, ako mozes pohvatati sto imam u vidu...

a to s motorom ako je izvedivo , odmah idem na tu varijentu ,samo da nadem pravog elektricara....
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeTue Sep 06, 2011 5:11 pm

Şkuzio sam sta hoces reci oko smjerova vrtnje ,treba ti radi horizontalne podloge za brusenje .Elektricar ti to moze rjesiti ,raspitaj se sta ti sve treba za to .
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeWed Sep 07, 2011 3:10 am

ben-66 wrote:
Şkuzio sam sta hoces reci oko smjerova vrtnje ,treba ti radi horizontalne podloge za brusenje .Elektricar ti to moze rjesiti ,raspitaj se sta ti sve treba za to .

pa od prilike,mada za horizontalu mi nije bitno, vise mi je vazno radi tih krajeva (vel.kotaca i 2 manja s podlogom)
danas sam pricao s likom koji ima glodalicu i isto je rjesavao to na 2 smjera vrtnje, kaze da nema problema oko toga i da se to rijesi sklopkom..

e sad.. mislim da ce mi motor biti prejak.. odnosno njegovih 2840 okretaja je puno previse a nisam bas siguran da cu moci to rijesiti remenicama.. spustit ga na 900 okretaja necu moci sigurno.. tako da moram stavljati drugi motor..
taj drugi motor sam vec nacao ali on ima 0.75kw, i bojim se da mi nebude slab... ima 1450 okretaja ali na njemu je remenica sa 3 stupnja... cijeni mi ga covjek 300 kn, sto nije puno ,probat cu s njim pa ako nece biti ok promjenit cu ga...
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeWed Sep 07, 2011 4:18 am

Po meni ovaj od 2,2 ti je prejak a 0,75 na granici da bude slab . 2800 okretaja ti je dovoljno ,nemoj ici puno ispod toga jer te ne valja .Potrazi motor od srotarice ili mlina cekicara ,on je 1,5 kw ,2800 okretaja ,taj je dobar .
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeWed Sep 07, 2011 5:38 am

pa mislim da mi je puno 2800 okretaja, nije problem u 2.2 kw nego u okretajima..

sta ako ja s remenicom smanjim okretaje na 1800 -2000, pa i to ce mi biti previse..

sta nije OK negdje oko 1200-1400?!
ako je ok preko 2000 pa nemam onda sta razmisljati, taj motor imam, nemoram kupovati ovaj od 0.75kw ,samo smanjim remenice jer je njegova originalna promjera oko 12 -13 cm...

da stavim manju, oko 6 cm pa trebao bi dosta amanjiti okretaje tim manevrom.. jos i stavim veliku remenicu na osovinu i to bi trebalo biti ok.. ili grijesim? stvarno se ne kuzim u to
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeWed Sep 07, 2011 1:13 pm

Druze neda mi se bas nesto puno pisati pa ako ti se da zvrcni me na mob , nadam se da nisi izbrisao moj broj .I samo jos nesto ,kod tracnih brusilica bitna je jedinica, protok trake u minuti a ne broj okretaja motora ,ali to je povezano pa je vazno da se prenosima i remenicama dotjera protok trake t.j. izregulira prenos sa motora na pogonski kotac .
Poslao sam ti PM
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeThu Sep 08, 2011 12:26 pm

evo danas sam malo kombinirao i poceo slagati kostur...

novi kotac...
Opaka makina iz kucne radinosti 100_4615

ruka sa kotacicima i podlogom za okomito brusenje
Opaka makina iz kucne radinosti 100_4616

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4617

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4618

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4619

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4620


imam i ova dva velika vodobrusa...
i njih sam imao u vidu prikljuciti na motor, sto se vidi na jednoj slici.. al moram naci ogromnu remenicu da ih usporim skroz...

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4621

pozdrav
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeFri Sep 09, 2011 11:35 am

danas sam malo slagao i povario lagano samo da vidim kako stoji...

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4622Opaka makina iz kucne radinosti 100_4623
Opaka makina iz kucne radinosti 100_4624



eto, u nedelju bi mogao nabaviti osovinu na sajmu pa da mogu sloziti i pogonski kotac...

pozdrav
Back to top Go down
gile1

gile1


Posts : 13
Join date : 2010-12-07
Age : 54
Location : strepci brcko dc

Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeSun Sep 11, 2011 6:51 am

odlicno!!!
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeSun Sep 11, 2011 8:58 am

evo kao sto rekoh stigla je osovina i nasao sam oodlicaaan kotac, s lezajevima i upresanom osovinom...

promjera oko 350mm!! morat cu skinuti ovu krutu gumu do 1cm iznad aluminija i dobit cu na kotacu radnu povrsinu sirine 65mm, mislim da bi to trebalo biti odlicno..
e sad opet razmisljam da napravim paralelni stroj, lijevo taj kotac i tracna s+a desno izmjenjive ruke...

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4625

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4626

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4627
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeTue Sep 13, 2011 1:33 pm

imao sam osjecaj da ce ovaj kotac biti savrsen za ono sto mi je potrebno..

drago mi je da se nisam prevario.. sada mu je promjer 250mm a sirina 65mm

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4810

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4811

ciscenje betona, gume i ostalog te smirglanje ...

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4812

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4813

pogonski kotac na osovini s remenicom, koju moram zamjeniti vecom a ovu manju staviti na motor..

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4814

Opaka makina iz kucne radinosti 100_4815


sutra podizem kod tokara remenise, kotac, osovinu i motor koji su bili na preradama i nadam se da cu poceti ozbiljnije variti... pirat
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitimeWed Sep 14, 2011 2:09 am

samo ti postaj, ovo je milina za gledati Very Happy
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Sponsored content





Opaka makina iz kucne radinosti Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti Icon_minitime

Back to top Go down
 
Opaka makina iz kucne radinosti
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D
» Nova makina

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: