* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Opaka makina iz kucne radinosti

Go down 
+4
zlatko381981
gile1
djuragekon
Karlo Ban
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
becarsb

becarsb


Posts : 172
Join date : 2011-01-05

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 22, 2011 2:50 am

ovaj, ovaj,ovaj Very Happy
od čega ti je pogonski kotač jer za sada je na mom grinderu relativno malog promjera, al radi za nepovjerovati ko ga je sastavljo Smile
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 22, 2011 8:26 am

iskreno neznam od cega je, mislim da je od neke velike tracne brusilice, jer je lagano ovalan, tzv.bombe...

kupio ga na sajmu za 30 kn!! hahahah
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Icon_minitimeWed Nov 09, 2011 12:54 pm

Zaboravi se da ti cestitam na majstoriji.I vise je nego dobar.Neverujem ni da bi fabricki bio bolji.Bravo. Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Icon_minitimeFri Nov 11, 2011 3:14 pm

hvala zlatko!
Back to top Go down
Guest
Guest




Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Icon_minitimeSat Nov 12, 2011 11:51 am

Cutlass imas PM
Back to top Go down
Maslinar




Posts : 1
Join date : 2012-07-09

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Icon_minitimeMon Nov 26, 2012 9:20 am

poz svima
počeo i ja raditi belt pa ima pitanje,na koju si debljinu dao istokariti prva dva kotača jer po spec od KMG su oko 50,8 mm 2 incha
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Icon_minitimeFri Dec 14, 2012 8:44 pm

Jedno pitanjce.. Obzirom da si imao na umu staviti da se traka vrti u oba smera, a sve trake imaju oznacen smer u kom moraju da se krecu, interesuje me da li ce to praviti problem?
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Icon_minitimeSun Dec 16, 2012 5:44 am

djuragekon wrote:
Jedno pitanjce.. Obzirom da si imao na umu staviti da se traka vrti u oba smera, a sve trake imaju oznacen smer u kom moraju da se krecu, interesuje me da li ce to praviti problem?

moras brusiit u oznacenom smjeru zbog onog spoja. kad okrenes smjer, jednostavno okreni i traku.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Icon_minitimeSun Dec 16, 2012 6:00 am

tako sam i mislio. ali onda, po mom misljenju,ako vec moras menjat traku, dal promenit i nastavak (za hollow grind ili onaj ravan) ne igra veliku ulogu. tj. usteda na vremenu je mozda 15-20 sekundi.

Daleko od toga da je usteda vremena losa stvar, nego govorim iz svog ugla posto nadam se vec sledece sedmice krecem u izradu svog grindera. Stoga sam i pitao da vidim da li i ja da napravim slicnu kombinaciju. Ali kontam da ako vec dodje do toga da mi nesto znaci usteda od 20sek, napravicu i drugi grinder Twisted Evil
Back to top Go down
Sponsored content





Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Opaka makina iz kucne radinosti   Opaka makina iz kucne radinosti - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Opaka makina iz kucne radinosti
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D
» Nova makina

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: