* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeMon Nov 02, 2009 11:13 am

mislim da naslov sve govori. uglavnom, pokusavam sam napraviti kamenje za brusenje i ostrenje jer su oni u ducanu ili preskupi ili nema onakvih kakve ja trebam.

eksperimentirao sam sa par materijala i za sada mi najvise obecava terakota (koliko sam skuzio to je obicna ilovaca ociscena od kamencica i trave i sl.). kupujem ju sirovu, mjesam za razlicitim "abrazivima" i pecem. na slici je ono sto dobijem, "kamenje" razlicite granulacije i omjera abraziva, terakote i pepela.

brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D IMG_0048

to je samo dio procesa, za kojeg se nadam da ce uskoro dati neke upotrebljive rezultate.

ako ima kakvih pitanja ili sugestija, samo pucajte.

trenutno pokusavam otkriti koliki udio abraziva ta terakota moze podnjeti, a da se ne lomi ili prebrzo trosi i sl. cuo sam da neki proizvodaci abraziva idu i do 75 %, ja bih bio zadovoljan sa 50 %.

nazalost, mogao sam samo naci abraziva od P80 do P400, pa ako tko (legion??) zna gdje ga ima za kupiti u vecem rasponu, neka javi, fala!
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeTue Nov 03, 2009 5:34 am

Budem pital buraza di oni nabavljaju i koje gradacije imaju abrazive, ak opće to delaju. Negdi sam na netu naletel da tip sam radi bruseve, tak da malazi kamene na obali rijeke, pokupi i odnese kameno klesaru da mu ih izreže na željene veličine.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeTue Nov 03, 2009 9:01 am

di taj lik to radi, kod nas ili vani!?

aj pitaj buraza ak ti nije problem
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeTue Nov 03, 2009 12:41 pm

Mislim da sam to videl na srpskom lovačkom forumu.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeTue Nov 03, 2009 12:51 pm

ak kaj vise saznas...bil bih zahvalan na info.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeTue Nov 03, 2009 1:06 pm

www.lorist.co.rs/new/forum/index.php probaj pogledati, imaju dosta velik topic o noževima i ostalom vezanom za noževe.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeTue Nov 03, 2009 1:41 pm

fala
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeWed Nov 04, 2009 9:01 am

E veli buraz da ima abraziva na Horvočanskoj na desnoj strani zgrade di je Baskijera, ona picerija, čak sam i ja jedamput bil tam s njim, firma se zove Tol. Veli mi da se ti abrazivi nanose na filc pomoću tutkala i da se to onda zapeće i s tim se brusi. Vrijedilo bi otići u taj dučan samo da se pogleda kaj imaju, kolko se sjećam da su imali sve kaj me je zanimalo, u to doba filc šajbe.
Veli još da ima neki Baja u Požegi koji je najbolji brusač na ovim prostorima i da ima radionu stani-pani.
Back to top Go down
Guest
Guest




brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeWed Nov 04, 2009 11:16 am

a di si peko terakotu?...u peći na ulje?
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeWed Nov 04, 2009 12:31 pm

bum pogledaj u horvacanskoj, fala. nadam se da imaju P40.

dao sam ih pec u tapiker, tam sam i kupio glinu. par puta sam probao pec sam ali nije uspjelo.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeWed Nov 04, 2009 1:43 pm

Daj dok odeš tam daj pogledaj kaj sve ima i jel imaju one prenosne kotače za belt grinder.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeWed Nov 04, 2009 2:21 pm

to se podrazumijeva Wink
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeThu Dec 17, 2009 5:02 pm

Deda mi je bil mesar, a svi znate da su imali najbolje nozeve tj najostrije..
Medu tim priboromsam pronase brus koji izgleda ko kotač i ima drveno postolje(postolje nije u funkciji jer je sprhlo)
Kad budem isel malo do bake vam to poslika da vam cure sline Smile
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitimeThu Dec 17, 2009 5:15 pm

samo daj, bas me zanima.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Sponsored content





brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Empty
PostSubject: Re: brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D   brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D Icon_minitime

Back to top Go down
 
brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Brusni kamen iz mojih nedodjija
» Tocilo ili kružni brusni kamen
» Opaka makina iz kucne radinosti
» Moj brusni kamenčić
» Brusni i polirni materijali

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: