* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 kovacke peci

Go down 
+10
zlatko381981
djuragekon
Ernest
rista
Kost-urek
shizo
Davor
LEGION66
Strider
Karlo Ban
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Guest
Guest




kovacke peci - Page 3 Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci - Page 3 Icon_minitimeSun Nov 27, 2011 11:53 am

Hvala Dule !
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

kovacke peci - Page 3 Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci - Page 3 Icon_minitimeSun Dec 11, 2011 12:19 pm

Gotova. Krštenje ovih dana. Napravili dva prijatelja i ja. Very Happy Neće tako skoro u muzej modernih umjetnosti Razz
kovacke peci - Page 3 DSC02923

kovacke peci - Page 3 DSC02921

Roštilj napunjen betonom, a Murexinom i komadićima vatrostalne cigle je obložen centralni dio.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kovacke peci - Page 3 Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci - Page 3 Icon_minitimeSun Dec 11, 2011 2:47 pm

mislim da je vec nekoliko puta receno na forumu da beton nije dobar za pec. radi se o tome da se zaostali mjehurici zraka zagriju i eksplodiraju, a komadici betona oko njih polete najcesce prema ocima.

nadam se da si stavio jako slabi beton.

sve u svemu pec izgleda dobro, barem sto se konstrukcije tice, iako bih ja napravio straznji kraj kao i prednji da mozes lakse raditi sa duljim komadima.

javi kako radi i OBAVEZNO nosi naocale kad radis sa njom.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

kovacke peci - Page 3 Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 12, 2011 5:25 am

Vatrostalni beton"zvezda"nece puci,izdrzava 1700 stepeni,sa njim se betoniraju delovi elektrana.a za obican beton neznam,najverovatnije hoce.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kovacke peci - Page 3 Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 12, 2011 6:46 am

cisto sumnjam da je prethodna pec od vatrostalnog betona, ali ako je, odlicno!
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

kovacke peci - Page 3 Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 12, 2011 8:41 am

Super ti je ispalo.Jos ako radi ,milina jedna.
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

kovacke peci - Page 3 Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci - Page 3 Icon_minitimeMon Dec 12, 2011 9:50 am

A znam da nije najbolji izbor, ali Razz
Ovako, zaboravio sam napomenuti da je glavni dio peći samo oduzet od zadnjeg dizajna (pogledajte prošle slike). Ova cijev je trajno spojena Murexinom za komad vatrostalne cigle cjevastog presjeka (prošle slike) koju smo obložili komadićima te iste cigle (žuti komadi) i povezali Murexinom. Ipod te se vatrostalne cigle, debljine 1cm, ako ne i više, nalazi sloj komadića cigala drži sve na okupu, i ispod toga beton. Taj "reciklirani" centar je spojen sa ovim punim ciglama betonom, a ostatak roštilja punjen betonom.
Pošto sam pročitao što sam napisao i sam nisam razumio, prilažem high tech crtež Very Happy
kovacke peci - Page 3 Bllji

Ako je potrebno, bušilicom mogu izbušiti nekoliko rupa oko toga centra...ako bi pomoglo.

Da, Karlo, i meni je malo žao da sada neću moći raditi zweihandere, prekaratka je study Ova, kako mi se čini, će mi služiti samo za toplinske obrade dok ne nabavim pocinčanu posudu, nađem recept za vatrostalnu glinu (pijesak, pepeo i još nešto). Ubrzo slike i/ili video.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kovacke peci - Page 3 Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci - Page 3 Icon_minitimeTue Dec 13, 2011 6:09 am

idem sad u kovacnicu na tjedan dana, pa kad se vratim detaljne slike svoje peci za toplinsku obradu. radio sam prema tai gooovom dizajnu i dobro me sluzi.

a ti samo obavezno nosi naocale Wink
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
ivo




Posts : 192
Join date : 2011-11-04
Age : 60
Location : Zagreb

kovacke peci - Page 3 Empty
PostSubject: Kovakaljegrindanje   kovacke peci - Page 3 Icon_minitimeWed Dec 14, 2011 3:24 am

Ajmooo Karlo ! Rezultati se očekuju na Tržnici.
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

kovacke peci - Page 3 Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci - Page 3 Icon_minitimeThu Jan 05, 2012 6:31 am

Pozdrav svima. Testirao sam peć i zadovoljan sam. Nema napuknutog betona (barem za sada), a pretpostavljam da bi već pukao jer svaki dan po 3-4 sata grijem metal do nemagnetičnosti. Jedini nedostatak je slaba pumpa...i to što je malo kraka. I da, teži pola tone pa mi treba 100 godina da premjestim Very Happy Moram kupiti kotačiće neke Very Happy
Back to top Go down
ferinchlorid

ferinchlorid


Posts : 93
Join date : 2013-01-13
Age : 45
Location : Pisarovina

kovacke peci - Page 3 Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci - Page 3 Icon_minitimeSat Feb 02, 2013 5:25 pm

LEGION66 wrote:
Pumpa za luftić.
pumpa za luftič je zakon
Back to top Go down
Sponsored content





kovacke peci - Page 3 Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
kovacke peci
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» pomoc oko peci
» Vakuumske peci
» prototip nove kovačke vatre
» nešto iz moje hemisko - oštračko -kovačke -radionice
» Prvo paljenje kovacke vatre - dojmovi i pitanja

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: