* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 kovacke peci

Go down 
+10
zlatko381981
djuragekon
Ernest
rista
Kost-urek
shizo
Davor
LEGION66
Strider
Karlo Ban
14 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Guest
Guest




kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeSat Sep 05, 2009 3:56 pm

ovo je moja peć;kovacke peci P8220025-1 dok je bila skroz nova,a ovak izgleda sa jednim mijehom i 2 rupice za zrak;kovacke peci P8260039
Back to top Go down
Guest
Guest




kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeSun Sep 06, 2009 7:14 am

svidja mi se pec. moze li koja rijec o njoj ?
Back to top Go down
Guest
Guest




kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeSun Sep 06, 2009 9:51 am

Darac wrote:
svidja mi se pec. moze li koja rijec o njoj ?
Može darac,za peć sam koristio limenu posudu koju je moj deda napravio.Prvo sam izrezao dio stranice tak da mogu gurnuti čelik u vatru,zatim sam betonirao dno sa obićnim betonom i ciglom(komadićima cigle),i stavio cijev od 3/4 cola;kovacke peci P8210021-1

beton sam oblikovao pod kutem(nisam mijerio pod kojim)tako da mi šamotne cigle sijednu toćno na gornji dio cijevi. kada se je sve to stvrdnulo( a sa strane sam probušio rupice tako da višak vlage može izaći)skrojio sam šamotnu ciglu i zaljepio je sa šamotnim brašnom;kovacke peci P8220023-1.Zbog nagiba cigli sa strane mi je ostalo udubljenje u koje mi je stalno upadao ugljen i imao sam problema sa stalnim vađenjem,pa sam na Karlov savijet zamutio obićno blati i tako poravnao sa vrhom cigli.Samo da napomenem da nakon 2 sata kovanja možeš rukom primiti cijev i ciglu skroz na rubu peći i nisu uopće vruće..
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeSun Sep 06, 2009 11:14 am

da vidimo sa kakvim arsenalom raspolazete.

ove slikice sam vec postavio na neke forume i nekolicina vas ih je sigurno vidjela ali ponavljanje je majka znanja pa evo ih ponovo. ako ima kakvih pitanja pucajte.

moja prva pec...za pocetak i predobro. troskovi su bili 100KN za mjehove, a lima sam imao. posla jedno posljepodne...laganini.

kovacke peci 1

kovacke peci 3

sljedeca je malo "sofisticiranija" i sad trune kod frenda na kisi jer mu je bila rodendanski poklon, a on je zadnji put koval prije par godina.

kovacke peci 6

kovacke peci 7

jendna je prava poljska pec, a druga improvizirana sa ilovacom za TO duljih komada

kovacke peci 9

kovacke peci IMG_0173

kovacke peci 2

kovacke peci 41

kovacke peci 34

bilo ih je jos i bit ce ih jos..nadam se

uglavnom, uz malo volje, nesto jednostavno, jeftino i funkcionalno se moze napraviti u jedno popodne.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 4:18 pm

jel mi može tko objasnit kako da napravim mjeh? peć ću od cigala ili lončanice...ali kako da napravim mjeh ili nešto što puše bez da se igram sa strujom.
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 4:23 pm

Pumpa za luftić.
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeSun Dec 20, 2009 4:25 pm

samo to je dovoljno? eh da ju još sad nabavim...daleko je ljeto
Back to top Go down
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeSat Feb 13, 2010 7:28 am

Ja sam si ovaj tjedan sklepao novu i danas ju testirao.

kovacke peci P1000167

Komad kamionske šasije i cijev odozdo koja je spojena na kompresor, cijev ustvari prvo ide u metalni ljevak pa na šasiju i ima nekoliko rupica.

kovacke peci P1000170

Dvije ljuske od ležaja, kao što vidite moje znanje kovanja je blago rečeno primitivno.
Ali nakon obrade i kaljenja to izgleda ovako.

kovacke peci P1000173
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeSat Feb 13, 2010 8:05 am

To nije primitivno Very Happy
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeSat Feb 13, 2010 8:36 am

super si to slozio.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
shizo

shizo


Posts : 203
Join date : 2009-08-27
Age : 45
Location : trogir

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeSat Feb 13, 2010 8:50 am

ovako moja izgleda od ispod -- ima regulator rupa od 1 do 22 rupe - a gore red šamot cigli i samo promjeniš ljevak - ovisi o potrebi.

kovacke peci Pea10
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/ShizoSwordSmith
Kost-urek

Kost-urek


Posts : 72
Join date : 2009-12-03
Location : Hrvatsko Zagorje-Konjščina

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 1:31 pm

Evo konačno i ja počeo klepati neku peć.kovacke peci P1010032kovacke peci P1010033kovacke peci P1010034kovacke peci P1010035kovacke peci P1010036kovacke peci P1010037
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 1:44 pm

ako ti je ovo cincana posuda, skini taj cink da ga polako ne udises dok kujes jer je otrovan. samo zapalis negdi na otvorenom vatru u njoj i maknes se na par sati.

inace, dobro izgleda, odlicno!
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
shizo

shizo


Posts : 203
Join date : 2009-08-27
Age : 45
Location : trogir

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeTue Mar 23, 2010 2:41 pm

dobro izgleda --- šta češ stavit za puvalicu.
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/ShizoSwordSmith
Kost-urek

Kost-urek


Posts : 72
Join date : 2009-12-03
Location : Hrvatsko Zagorje-Konjščina

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeWed Mar 24, 2010 12:58 am

Karlo Ban wrote:
ako ti je ovo cincana posuda, skini taj cink da ga polako ne udises dok kujes jer je otrovan. samo zapalis negdi na otvorenom vatru u njoj i maknes se na par sati.

inace, dobro izgleda, odlicno!
Hvala na savjetu mislim da je cinčana.
Back to top Go down
Kost-urek

Kost-urek


Posts : 72
Join date : 2009-12-03
Location : Hrvatsko Zagorje-Konjščina

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeWed Mar 24, 2010 1:00 am

Za puhanje mislim staviti stari fen sa dvije brzine za početak.Ak ne bu štimalo moral bum iskati nekaj jačega.
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeWed Mar 24, 2010 4:06 am

Probaj nabaviti stari usísavać koji ima sa zadnje strane rupu za ispuh, samo prikopčaš crijevo. Još bolje bi bilo kad bi nabavil usisavać koji ima potenciometar, pa si možeš štelati jačinu ispuha. Duže ti bude trajal nego fen.
Back to top Go down
Kost-urek

Kost-urek


Posts : 72
Join date : 2009-12-03
Location : Hrvatsko Zagorje-Konjščina

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeThu Mar 25, 2010 5:31 am

Razmišljal sam o takvom usisavaču ali teško je naći ispravan .Imam još jedan problem još nisam izbušil rupice na cijevi za potpuh .Koliko i kojeg promjera trebaju biti ,cijev je 3/4 cola i dugačka je 40 cm.
Back to top Go down
shizo

shizo


Posts : 203
Join date : 2009-08-27
Age : 45
Location : trogir

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeThu Mar 25, 2010 5:35 am

svaki usisivač ti ima izlaz zraka samo moraš prilagodit to na cijev ,a što se tiće rupa prvo probaj s manjim rupama recimo 5mm pa ako bude malo lako je dobušit
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/ShizoSwordSmith
Kost-urek

Kost-urek


Posts : 72
Join date : 2009-12-03
Location : Hrvatsko Zagorje-Konjščina

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeThu Mar 25, 2010 5:45 am

OK. imam od čega početi.
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeSat Apr 03, 2010 2:08 am

Evo moje jadi i bijede Very Happy Za sada mi služi, dobro mi je jer napunim cijeli lonac ugljenom i ne moram dodavat a samo jedan dio izgara i dobro čuva temperaturu. Mogu se ić popišat i kad se vratim ugljen će još uvijek biti žute boje (za razliku bez lončanice). Desetak puhanja u običnu alu-cijev i željezo je žuto.
kovacke peci DSC07344
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeWed Jun 01, 2011 6:49 am

Pozdrav ljudi od čelika! Gotova škola pa rekoh da bi je vrijeme da si napravim peć i da počnem kovati.
Mislim da mi je najbolje napraviti od pocinčane duguljaste kante, punjene cementom i na vrhu pod kosim kutem šamotne cigle iz kaljene peći, kao na prvoj stranici. Problem je da neznam koliko cijev treba biti debela, koliko rupe moraju biti udaljene i široke te od čega da bude cijev. I neznam kako si napravit puhalo, ali otom-potom poznanik mi je elektricar pa ce on to znat. Može par savjeta u vezi peći? Na što da pazim, neke sitnice, visina peći, itd...hvala!
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeFri Jun 03, 2011 1:46 am

ako imas mjesta i vremena napravi si pec od samotne cigle (radi sto slabiji beton), a slika imas dosta na prethodnoj stranici. ako nemas mjesta i morat ces se stalno premjestati iz garaze na dvoriste ili sl., napravi prvu pec iz mog posta na prethodnoj stranici (one rupice na peci su promjera oko 8 mm i sa one dvije pumpe za luftic komotno mogu kovacki zavariti komade celika velicine kutije sibica).
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
rista

rista


Posts : 17
Join date : 2010-12-22
Location : Beograd

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeMon Jul 18, 2011 1:07 pm

dosta se razvuklo ali je najzad gotova i moja kovacka vatra, od stare su ostale samo nogare sa policom
kovacke peci 334lw5v
kovacke peci 2iqy6at
kovacke peci J0wm7n
Back to top Go down
Ernest

Ernest


Posts : 66
Join date : 2011-02-13
Location : SB

kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitimeMon Jul 18, 2011 1:28 pm

Pećica je odlična a čak i multifunkcionalna ....nabaciš gore mrežu,žicu ili kotlovinu pa nakon mukotrpnog kovanja čelika izroštiljaš koju kilu mesa da povratiš izgubljenu energiju ....
Jel to dno od nekog bojlera ??? koji je promjer ?? oko 400mm ??
Back to top Go down
Sponsored content





kovacke peci Empty
PostSubject: Re: kovacke peci   kovacke peci Icon_minitime

Back to top Go down
 
kovacke peci
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» pomoc oko peci
» Vakuumske peci
» prototip nove kovačke vatre
» nešto iz moje hemisko - oštračko -kovačke -radionice
» Prvo paljenje kovacke vatre - dojmovi i pitanja

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: