* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Tocilo ili kružni brusni kamen

Go down 
+4
LEGION66
Davor
Karlo Ban
dzelevb
8 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
gile1

gile1


Posts : 13
Join date : 2010-12-07
Age : 53
Location : strepci brcko dc

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeTue Aug 23, 2011 12:09 pm

nije problem,tu sam da pomognem ako kome treba pomoc.
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeThu Aug 25, 2011 4:42 pm

Probajte kod gasterbajtera da vam donesu.Ima u Italiji i to dobrih jer su oni vodeci u kamenorezackim poslovima a vama je Italija blizu,tako sam ja nabavio,mada su skupa sacuvaj boze
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 21, 2011 12:05 am

Imam jedno pitanjce.Da li moze da se iskoristi mlinski kamen(kamen za mlevenje zita-psenice i sl.)za ostrenje nozeva?Imam priliku da nabavim dva komada.Mada mislim da onaj gornji mozda nije dobar zbog rupe i jos nece drugog,nebitno.Ali zato mislim da je donji dobar,ali jedina i njegova mana,ako je uopste mana(po meni nije )sto je ogroman.Ima sigurno 800-900 u precniku,a sirunu tj.debljinu oko 150-200 mm.Znaci da li moze za ostrenje?Pozdrav majstori!!! Very Happy
Back to top Go down
gile1

gile1


Posts : 13
Join date : 2010-12-07
Age : 53
Location : strepci brcko dc

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 23, 2011 1:20 pm

Ja koliko znam mlinski kamen ima dosta krupnu granulaciju tako da nije to nikako dobro.
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 28, 2011 7:30 am

Razumem.Ali po izgledu skoro je isti kao i dzelevb-ov,sa pocetka ove teme.Pa sam zato pomislio da bi i ovaj mozda mogao da posluzi za to.Videcu.U svakom slucaju porazgovaracu sa ljuudima ciji je kamen,koliko bi oni njega cenili pa ako bude nesto povoljno(mislim bas povoljno),onda cu ga ipak uzeti.Pa isprobati,ako moze moze,ako nemoze,nema veze.Pozdrav
Back to top Go down
Sponsored content





Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Tocilo ili kružni brusni kamen   Tocilo ili kružni brusni kamen - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Tocilo ili kružni brusni kamen
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Brusni kamen iz mojih nedodjija
» Moj brusni kamenčić
» Belt Grinder & Tocilo - mungos
» Brusni i polirni materijali
» brusni vodeni kameni kucne izrade - R&D

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: