* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci Empty
PostSubject: Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci   Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci Icon_minitimeSun Jan 17, 2016 12:30 pm

Izradio sam dršku od hrasta. U obradi koristeći brusne papire od granulacije 80 išao sam polako redom i došao do granulacije 1200. Površina je u konačnici sjajna, glatka, a naročito nakon kad sam bio premazao mlakim lanenim uljem.
No, sutradan primijetim - sitne pore! Pređem prstom, glatko je. Ali kad sam prešao noktom, osjetio sam te mikro neravnine. Vide se te crtice na nekim mjestima.

E sad s čime da to izravnam, da popunim te sitne pore? Kitom za drvo, ili umakati u ulje pa vodobrusnim šmirglom i tako ponavljati? Ili ima još neka učinkovitija metoda?
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
max35




Posts : 103
Join date : 2012-12-01

Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci Empty
PostSubject: Re: Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci   Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci Icon_minitimeSun Jan 17, 2016 12:48 pm

Hrast i jos neke vrste drveta obiluju tim malim porama.Kit za drvo ti nebi bilo sretno rjesenje.Mozes probati sa super ljepilom,zaliti rucku,sacekati da se osusi,ponovo presmirglati rucku i nece ih biti vise...
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci Empty
PostSubject: Re: Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci   Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci Icon_minitimeSun Jan 17, 2016 1:01 pm

Sad na žalost sad nema popravka  shebao si stvar s lanenim šta god da pokušaš nakon njega samo će
pogoršati stvar...sigurno
Sad ili rehandling ili se pomiri s time a drugi puta pitaj prije apliciranja lanenog ulja. Razz

Hm jedna utješna....možda pomogne kakva kombinacija ulje -vosak....samo sam definitivno skeptik
jer kad laneno uđe u drvo više se bilo što teško hvata Wink
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci Empty
PostSubject: Re: Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci   Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci Icon_minitimeSun Jan 17, 2016 1:13 pm

Da. Ništa, dršku ću još našopati lanenim uljem. Kad se osuši pa ponovo, i polirati je krpom. Nek se sad uguši u ulju:)
Vidio sam na youtube da rade s nekom pastom... wax pasta.
Baš mi je sad krivo, čini mi se da sam bio stao sa šmirglom 600 granulacije, kao da bi sad bilo manje crtica.
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci Empty
PostSubject: Re: Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci   Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci Icon_minitimeSun Jan 17, 2016 1:32 pm

Premazi na bazi voskova opet imaju svojih mana , meni se jedino Tru oil pokazao dostatno
jer opičiš slojeva koliko treba dok ne postigneš željeni sjaj.
http://fanzoj.hr/birchwood?product_id=914
Back to top Go down
Sponsored content





Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci Empty
PostSubject: Re: Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci   Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci Icon_minitime

Back to top Go down
 
Čime i kako ukloniti sitne pore na dršci
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Kako iskovati nož
» kako merite HRC?
» kako pravilno fotografisati noz
» kako da pricvrstim drvene korice za noz?
» Kako zakaliti tanak celik

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Drvo, koža, umjetni materijali...-
Jump to: