* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Kako zakaliti tanak celik

Go down 
AuthorMessage
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kako zakaliti tanak celik  Empty
PostSubject: Kako zakaliti tanak celik    Kako zakaliti tanak celik  Icon_minitimeSat Oct 24, 2015 1:09 pm

Nabavio sam malo materijala da imam sta da radim ove zime Very Happy  Prvo moram napraviti dva kuhinjska noza pod hitno . Onaj drugi komad odozgo na slici je 2.2mm debljine ,od njega nameravam da ih napravim .Naravno, kaljenje ce bit u profi pec .E sada kako to uraditi je pitanje ? Dali da prvo izradim noz , mislim isturpijati secivo ili prvo zakaliti pa brusiti secivo ? Strah me od  krivljenja blanka  ? U stvari pojma nemam dali ce biti razlike ? Blank bez grindane ostrice ili blank sa izgrindanom ostricom ? Ima li neke prednosti ovaj prvi nacin kod kaljenja ? A od drugog me vec sada hvata strah , smucilo mi se turpijati zakaljene celike !

Kako zakaliti tanak celik  2r59qok
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Kako zakaliti tanak celik  Empty
PostSubject: Re: Kako zakaliti tanak celik    Kako zakaliti tanak celik  Icon_minitimeSun Jan 24, 2016 2:41 pm

Kako zakaliti tanak celik ? Lako Very Happy  Internet ja vas Frend Very Happy 2mm 15N20 , izasao iz ulja prav kao puska a sada i ostar kao Gillette . ... Odoh da isecem dva blanka sada .............. Jedini problem je sto moji domasni ljubimci nece ovako ostar noz   Laughing

Kako zakaliti tanak celik  29e39z7

Kako zakaliti tanak celik  W6p312


PS . Knive majstori , podeliti znanje sa kolegama je i u vasu korist .Tako buduce musterije saznaju vise o vama i vase znanje ..........  bounce
Back to top Go down
 
Kako zakaliti tanak celik
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» kako provjeriti da li je celik dobro zakaljen?
» čelik s 18% wolframa
» celik???
» Pregoreni čelik
» Čelik 4850 D2

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Toplinska obrada-
Jump to: