* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Zastita drveta od buba

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Zastita drveta od buba Empty
PostSubject: Zastita drveta od buba   Zastita drveta od buba Icon_minitimeSun May 04, 2014 2:18 pm

Pre mesec dana sam kupio 2 m3 ogrevno drvo sljive.Izdvoio sam pola metra,ofarbao deo gde je drvo preseceno.Danas sam izrezao dascice debljine 15mm (dali sam pogresio debljinu)i izaslo mi je mozda i 4 m2.Obzirom da imam neke zamisli kako da iskoristim i delove na kojim ima i kora,moje pitanje je cime da isprskam da ostane ovako,da ga bube ne iskoriste pre mene.Danas nisam naso stolara kuci da uzmem letvice za susenje dascica,pa nisam mogo ni da ga pitam za sretstvo.Pa cu sledeci vikend da svratim do njega i da postavim dascice za susenje,ali i da isprskam necim. Very Happy 
Slutim da ima velikih poznavalaca u baratanju drvetom, pa molim pomoc.
Back to top Go down
ferinchlorid

ferinchlorid


Posts : 93
Join date : 2013-01-13
Age : 45
Location : Pisarovina

Zastita drveta od buba Empty
PostSubject: Re: Zastita drveta od buba   Zastita drveta od buba Icon_minitimeSun May 04, 2014 3:55 pm

Gvozden wrote:
Pre mesec dana sam kupio 2 m3 ogrevno drvo sljive.Izdvoio sam pola metra,ofarbao deo gde je drvo preseceno.Danas sam izrezao dascice debljine 15mm (dali sam pogresio debljinu)i izaslo mi je mozda i 4 m2.Obzirom da imam neke zamisli kako da iskoristim i delove na kojim ima i kora,moje pitanje je cime da isprskam da ostane ovako,da ga bube ne iskoriste pre mene.Danas nisam naso stolara kuci da uzmem letvice za susenje dascica,pa nisam mogo ni da ga pitam za sretstvo.Pa cu sledeci vikend da svratim do njega i da postavim dascice za susenje,ali i da isprskam necim. Very Happy 
Slutim da ima velikih poznavalaca u baratanju drvetom, pa molim pomoc.

imaš gamacid bezbojni za zaštitu građe za krovišta,to kupi i samo pošpricaj ili dobro premaži penzlom
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Zastita drveta od buba Empty
PostSubject: Re: Zastita drveta od buba   Zastita drveta od buba Icon_minitimeSun May 04, 2014 4:54 pm

Ako je jak otrov,da ne bude problema.Ipak je to drska noza,secenje hrane.
Mislim da se to ovde zove zizol.
Back to top Go down
Sponsored content





Zastita drveta od buba Empty
PostSubject: Re: Zastita drveta od buba   Zastita drveta od buba Icon_minitime

Back to top Go down
 
Zastita drveta od buba
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Zastita pri radu
» Zaštita drva s pomoću Tungovog ulja

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Drvo, koža, umjetni materijali...-
Jump to: