* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Nova kovacka

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Nova kovacka Empty
PostSubject: Nova kovacka   Nova kovacka Icon_minitimeFri Dec 02, 2011 2:53 pm

Slusajuci i gledajuci sta pisete po forumu.resih i ja da napravim novu kovacku.Stara prevelika a i stoji pod tremom,a radionica mala.Resih da napravim malo manju vatru u radionici pa sta bude.Ozidao sam u visinu 2 reda cigle na kant,dole samotne plocice pod uglom i sve redom zabetononirao sa vatrostalnim betonom koji trpi 1400 temperaturu.Duvaljka sloboda 1000 k usisivac.Kad sam zavrsio za 24 sek je ugrejala turpiju do usijanja,ali jeste da trosi cumur kao luda.Posto nisam preneo nakovanj u radionicu,a vatru treba probati resim da uradim sledece.Stavim resetku i bacim 6,7 komada svinjetine.Pogadjate,za 5 min gotov rostilj,vatra probana,ja zadovoljan.
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Nova kovacka Empty
PostSubject: Re: Nova kovacka   Nova kovacka Icon_minitimeFri Dec 02, 2011 9:29 pm

A slike? Suspect

Jel to rostilj gotov za 5min sa ili bez pomoci usisivaca? Laughing
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Nova kovacka Empty
PostSubject: Re: Nova kovacka   Nova kovacka Icon_minitimeSat Dec 03, 2011 9:12 am

Slike budu kad budem imao sa cime da slikam.Sa pomoci usisivaca razgorim cumur pa posle bez.Inace danas pravio neki cumur i tako sam se lepo izgoreo da pisem sve levom,cela saka boli kao oko.Necu ja mangup da koristim rukavice,tako mi i treba.Inace koristim stari lek.Opekotinu zalijem jestivim uljem i potom sa solju kuhinjskom a moze i natrljavanje sapunom.Cisto da dam savet u vezi opekorina.Trebace vam jer ko radi sa vatrom,pre ili kasnije se opece.
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Nova kovacka Empty
PostSubject: Re: Nova kovacka   Nova kovacka Icon_minitimeSat Dec 03, 2011 10:01 am

Svaka cast komso.I ja bih bas voleo da vidim tu vatru,da vidim di radis.Ja moju i nesmem da pokazem,smejacete se. Laughing
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Nova kovacka Empty
PostSubject: Re: Nova kovacka   Nova kovacka Icon_minitimeSat Dec 03, 2011 10:26 am

Bice slika cim nabavim aparat,telefonom slikati je cisto gubljenje vremene sem ako nemas neki od 300,400 evrica.Nije bitna lepota vatre vec da greje dobro,ni moja nije lepa na izgled ali funkcionise za sad dobro,a bilo mi je i bitno da se sklonim negde u zatvoreno zbog promaje.Zajebano je raditi napolju kad udari sneg i mrazevi.Mada zbog ruke nema rada izvesno vreme,steta a ja planirao sutra da iskujem nesto.Jos da napravim tracnu brusilicu i da me bog vidi.Zajebano raditi bez nje nozeve.
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Nova kovacka Empty
PostSubject: Re: Nova kovacka   Nova kovacka Icon_minitimeSat Dec 03, 2011 11:38 am

Bez tracne je stvarno tesko raditi nozeve.Tu si u pravu.Bez nje izrada postaje tezak fizicki rad.Ja imam vec spremljena 3 komada(iskovana),al mi se nikako nemili poceti bez nje finalizirati ih.Netreba tu mnogo materijala,da bi se sklepala neka koja moze da vrsi dobro posao,al ipak nemoze za dzabe nikakva.Ipak cu i ja postaviti slike moje vatre,a i previse skromnog alata,pa da vidim reakcije.Nije bas toliko strasna,al nije kao ove kojih ima ovde na forumu.
Back to top Go down
Sponsored content





Nova kovacka Empty
PostSubject: Re: Nova kovacka   Nova kovacka Icon_minitime

Back to top Go down
 
Nova kovacka
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Nova kovacka vatra
» pec za TO
» kovačka vatra
» kovačka klješta
» kovačka presa

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: