* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Koji je celik pitanje....

Go down 
3 posters
AuthorMessage
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeSun Mar 19, 2017 6:25 am

Pozzz dobio sam iz njemacke par komada kruznih pila. Naime debele su 4mm a precnika 100cm... sluzile su za rezanje cigli i blokova na gradjevini... u njemackoj se mjenjaju 2puta godisnje po pravilima pa sam konto od njega raditi jeftinije modele... oa ako netko ima iskustva ili znanja da pomogne bio bih zahvalan
Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 48
Location : Sisak

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeSun Mar 19, 2017 7:30 am

ako nemaju vidija zube na sebi onda je upotrebljivo. to znači da je tijelo pile iskorišteno za zub koji mora biti donekle kvalitetan. ako ima vidija zube onda je vjerojatno neki "čelik za poboljšavanje". isto sam puno puta poušavao saznati koji čelik je točno i malo koji sam saznao jer isto imam nekoliko pila...

samu vrstu ćeš teško odrediti ako ne dođeš do proizvođača i oni ti stručno odgovore na pitanje.
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeMon Mar 20, 2017 2:46 pm

magwin , ne verujem da postoji celik koji je sposoban da sece cigle i blokove.......najverovatnije su dijamanti u pitanju ........ili neke ljepljene zube eventualno .
@ golijat , sto ne odseces parce i da probas da ga zakalis ......800 stepeni u buccc u ulje Very Happy I proveri dali je iz jednog komada pila .Veliki dijametar pile /dijamantne/ su ponekada iz dva djela i izmedju neki vrlo tanak lim i sve to punktovano tamo-vamo ..........Sve dijamantne pile /veceg dijametra , iznad 50cm.../ koje sam probao se zakale kao staklo ..........za neke sigurno znam da su 15N20 celik .
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeMon Mar 20, 2017 5:27 pm

Provjerio sam danas.. sve je iz komada 4mm debljine. Meko sam ozario komad te sam ga danas Zakalio i cvrsto je za poludit bas jebeno tvrdo.... ja sam konto da nije iz 1000serije celika mozda 1075 1095 isl.. pokuso sam naci medjutim imaju samo neke oznake koje mi ne aluditaju ma sastav celika pa cu probati firmu kontaktirati
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeTue Mar 21, 2017 6:44 am

Meko ozario ........to ti znaci da si opustao celik ? Nema potrebe , tako najverovatnije samo zajebes TO ............Te pile su oko 44-46 Rockwella i lako ih je obradjivati . Samo ih stavi na 800 stepeni /nema potrebe da ih drzis duze na tu temperaturu/ i pravac kanta sa uljem Very Happy Probaj ovaj nacin i slikaj polomljene delove od onaj komad sto si otpustao i od original..... Very Happy
Nisi odgovorio ,jesu dijamanti ili carbidi koji rezu cigle ?? Daj slikaj pile ako oces .......
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeTue Mar 21, 2017 9:07 am

Uslikam danas pa posaljem sliku pile... ma nema sanse da je na 40tvrdoca. Plata je sa dijamant nozevima na vrhu a tijelo je tvrdo do jaja u orginalnom stanju. Vidim kod rezanja a busiti nema sanse dok se ne ozari
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeTue Mar 21, 2017 10:12 am

golijat wrote:
Uslikam danas pa posaljem sliku pile... ma nema sanse da je na 40tvrdoca. Plata je sa dijamant nozevima na vrhu a tijelo je tvrdo do jaja u orginalnom stanju. Vidim kod rezanja a busiti nema sanse dok se ne ozari

Sta vidis kod rezanja Very Happy Do sada nisam sreo kruznu pilu koja ima vise od 46 Rockwella .A one sa dijamantima su najvise 44 Hrc . A proturio sam ih kroz prste mnogooooooooo...ne za nozeve , ima ih debele i vise od 1cm. pa se nadju za izradu mnoge stvari ... Cak i one za drvo koje se ostre ,znaci sam celik reze su 46HRC ...najverovatnije bitnije im je da se ne polomi na tu brzinu nego da traje koji kubik drva vise .............kompromis Very Happy Probaj da busis slobodno , samo dobra nova  burgija i pazi da ne pregrejes pa da se loklano ne zakali malo vise Laughing
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeTue Mar 21, 2017 12:12 pm

Nece borer u njega. 500obrtaja nov borer
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeWed Mar 22, 2017 6:53 am

golijat wrote:
Nece borer u njega. 500obrtaja nov borer
Cudno , daj slikaj to cudo .......
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeWed Mar 22, 2017 2:22 pm

Evo okaljeno
Koji je celik pitanje.... Atmb9
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeWed Mar 22, 2017 2:25 pm

Koji je celik pitanje.... 28a52qe
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeWed Mar 22, 2017 2:26 pm

Koji je celik pitanje.... 2s1ub04
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeSat Mar 25, 2017 5:39 pm

golijat wrote:
Nece borer u njega. 500obrtaja nov borer

Nema sanse ............ili ti je borer nikakav . Ili pak borer koji si probao hoce pocetnu rupu ,  koja debljina borera si koristio ?? ....probaj kirner ili prvo izbusi tankim bohrerom .Nema teorije da je dijamantska pila toliko tvrda , apsurd ! Inace dopada mi se kako izgleda iznutra ,ali moze sitnije , probaj direktno da zakalis jedno parce i videces razliku Very Happy Opet kazem , taj celik mozes turpijati ili grindati na grinder ako imas .Steta je opustati ga ....samo zajebes original TO .Poslusaj me , izgrindaj noz i pravo na 800 stepeni , ne moras ga drzati na tu temperaturu , cim je dostigne ..buch.....u ulje Very Happy
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeSat Mar 25, 2017 6:02 pm

Borer je bio u k... probusio sam... ovo je isjeceni komad odmah okaljen to je to
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeSun Mar 26, 2017 4:00 am

Very Happy

Sada na posao , debljina je dobra za razne nozice .................... cheers
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeSun Mar 26, 2017 4:08 am

Sad je pitanje na koliko popustat
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitimeSun Mar 26, 2017 5:03 am

Ja ne idem na vise od 180-200 . Napravi jedan i testiraj ga , nema druge . Skockaj neku rucku koja se da skinuti i probaj kako se ponasa na 180 stepeni , ako je malo probaj na 200 pa onda na vise ...
Back to top Go down
Sponsored content





Koji je celik pitanje.... Empty
PostSubject: Re: Koji je celik pitanje....   Koji je celik pitanje.... Icon_minitime

Back to top Go down
 
Koji je celik pitanje....
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Koji je to celik ??
» belt grinder
» Izrada grindera
» Pitanje
» Nešto drugačije

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: