* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 celik - Zagreb

Go down 
+5
Jozh@
zeljkoolbina
djuragekon
Strider
Karlo Ban
9 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

celik - Zagreb Empty
PostSubject: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeWed Aug 26, 2009 7:02 am

http://www.crc.hr/ - firma u savskoj 80, nasuprot zgrade vjesnika. za nase prilike izbor celika je velik, cesto tamo kupujem i zadovoljan sam. nazalost vecina ceilka je u obliku sipku raznih promjera, nema (bar do sada) ploca, flahova i sl. ali to jednom nozaru ne bi trebao biti problem.

u istom dvoristu u kojoj je CRC, nalazi se obrt za izradu opruga, tamo takoder mozete kupiti celik ali samo perni.

http://www.strojopromet.hr/ - firma koja se bavi prodajom celika ali i aluminija, bakra, raznih plastika i sl. iskustva sa njima nemam ali kolega je imao i zamjerio pomalo socijalisticki odnos prema kupcima, sto opet niej problem za tvrdokornog kovaca...haha! dobra stvar je da celika ima u svim oblicima i to stvarno svakakvog, od zeljeza do alatnog.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeTue Jul 13, 2010 7:38 am

http://www.bohler-uddeholm.hr/boehler/1410.php

firma u zagrebu sa velikim izborom alatnih celika u raznim profilima.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeTue Jul 13, 2010 9:12 am

Jel planiras mozda ici do njih ?
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeTue Jul 13, 2010 9:17 am

idem sad po par kila u CRC, pa kad to potrosim onda cu ici.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeTue Jul 13, 2010 3:15 pm

Po par kila? Very Happy Pa kad ih prije potrosis?
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 3:19 am

Karlo Ban wrote:
http://www.bohler-uddeholm.hr/boehler/1410.php

firma u zagrebu sa velikim izborom alatnih celika u raznim profilima.

Interesuje me da li je neko koristio njihove celike. Posebno me interesuje ovaj stainless:

https://www.brisa.fi/portal/index.php?option=com_oscommerce&osMod=index&cPath=156_167
Back to top Go down
zeljkoolbina

zeljkoolbina


Posts : 206
Join date : 2012-03-02
Age : 48
Location : bezdan

celik - Zagreb Empty
PostSubject: novija informacija   celik - Zagreb Icon_minitimeMon Sep 10, 2012 8:12 am

ima li neko neku sveziju informaciju gde se u zagrebu moze naci celika kao sto je 440c,d2 ili slicnih kvaliteta ali na manje komade u limovima. ako ne u limovima onda u sipkama. ili ako ima nekoga iz zagreba i okoline da je zainteresiran za tako nesto pa da uzmemo celu tablu pa podelimo . u bohler zagreb ima ali samo cele table. ne seku na manje komade.
Back to top Go down
Guest
Guest




celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeTue Oct 23, 2012 11:18 am

pozz...Karlo imam jedno pitanjce za tebe odnosno trebam savjet.....
čačkao sam po stranici ovog bohlera firme u zg dili vec je i vidim stvarno imaju svasta.
e sad mene zanima koji od ovih celika bi preporucio za izradu noza OČ i nakon toga TO. eto ja sam gleda a neznam nista niti imaju kakve spec,pa ako nije problem-preporuka Smile
L.P
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeFri Nov 02, 2012 5:04 am

pilabila wrote:
pozz...Karlo imam jedno pitanjce za tebe odnosno trebam savjet.....
čačkao sam po stranici ovog bohlera firme u zg dili vec je i vidim stvarno imaju svasta.
e sad mene zanima koji od ovih celika bi preporucio za izradu noza OČ i nakon toga TO. eto ja sam gleda a neznam nista niti imaju kakve spec,pa ako nije problem-preporuka Smile
L.P

celici se prodaju u mekozarenom stanju ako nije drugacije oznaceno i svi su podobni za OOČ, a koji odabrati... imaju specifikacije na netu u PD formatu (i sastave i primjene) - predlazem da ciljas za pocetak na nesto sa 0,6 do 0,8 %C i sto manje legirnih elemenata jer je i TO jednostavnija.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Jozh@




Posts : 7
Join date : 2015-01-13

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeTue Jan 13, 2015 2:50 am

Evo lagani bump teme...

Već tjedan dana bezuspješno pretražujem Zagreb u potrazi za limovima ili ravnim profilima čelika pogodnijih za početnike (prvenstveno lakšu termičku obradu) kao što su recimo O1, A2, 1080, 1084...
Probao sam u tri gorespomenute i u drugima koje Google izbacuje, ali nažalost bez rezultata.
Za sada najviše obećava Omnimerkur koji ima dostupan A2, O2 i D2. Čekam povratnu informaciju o dimenzijama i cijenama.

Ukoliko netko ima novije informacije gdje bi se nešto od spomenutog moglo naći - bio bih zahvalan Smile
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeTue Jan 13, 2015 8:17 am

Meni se čini da ti lutaš Wink pretraži malo teme po forumu Very Happy
Back to top Go down
Cannel




Posts : 46
Join date : 2011-03-05

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeTue Jan 13, 2015 10:12 pm

Jozh@ wrote:
Evo lagani bump teme...

Već tjedan dana bezuspješno pretražujem Zagreb u potrazi za limovima ili ravnim profilima čelika pogodnijih za početnike (prvenstveno lakšu termičku obradu) kao što su recimo O1, A2, 1080, 1084...
Probao sam u tri gorespomenute i u drugima koje Google izbacuje, ali nažalost bez rezultata.
Za sada najviše obećava Omnimerkur koji ima dostupan A2, O2 i D2. Čekam povratnu informaciju o dimenzijama i cijenama.

Ukoliko netko ima novije informacije gdje bi se nešto od spomenutog moglo naći - bio bih zahvalan Smile

Ko ti je reko da su O1 i A2 pogodni za početnike?? Smile Drži se 10xx serije i pogledaj u Strojoprometu, znam da imaju 1075, za ostalo neznam.
Back to top Go down
Jozh@




Posts : 7
Join date : 2015-01-13

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeWed Jan 14, 2015 3:54 am

chumaman wrote:
Meni se čini da ti lutaš Wink pretraži malo teme po forumu Very Happy

A lako moguće, ali stvarno sam i zvao i pisao mailove i na svim mjestima do sada sam dobio negativne odgovore. Ono što mi je bilo zanimljivo je da sam nekima čak morao pronalaziti i oznake po drugim standardima jer im O1 i 1084 recimo nisu ništa predstavljali Smile
Ako sam dobro istražio O1 je AISI dok su EN i DIN za isti 1.2510, tj 100MnCrW4?


Cannel wrote:
Ko ti je reko da su O1 i A2 pogodni za početnike?? Smile  Drži se 10xx serije i pogledaj u Strojoprometu, znam da imaju 1075, za ostalo neznam.

Internet? Very Happy
OK, A2 toliko i ne (to sam više išao na bolje da nađem išta nego ništa). Ali za O1 sam na više mjesta našao da nije previše težak za obradu i da "oprašta" greške prilikom TO.
Ako pričam gluposti onda me slobodno ispravi, dobronamjerne kritike su uvijek dobrodošle! Tek učim Smile

EDIT: Hvala ti za info! U kojim dimenzijama se može uzeti? Nešto poput 4x40x1000mm? Ili isključivo neke veće količine?
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeWed Jan 14, 2015 6:36 am

Strojopromet - izuzetno kruta firma glede kupaca Sad valjda se puno umaraju da bi rezali , stoga računaj tabla ili pola table....znam još zainteresiranih pa ako si voljan s njima dogovoriti diobu,
čak ti i preporučim firmu za waterjet da ti to izrežu u flahove ili blankove...više nego povoljna cijena cheers
1095 ima u shopu kojeg sam linkao Davoru u temi skupna nabava....vjerovatno još nekih možda tebi zanimljivih, cijene tamo su više nego ok....
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeWed Jan 14, 2015 12:43 pm

Strojopromet, C75 u flahu, imaš u njihovom katalogu dimenzije, ali ih nazovi pa pitaj.
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeWed Jan 14, 2015 12:56 pm

Very Happy Dado u toj firmi svako ima svoju priču i mjeru ...koliko ja znam samo tabla C75 cca 800kn, kolega htio nabaviti zvao i tako stoje stvari bez obzira na katalog Razz
Back to top Go down
Jozh@




Posts : 7
Join date : 2015-01-13

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeWed Jan 14, 2015 2:19 pm

Debljina i dimenzije te table za 800kn su? Smile
I ima li kod njih još nečeg podobnog za početnike izuzev C75?
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeWed Jan 14, 2015 2:27 pm

LIMOVI ZA TERMIČKU OBRADU
http://www.strojopromet.com/limovi/

1,5-8mm ....dimenzije valjda 1000x2000
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeWed Jan 14, 2015 3:23 pm

Chumaman, znam Smile Nedavno smo pokušavali naručiti neke materijale iz kataloga (nevezano uz noževe), ali niti jedan nije bio "na raspolaganju".

Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeWed Jan 14, 2015 3:50 pm

D2 čelika ima lik kod kojeg režem waterjet ...veli buddy da je odličan jer nije svaki D2 isti zavisno
od čeličane...a kako je njemu to omiljeni čelik zna ocijeniti.

D2/420 laminat Shocked
celik - Zagreb <a href=celik - Zagreb 127_4_10" />
Back to top Go down
Cannel




Posts : 46
Join date : 2011-03-05

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeWed Jan 14, 2015 10:42 pm

Jozh@ wrote:

Internet? Very Happy
OK, A2 toliko i ne (to sam više išao na bolje da nađem išta nego ništa). Ali za O1 sam na više mjesta našao da nije previše težak za obradu i da "oprašta" greške prilikom TO.
Ako pričam gluposti onda me slobodno ispravi, dobronamjerne kritike su uvijek dobrodošle! Tek učim Smile

Ni jedan čelik ne oprašta pogreške, ako ga hoćeš pravilno odradit. O1 moraš držat na temperaturi 10 min, da bi ga pravilno kalio. A to nemožeš ako nemaš barem pirometar.  10xx seriju kališ ćim dostigne kritićnu temperaturu (ako ga ostaviš dulje, događa se "grain growth"). Zato za početak preporučam 10xx seriju. Mislim da su limovi C75 (1075) od 5mm, oko 600kn. Da, dimenzije su 1000x2000cm.
Back to top Go down
Cannel




Posts : 46
Join date : 2011-03-05

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeWed Jan 14, 2015 10:45 pm

chumaman wrote:
Strojopromet - izuzetno kruta firma glede kupaca

Grube rječi, vika i prjetnje ih nekak uvjek "omekšaju" Very Happy
Back to top Go down
Jozh@




Posts : 7
Join date : 2015-01-13

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeThu Jan 15, 2015 1:33 am

Cannel wrote:

Ni jedan čelik ne oprašta pogreške, ako ga hoćeš pravilno odradit. O1 moraš držat na temperaturi 10 min, da bi ga pravilno kalio. A to nemožeš ako nemaš barem pirometar.  10xx seriju kališ ćim dostigne kritićnu temperaturu (ako ga ostaviš dulje, događa se "grain growth"). Zato za početak preporučam 10xx seriju.

Hvala na savjetu.
Prvenstveno se vodim po ovom tutorialu od Aarona Gougha - tinyurl.com/nggcrjl

Nemam iskustva u obradi metala i izradi noževa, ali sam strpljiv i voljan učiti.
Ako i pogriješim šta sad, glavno da naučim nešto iz tih pogrešaka Smile

Cannel wrote:

Mislim da su limovi C75 (1075) od 5mm, oko 600kn. Da, dimenzije su 1000x2000cm.

Pa to mi izgleda dosta jeftino?
Mislim, iz te količine se da napraviti poprilično dosta oštrica...
Back to top Go down
Cannel




Posts : 46
Join date : 2011-03-05

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeThu Jan 15, 2015 6:09 am

Jozh@ wrote:

Hvala na savjetu.
Prvenstveno se vodim po ovom tutorialu od Aarona Gougha - tinyurl.com/nggcrjl

Pa to mi izgleda dosta jeftino?
Mislim, iz te količine se da napraviti poprilično dosta oštrica...

Link ne radi, pretpostavljam da si mislio na njegov thread sa britishblades.
U toj temi možeš vidjet ono kaj sam ti ranije napiso, drukčije kaljenje, totalno drukčiji rezultati, a isti čelik. Btw, ta tema je odlična i govori početnicima da ne vjeruju onome kaj čitaju na netu, nego da sami testiraju čelike.

Da, jeftino. Po mojoj računici preko 130 noževa, neke srednje veličine (30x4cm, u obzir uzet extra prostor za izrezivanje).
Back to top Go down
Jozh@




Posts : 7
Join date : 2015-01-13

celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitimeThu Jan 15, 2015 6:16 am

Samo dodaj http :// ispred, ne mogu još postati linkove.
Uglavnom, link vodi na njegov YouTube tutorial. Stvarno je lik jednostavan i jasan, a i sviđa mi se dizajn njegovog noža. Uglavnom, lik ih je napravio hrpu od O1 koristeći samo "two brick forge", oil quench i temper u strujnoj pećnici. Navedeno je lako i meni pristupačno, pa sam zato i mislio prvo probati sa čelikom i postupkom koji on objašnjava.
Može link na temu koju spominješ?

Mislim da ću u ponedjeljak se zaletiti onda do Strojoprometa.
Nadam se samo da mi mogu barem izrezati po pola, da stane u gepek Very Happy


Last edited by Jozh@ on Thu Jan 15, 2015 1:09 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Sponsored content





celik - Zagreb Empty
PostSubject: Re: celik - Zagreb   celik - Zagreb Icon_minitime

Back to top Go down
 
celik - Zagreb
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» ugljen - Zagreb
» toplinska obrada - Zagreb
» celik
» celik???
» čelik s 18% wolframa

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RAZNO :: Ducani, firme, forumi, tutoriali...-
Jump to: