* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Prvi, ali ne i posljednji =)

Go down 
4 posters
AuthorMessage
Marinko Vu




Posts : 2
Join date : 2010-08-31
Age : 35
Location : Vukovar - Rijeka

Prvi, ali ne i posljednji =) Empty
PostSubject: Prvi, ali ne i posljednji =)   Prvi, ali ne i posljednji =) Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 2:08 am

Evo posto mi je ovo prvi post na forumu kako sam registriran da se ukratko predstavim.
Marinko Kovač, iz Vukovara, studiram cestovni promet u Rijeci (3. godina) a nadam se iduce akademske godine u Zg na prometni fakultet. Dosad sam na forumu bio vise kao pasivni promatrac i skupljao ideje dok ne skupim dovoljno slobodnog vremena da napravim nesto svoje, i napokon se naslo nekih tjedan dva da se slozi nesto i da kazem to je mojih ruku djelo (barem vecina toga Very Happy ).

Pa da pocnem.
Sve je pocelo kad sam kod djeda dosao i pitao ima on nekog materijala da mu ne treba i nasli smo komad gatera dimenzija 50x9 cm debljine cca 3mm. od toga sam uspio izvuci (odsjeci) sirinu ostrice 3 cm a duzinu pstrice 13cm i cce 9cm za trn koji sam mislio napraviti kao zakovicu na kraju ali mi je bio prekratak za tako sta pa sam isao variti da sve to stoji na mjestu. drzalicu sam radio od 2 vrste drveta: klen (nasao kod dede medu odrijevnim drvetom i komad bora (bio visak od bozicnog drvceta Smile ), da mi se nebi dogodiloda mi bude 2 vrste drveta jedno do drugog stavio sam neku metalnu plocicu sirine cca 2mm izmedu njih sto se vidi i na slikama.
Kad sam sve to zavrsio dosao je red na futrolu koju sam onda tek naucio siti. futrola je kozna nebih znao koja tocno debljina ali se lijepo uklapa sa nozem.

Kako kazu da slika govori vise od tisucu rijeci evo slika pa sami prosudite =)
Prvi, ali ne i posljednji =) Dsc07773d


Prvi, ali ne i posljednji =) Dsc07775


Prvi, ali ne i posljednji =) Dsc07776y



I evo kako to izgleda na kraju sa futrolom i svime
Prvi, ali ne i posljednji =) Dsc07779r



Kad sam zavrsio dosta ljudi je reklo da je drzalica malo kratka sto jeste ako se gleda po centimetrima, ali u ruci svejedno fino lezi.

Ja sam svoj dio obavio, sad je na Vama red da date svoje kritike i komentare Smile
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Prvi, ali ne i posljednji =) Empty
PostSubject: Re: Prvi, ali ne i posljednji =)   Prvi, ali ne i posljednji =) Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 2:26 am

Lijepo, sviđa mi se jednostavnost, drop point i jedna mala fazeta. Samo, kako si to radio? Turpijom ili na belt grinder? Dodaj na futrolu onu omču za remen.


Podrav iz Rijeke.
Back to top Go down
Marinko Vu




Posts : 2
Join date : 2010-08-31
Age : 35
Location : Vukovar - Rijeka

Prvi, ali ne i posljednji =) Empty
PostSubject: Re: Prvi, ali ne i posljednji =)   Prvi, ali ne i posljednji =) Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 2:35 am

Oblik ostrice i trna sam u grubo dobio rezanjem sa rucnom brusilicom a konacni oblik na stolnoj bruslici sa kamenom plocom. A sto se tice remena na futrolu nisam ga planirao stavljati jer mi ona sluzi prvenstveno da mi ne isjece torbu ili gdje ga vec nosim, a pokraj toga ne znam ni kako bih to sad izveo kad je futrola usko radena uz noz kao sto se vidi na slikama.
Da kazem koja mu je prvobitna namjena bilo bi malo vise smijeha.
Back to top Go down
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

Prvi, ali ne i posljednji =) Empty
PostSubject: Re: Prvi, ali ne i posljednji =)   Prvi, ali ne i posljednji =) Icon_minitimeTue Jan 18, 2011 6:45 am

Neću ti lagati da je odlično ali je svakako korak koji treba proći. Najteže je početi, kasnije pomalo ućiš i bude bolje i bolje. Ja dan danas nisam potpuno zadovoljan sa svojim radovima. Samo nastavi.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Prvi, ali ne i posljednji =) Empty
PostSubject: Re: Prvi, ali ne i posljednji =)   Prvi, ali ne i posljednji =) Icon_minitimeWed Jan 19, 2011 2:43 pm

za prvi komad....inovativno i obecavajuce Wink
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Sponsored content





Prvi, ali ne i posljednji =) Empty
PostSubject: Re: Prvi, ali ne i posljednji =)   Prvi, ali ne i posljednji =) Icon_minitime

Back to top Go down
 
Prvi, ali ne i posljednji =)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» moj prvi noz
» Prvi u 2018-oj
» Moj prvi nož
» Prvi od mene
» prvi poskus

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: