* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Turpije

Go down 
+3
becarsb
ivo
Strider
7 posters
AuthorMessage
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Turpije Empty
PostSubject: Turpije   Turpije Icon_minitimeSat Jan 30, 2010 4:25 am

Trebao bih si kupit novu turpiju za metal, dužu i "agresivniju", gledao sam neki video gdje lik koristi neku malo veću i kaže da se s dobrom turpijom radovi mogu skratit za par sati.
Također imam one male turpije (needle files), želim probat ukrasiti leđa noža sa nekim uzorcima, pa ima li tko kakav link ili video koje bih sve mogao probati?
Back to top Go down
Guest
Guest




Turpije Empty
PostSubject: Re: Turpije   Turpije Icon_minitimeSat Jan 30, 2010 7:26 am

https://www.youtube.com/watch?v=DzgDgZz9MZM&feature=channel

pogledaj ostale filmiće od tipa ima još o turpijanju
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Turpije Empty
PostSubject: Re: Turpije   Turpije Icon_minitimeSat Jan 30, 2010 2:37 pm

To je to majstore Wink
Back to top Go down
Guest
Guest




Turpije Empty
PostSubject: Re: Turpije   Turpije Icon_minitimeSat Jan 30, 2010 3:31 pm

Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Turpije Empty
PostSubject: Re: Turpije   Turpije Icon_minitimeSun Jan 31, 2010 11:29 am

Našao sam neke jednostavne uzorke
Turpije Filework
http://www.knifeart.com/filbycurmwil.html
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Turpije Empty
PostSubject: Re: Turpije   Turpije Icon_minitimeThu Oct 25, 2012 12:08 pm

Evo da napiše. Već me godinu i pol služi Bacho turpija. Sutra stavim slike i recenzijicu malu. Jel Dickove turpije imaju djetelinu kao simbol?
Back to top Go down
ivo




Posts : 192
Join date : 2011-11-04
Age : 60
Location : Zagreb

Turpije Empty
PostSubject: Re: Turpije   Turpije Icon_minitimeFri Oct 26, 2012 4:31 am

Strider wrote:
Evo da napiše. Već me godinu i pol služi Bacho turpija. Sutra stavim slike i recenzijicu malu. Jel Dickove turpije imaju djetelinu kao simbol?

Ne, uvaženi kolega Strajder, one, kao što im samo ime kaže, za simbol imaju k.... Very Happy .
Back to top Go down
becarsb

becarsb


Posts : 172
Join date : 2011-01-05

Turpije Empty
PostSubject: Re: Turpije   Turpije Icon_minitimeFri Oct 26, 2012 5:02 am

heheheh
kad nisam spao sa stolice od ovako akademski oblikovanog odgovora Very Happy
Back to top Go down
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 51
Location : Bukovac, Novi Sad

Turpije Empty
PostSubject: Re: Turpije   Turpije Icon_minitimeFri Oct 26, 2012 8:54 am

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
becarsb wrote:
heheheh
kad nisam spao sa stolice od ovako akademski oblikovanog odgovora Very Happy
Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Turpije Empty
PostSubject: Re: Turpije   Turpije Icon_minitimeFri Oct 26, 2012 1:30 pm

Da potpomognem u traženju,sem švedskih Bahco imaš švicarsku firmu Vallorbe s također vrhunskim turpijama a možeš ih naći
kod http://www.agro-honor.hr/kategorija/17-VALLORBE_PROIZVODI
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

Turpije Empty
PostSubject: Re: Turpije   Turpije Icon_minitimeFri Oct 26, 2012 2:09 pm

Ivo- ma ti si legenda!
Back to top Go down
Blade




Posts : 5
Join date : 2017-01-09
Location : Osijek

Turpije Empty
PostSubject: Turpije   Turpije Icon_minitimeMon Mar 27, 2017 8:56 am

Neznam dali više postoje kvalitetne turpije turpijao sam ostricu na čeliku 4850 .Prvo sam kupio luxove turpije koje sam ubio nakon pola sata ,otišao kupit neke druge uzeo corona koje su bile još gore . Zatim kupim Bahco turpije koje su dobre skidaju ali sam primjetio da se na turpiji već sjaje zupci a tek sam jednu stranu oturpijo srečom ostala mi druga strana turpije za drugu stanu noža ispada jedan nož jedna turpija.
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Turpije Empty
PostSubject: Re: Turpije   Turpije Icon_minitimeMon Mar 27, 2017 3:24 pm

Blade wrote:
Neznam dali više postoje kvalitetne turpije turpijao sam ostricu na čeliku 4850 .Prvo sam kupio luxove turpije koje sam ubio nakon pola sata ,otišao kupit neke druge uzeo corona koje su bile još gore . Zatim kupim Bahco turpije koje su dobre skidaju ali sam primjetio da se na turpiji već sjaje zupci a tek sam jednu stranu oturpijo srečom ostala mi druga strana turpije za drugu stanu noža ispada jedan nož jedna turpija.

Nemoguce Very Happy Koje Bahco turpije su u pitanju ? Da nisi slucajno turpijao vec zakaljen celik ? Imam Bahco turpije i one su stvarno extra kvaliteta .......Do sada sam mozda isturpijao 30-tak blankova sa njima od kojih 20-tak su bili od kruzne pile za drvo koja je 46 rockwella . Sada ne da te ucim ali posto je cudno da si upropastio tako kvalitetnu  turpiju ........... moram da spomenem , posto najcesce mnogi upropaste kvalitetnu turpiju AKO turpijaju ... napred i nazad ?? To je smrt i za najbolju turpiju na svetu .............

Evo jedna  od mojih Bahco turpija ................mislim da ce isturpijati stotinjak blankova /ako ne i duplo vise / pre nego pokazu znake umora Very Happy Skidaju materijala kao ludi ...........za 10-tak minuta imam gotovu jednu stranu na FF grind  .

Turpije 9tpzk3
Turpije 206gbyv
Back to top Go down
Blade




Posts : 5
Join date : 2017-01-09
Location : Osijek

Turpije Empty
PostSubject: Re: Turpije   Turpije Icon_minitimeMon Mar 27, 2017 4:15 pm

Keltan wrote:
Blade wrote:
Neznam dali više postoje kvalitetne turpije turpijao sam ostricu na čeliku 4850 .Prvo sam kupio luxove turpije koje sam ubio nakon pola sata ,otišao kupit neke druge uzeo corona koje su bile još gore . Zatim kupim Bahco turpije koje su dobre skidaju ali sam primjetio da se na turpiji već sjaje zupci a tek sam jednu stranu oturpijo srečom ostala mi druga strana turpije za drugu stanu noža ispada jedan nož jedna turpija.

Nemoguce Very Happy Koje Bahco turpije su u pitanju ? Da nisi slucajno turpijao vec zakaljen celik ? Imam Bahco turpije i one su stvarno extra kvaliteta .......Do sada sam mozda isturpijao 30-tak blankova sa njima od kojih 20-tak su bili od kruzne pile za drvo koja je 46 rockwella . Sada ne da te ucim ali posto je cudno da si upropastio tako kvalitetnu  turpiju ........... moram da spomenem , posto najcesce mnogi upropaste kvalitetnu turpiju AKO turpijaju ... napred i nazad ?? To je smrt i za najbolju turpiju na svetu .............

Evo jedna  od mojih Bahco turpija ................mislim da ce isturpijati stotinjak blankova /ako ne i duplo vise / pre nego pokazu   znake umora Very Happy Skidaju materijala kao ludi ...........za 10-tak minuta imam gotovu jednu stranu na FF grind  .

Turpije 9tpzk3
Turpije 206gbyv

Na turpijama piše Bahco Oberg Portugal nasmješeni polumjesec i oznaka 100-08-1 kupljen je set od 5 turpija koristio sam samo ravnu grubu i vidi se tek kad se na suncu turpija stavi pod neki kut da se na vrhovima zubiju sjaje sitne toćkice
ona još skida .Turpijao sam dijagonalno jer gotovo da sama vodi sa tim da pri povratku prema sebi nema pritiska na turpiju.
Back to top Go down
Sponsored content





Turpije Empty
PostSubject: Re: Turpije   Turpije Icon_minitime

Back to top Go down
 
Turpije
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» noz od turpije
» POPUŠTANJE TURPIJE
» Jedan od turpije
» Jos jedan od turpije

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: