* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Jos jedan od turpije

Go down 
AuthorMessage
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Jos jedan od turpije  Empty
PostSubject: Jos jedan od turpije    Jos jedan od turpije  Icon_minitimeSun Dec 20, 2015 7:05 pm

Hm............................... kada sam nosio da kalim nekoliko blankova koje sam imao spremne , covek koji  kali celike ceo zivot pogledao ovaj blank-turpija / natpis se citao/  i rekao mi ovo ............... sada ces videti sta je noz ........Turpija je bila  Nicholson Made in USA . Raspitivao sam ga ali samo se smeskao i nije hteo da mi nesto vise kaze Very Happy  Zakalili smo je kako treba , opustao sam je 2 x 2 sata na 180 stepeni / prvi put zajedno sa blankovima u 15N20 / Ostavio sam oko 2mm zbog dekarburizacije ...jbg citam mnogo ,  pa da probam i to  Very Happy  Ne znam sta da kazem , moje turpije i dalje samo sviraju  kada prodjem preko ovog blanka .I ostrac je za jedno bio u pravu .............ZVUK koji ovaj blank pravi kada ga udarim u metal je nesto posebno ...  Ove turpije su donete od rodjaka mom ocu direkntno iz USA tamo negde 66 godine proslog veka .I hvala bogu sve su jos tu .... jos devet  ih imam cheers  Cemu sam sve ovo napisao ? Pa pogledajte sta sam iscackao na netu .. ...........

Nicholson Files

These files are NOS from the early 70’s. They are all made with 1.3 Carbon Steel as opposed to .95 (1095) and Rockwell out to 72=RC.


I sada sta da radim ?

Blank sam skoro finisirao u ostrici , sada sam na 0.4mm. a stajem na 0.3mm . Dalje micro convex.......... I opet sam najebao ko zuti mrav  Very Happy  ubio me od smirglanja  Evil or Very Mad  Ali je sada TRUE  Flat od pocetka do kraja , jos malo imam posla na levu  stranu ostrice . Dali da ga jos jednom opustim na malo vecu temperaturu ? Iskre na bruslici su tamno crvene boje , sitne i kratke...............Kada smirglam ostricu po duzini , osecam kako se pomalo uvija ? Sada je secivo u ledja 4.5mm , sirina je 25mm a duzina ravno 12cm .
PS .  Jeli moguce da neki aparat za testiranje rokwella ne hvata celike tanje od 1cm ? Tako me otkacili od njega u radioni kod druga , ubicu ih ako su  me lagali bounce

Sada malo oko buduceg noza .Prvo sam hteo da bude klasika , drvene rucke .Zabusio malo za pinse i ostavio tako da ih pre kalenja izbusim na stabilnoj busilici ......... I tako ostale Very Happy  Sada ni sveti Kelatan ih ne busi , ne ja ....I bolje tako ....sta cu kako cu ..........Ovako cu ....oduzecu malo sa obe strane drcku da bude kao nekui deblei tang i napravicu G10 orange ili neon green  bolstere za napred i  jedan za nazad .Taj zadnji necu busiti do kraja vec cemo na frezu samo otvoriti kanal da upadne u celik i stavicu dva tanja pinsa  sa navojem u  G10  ......pinsi ce biti paralelni sa blankom noza da bi ih carbon i epoxy uhvatio ....izmedju ta dva G10 bolstera zaljepicu gumiranu plutu , obraditi je da bude oko 2mm niza od G10 bolstere i onda cu sve to namotati carbonskom trakom do potrebne debljine . Mislim da ce ispasti ljepo ...oranz ili neon greenG10  i crni kao dzavo carbon ce biti ljep kontrast hromiranoj ostrici .........

Evo dokle sma stigao .....potrudio sam se malo vise ovaj put  Very Happy

Jos jedan od turpije  263vaj9
Jos jedan od turpije  Kafi3s
Jos jedan od turpije  14cgwpd
Jos jedan od turpije  2ed5gjr
Jos jedan od turpije  O1h6s

Kada sredim ostricu finalno ,znaci i naostrim je .......jos jednom cu na magnetnoj brusilici izbrusiti rucku , posto je jos deblja od seciva /6.5mm je bila turpija /
Komentari , ideje su dobrodosle .......... cheers
Back to top Go down
 
Jos jedan od turpije
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Jedan od turpije
» :D jedan za starog
» Jos jedan gillette
» koser! da da jos jedan xD
» Jos jedan

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: