* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Polirka ...

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Guest
Guest




Polirka ... Empty
PostSubject: Polirka ...   Polirka ... Icon_minitimeTue Mar 19, 2013 3:02 pm

Ajd jedno brzinsko pitanje ...u izradi sam polirke za nozeve pa se mucim oko brzine motora ,,,netko kaze ( ajd da zanemarimo sirinu filca radi lakseg rjesenja ..!!!!) da treba motor sa 1000 o/min ..netko 2500 ......netko jos brzi .....Ima li netko kakav savjet ili nesto iz iskustva ?????
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 41
Location : Sisak

Polirka ... Empty
PostSubject: Re: Polirka ...   Polirka ... Icon_minitimeTue Mar 19, 2013 4:21 pm

Pa, evo ako mogu pomoci, inace ostrim nozeve vec dosta godina, polirku imam na hoby stupnoj brusilici, filc mi je fi130mm i okrece se 2800 o/min, odlicno radi i nemam zamjerki, imam jos jedan filc fi200mm i on isto tako odradjuje, ali ne koristim ga bas za poliranje, kod ostrenja, nego za poliranje opcenito. Inace neki dan sam gledao u sparu ovaj hoby set za poliranje http://centar-alata.hr/wolfcraft-garnitura-za-poliranje.html
i na njemu u uputama pise maksimalna brzina 3000 o/min. Ali nije isto ako je kolut fi 100 ili fi200. Uglavnom meni moji rade odlicno na 2800 fi 130 i fi 200
Back to top Go down
Guest
Guest




Polirka ... Empty
PostSubject: Re: Polirka ...   Polirka ... Icon_minitimeTue Mar 19, 2013 4:26 pm

Hvala Boyka ...to mi pomaze ...necu ni ja vjerovatno ici preko 200 ,promjer ....a imam motor 2820 0/ min .....onda bih mogao tako i ostaviti ili bolje malo smanjiti ..za svaki slucaj
Back to top Go down
Guest
Guest




Polirka ... Empty
PostSubject: odgovor   Polirka ... Icon_minitimeTue Mar 19, 2013 5:26 pm

Najbollja broj obtaja motora ili osovine gde stavaljaš poliraku je između 1400- 1600 obt/ min..A kada se budeš jako vešt može i 1800 obr/ min.Nemoj preko toga jer nećeš mnogo dobiti na kvlalietu obrade - hoćeš ali najviše do 20 % .S druge strane postoji velika vetrovatnoća da će doći do paljjenaj povšikih slojeva - što se jako ćesto dešava i sečivo pollavi u momentu da da ti toga nisi nis svestan i to se pod rukom jako teško oseti ...jer se brzo hladi.
Brzina od 1000 obrt/ min- je mala ...nije loše je korsiti ako si početinik , ali ja bih ti i savetovao da odmah krenieš na ovim brzinama i da tu i ostaneš ....
I koristi ČOJANE KOTUROVE I PAMUČNE KOTUROVE.... Mani filc ,nećeš dobiti to što hoćeš.Njega možeš kotristiti za gurbo poliranje , ali sobzirom na tvodoću povešine čak i sa pastom možeš da vrišiš i brušenje alko je površina tvda ( neće to da bude mnogo, ali će se videti )...
Back to top Go down
bezribic

bezribic


Posts : 340
Join date : 2011-02-09
Age : 52
Location : Slavonski Brod

Polirka ... Empty
PostSubject: Re: Polirka ...   Polirka ... Icon_minitimeWed Mar 20, 2013 6:32 am

Ben vidio si na čega ja poliram s filcanom šajbom i u kojem kratkom vremenu .Polirka ... Polirka Bitna je i priprema prije poliranja "ŠMIRGLANJE".
Back to top Go down
Guest
Guest




Polirka ... Empty
PostSubject: Re: Polirka ...   Polirka ... Icon_minitimeWed Mar 20, 2013 3:32 pm

bezribic wrote:
Ben vidio si na čega ja poliram s filcanom šajbom i u kojem kratkom vremenu .Polirka ... Polirka Bitna je i priprema prije poliranja "ŠMIRGLANJE".
ma normalno je da treba pretpoliranje i ostalo i znam na cemu radis ali hocu sad da do kraja sklepam sebi polirku a znas i sam da me muci motor ...ne mogu naci sporiji a ne prave mi se velike remenice .....pa reko ajd da pitam ....i ja mislim da bi oko 1400 -1500 bilo odlicno ...
Back to top Go down
Sponsored content





Polirka ... Empty
PostSubject: Re: Polirka ...   Polirka ... Icon_minitime

Back to top Go down
 
Polirka ...
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Polirka ...
» moji radovi

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: