* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 micarta by me..

Go down 
4 posters
AuthorMessage
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

micarta by me.. Empty
PostSubject: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitimeWed Jan 23, 2013 12:26 pm

evo mali preview onoga sto se sprema...
(slike su losije, ali imao sam samo telefon pri ruci.. dok ovo kucam vec se susi lepak Twisted Evil )

micarta by me.. IMG_20130123_183344_zpsd7f4e8d4

micarta by me.. IMG_20130123_183230_zps7ccae1a9

micarta by me.. IMG_20130123_183421_zps8f0efd12

micarta by me.. IMG_20130123_183437_zpsbaa4447c

micarta by me.. IMG_20130123_183451_zps77201799
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

micarta by me.. Empty
PostSubject: Re: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitimeThu Jan 24, 2013 3:41 pm

Malo o materijalim,o izradi,iskustvu.Dao si nam teglu bez kasicku. Razz
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

micarta by me.. Empty
PostSubject: Re: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitimeFri Jan 25, 2013 1:01 pm

Potrazi malo po forumu, pisano je vec o micarti..
Ali ukratko, mikarta je materijal koji se dobija kombinovanjem nekog veziva sa poliestarskim, epoksidnim ili fenolnim smolama. Materijal se stavlja u presu i tako suši. Posle se obrađuje tj brusi na tračnoj ili kako ko već može.
Vezivo može biti neka tkanina ili recimo papir. Ove moje gore su radjene od papira i glatkije su od onih ranije sto sam radio sa tkaninama. Žao mi je samo što se loše vidi, ali nadam se da ću sutra boljim fotoaparatom slikati gotove noževe u novom ruhu Smile
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

micarta by me.. Empty
PostSubject: Re: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitimeMon Jan 28, 2013 2:45 pm

Mislio sam da kazes tvoj dozivljaj pri izradi.Sta raditi a sta ne,koji materijal se kod tebe pokazao najboljim i tako to.U svakom slucaju hvala,i ako sam gledao al nisam radio.
Back to top Go down
ferinchlorid

ferinchlorid


Posts : 93
Join date : 2013-01-13
Age : 46
Location : Pisarovina

micarta by me.. Empty
PostSubject: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitimeTue Jan 29, 2013 12:12 am

btw micarta se izrađuje ajmo nazivi koje koriste u hrvatskoj,glavni materijal stakloplastika(fiberglass-resin tj materijal kojega koriste autolakirnice za popravke plastičnih djelova na autima,znači materijal je dvokomponentan poput limarskog kita samo u tekučem stanju.Znači dolazi u pakiranju 1kg+tubica učvrščivača,a najbolje platno za micartu je jeans-traper-keper ili platno za tapaciranje namještaja.Napravite si kalup za prešanje,smjesu fiberglass-resina ako želite za pola sata gotovu micartu sa malo više učvrščivača,zatim namačete trake platna u smjesu i slažete u slojeve kad ste dobili željenu debljinu ostatak smole-smjese izlijete preko svega nasloženog neka se dobro upije svuda poklopite s nakim utegom i stegnete sa 3-4 šraf-cvingei to je to
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

micarta by me.. Empty
PostSubject: Re: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitimeTue Jan 29, 2013 7:00 am

Ajde mi pojasni to malo.. zasto mislis da je bolji jeans ili keper?

Sve zavisi šta ti treba. Iz mog iskustva, ukoliko hoces sjajni finis papir se bolje pokazao od tkanine. Ako si sve odradio kako valja nema šanse da se micarta od papira raspadne ili nešto slicno, tako da, što se upotrebne vrednosti tiče ne zaostaje za tkaninom. Sa druge strane ako hoćeš da kombinuješ razne boje, tu opet papir ima primat.

A može da se koristi bilo kakva tkanina. Uopšte ne dajem prednost jeansu. Svi ga koriste i mislim da je prevaziđen i ograničen što se tiče dezena.
Back to top Go down
ferinchlorid

ferinchlorid


Posts : 93
Join date : 2013-01-13
Age : 46
Location : Pisarovina

micarta by me.. Empty
PostSubject: Re: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitimeTue Jan 29, 2013 7:30 am

djuragekon wrote:
Ajde mi pojasni to malo.. zasto mislis da je bolji jeans ili keper?

Sve zavisi šta ti treba. Iz mog iskustva, ukoliko hoces sjajni finis papir se bolje pokazao od tkanine. Ako si sve odradio kako valja nema šanse da se micarta od papira raspadne ili nešto slicno, tako da, što se upotrebne vrednosti tiče ne zaostaje za tkaninom. Sa druge strane ako hoćeš da kombinuješ razne boje, tu opet papir ima primat.

A može da se koristi bilo kakva tkanina. Uopšte ne dajem prednost jeansu. Svi ga koriste i mislim da je prevaziđen i ograničen što se tiče dezena.
slažem se da papir ima bolju izradivost kad tražiš visoki sjaj,ali nema elastičnost tj. plastičnost kakvo daje platno,a traper-jeans-keper sam naveo jer ti za 10 mm pločicu treba 10-12 traka tog platna čime automatski dobivaš na brzini i preciznosti,to sam želio navesti.A dali si probao verziju za hiden thang noževe,sistem je da materijal namataš na trn-thang i nanosi smolu a kada se osuši samo brusiš i brađuješ na nožu,jer nema dodatnog ljepljenja na nož niti pinsa.Zanima me jer jedan frend je rkao da mu je jedan tip tako prpravio dršku starog lovačkog noža,vidio sam dotični nož i izgleda jebeno,ako si probao nešta slično javi.BTW DRŠKE OD MICARTE OD PAPIRA JEBENO IZGLEDAJU AKO JE NABAČEN POLIŠ VISOKOG SJAJA SA PASTOM ZA POLIRANJE INDUSTRIJSKE PLASTIKE I TEFLON-PLASTIKE affraid
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

micarta by me.. Empty
PostSubject: Re: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitimeTue Jan 29, 2013 7:39 am

Nisam jos tako radio. Za sada sam radio puni trn i skriveni trn ali sa pinsima. Jedan pun trn sam radio bez pinsa i dobro drzi ali noz jos nije redovno upotrebljavan tako da ne znam na duže staze.

Probaću da eksperimentišem i sa poliranjem. Imam samo običnu polirku na bušilici i bela pasta za poliranje metala.
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

micarta by me.. Empty
PostSubject: nova tura..   micarta by me.. Icon_minitimeTue Feb 12, 2013 12:31 pm

micarta by me.. Micarta_zps095fca96
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 47
Location : KC

micarta by me.. Empty
PostSubject: Re: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitimeTue Feb 12, 2013 1:13 pm

Zmijurine, to je isto od papira?
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

micarta by me.. Empty
PostSubject: Re: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitimeTue Feb 12, 2013 1:17 pm

Da, crno belo i crno zuto. Stim sto je beo papir obican i dosta se providi (iako sam na jedan crni stavljao 2 bela sloja) tako da ce na kraju verovatno biti crno/siva varijanta jer crna dosta probija..
Zuta je fluorescentna Twisted Evil jedva cekam da je vidim na nozu! bounce
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

micarta by me.. Empty
PostSubject: Re: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitimeTue Feb 12, 2013 2:17 pm

Majtori. jel mogu da se koriste i pamucni materijali?Posto ja radim u auto servisu danas
je jedan musterija donela 1\2 m3 u dzaku raznih materijala da brisemo ruke.On ima
firmu koja ispituje kvalitet materijala pa tamo ima skaja i koze do zenskih providnih najlon
carapa.Pa me posavetujte sta da uzmem dok ja cisto.Dali mozda mogu da uzmem neki
materijal vuneni recimo za neko poliranje ili tako nesto?
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

micarta by me.. Empty
PostSubject: Re: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitimeTue Feb 12, 2013 2:34 pm

Teoretski moze sta god.. Ameri prave i varijantu sa nekim pletenim materijalom, ako sam dobro skontao kao naši platneni dzakovi. Ja sam hteo da probam sa ovim našim džakovima za krompir, jer mislim da bi dalo baš interesantnu šaru, samo što se potroši puno više smole..
Dakle jedino je bitno da dobro natopis smolom (poliester ili epoksidna) i zatim stavis u stegu ili presu kako bi se izbacio vazduh. ako ostane mehuric vazduha, posle kad brusiš pojave se rupe. Dakle slobodno uzmi bilo kakvu tkaninu i pusti masti na volju.. Very Happy

Evo jedan prost nacin da napravis "kalup" za micartu..

https://www.youtube.com/watch?v=bgiyp9D2rgA
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

micarta by me.. Empty
PostSubject: Re: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitimeTue Feb 12, 2013 2:49 pm

Hvala DJuro!Sutra cu da proberem iz dzak zanimljive boje i strukture.
Back to top Go down
Sponsored content





micarta by me.. Empty
PostSubject: Re: micarta by me..   micarta by me.. Icon_minitime

Back to top Go down
 
micarta by me..
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Kevlar micarta
» snow-camo micarta

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Drvo, koža, umjetni materijali...-
Jump to: