* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Brzina trake na belt grinderu

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

Brzina trake na belt grinderu Empty
PostSubject: Brzina trake na belt grinderu   Brzina trake na belt grinderu Icon_minitimeSat Apr 21, 2012 2:34 am

Pozdrav.
Pošto želim da napravim belt grinder,zanima me koja je optimalna brzina kojom treba traka da se kreće(m/min ili m/s)
pošto to mogu da regulišem veličinom pogonskog točka i izborom motora.
Pozdrav Bane.
Back to top Go down
Guest
Guest




Brzina trake na belt grinderu Empty
PostSubject: Re: Brzina trake na belt grinderu   Brzina trake na belt grinderu Icon_minitimeSat Apr 21, 2012 9:59 am

Bane ,da ti ne preracunavam u metre u sekundi ,reci cu ti ovako zdravo seljacki .Imam motor za grinder koji ima 2800 okretaja u minuti .Na njemu je remenica promjera 100 mm i prenos ide na osovinu koja ima istu taku remenicu .Na kraju osovine je pogonski tocak za grinder koji je promjera 120 mm .Meni je ta kombinacija dala optimalnu brzinu i samo sa njom radim iako imam i mogucnost kombiniranja jos brzina .Jedino sto bih ti preporucio da si na osovinu (ova koja nosi drugu remenicu ) ako mozes istokaris trostepenu remenicu ,znaci ovu od 100 mm ,jednu manju i jednu vecu ,tako da jos dodatno mozes da reguliras i onda si miran sigurno .
Back to top Go down
predrag1969

predrag1969


Posts : 509
Join date : 2012-03-17
Age : 55
Location : Malojaroslavec, Rusija

Brzina trake na belt grinderu Empty
PostSubject: Re: Brzina trake na belt grinderu   Brzina trake na belt grinderu Icon_minitimeSat Apr 21, 2012 11:57 am

proizvodjac traka 3M i kubitron preporucuje brzinu oko 30 m/s
Back to top Go down
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

Brzina trake na belt grinderu Empty
PostSubject: Re: Brzina trake na belt grinderu   Brzina trake na belt grinderu Icon_minitimeSat Apr 21, 2012 1:36 pm

Ako proizvođači preporučuju 30m/s. Onda preko formule R*Pi=O pa puta 2800 o/min da je jednako 30m/s dolazim do promera R=20.5 cm Smile

Svaka čast drušvo,došli smo do nečeg konstruktivnog. bounce
pozdrav
Back to top Go down
Sponsored content





Brzina trake na belt grinderu Empty
PostSubject: Re: Brzina trake na belt grinderu   Brzina trake na belt grinderu Icon_minitime

Back to top Go down
 
Brzina trake na belt grinderu
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Problem sa grejanjem ležajeva na belt grinderu
» Trake-smirgle za belt grinder
» tvisters belt No1
» belt grinder
» Koja granulacija trusne trake za oštrenje noževa?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: