* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Dupli grinder

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Dupli grinder  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 09, 2018 6:21 am

Razz previše je to skalamerije a ne riješava ono recimo meni bitno post HT grinding tj. hlađenje
materijala....a Cnc grinding roboti već  davna rade posao

Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 09, 2018 10:26 am

Hladjenje je lako izvesti , ne vidim problem . Ne znam , moj frend koji radi velike rutere za drvo kaze da ce ovo ljeto izgraditi jedan mali /1x1m / za mene .Pokretne ,nepokretne djelove dzaba  posto kupuje vece duzine tih sina pa uvjek sece na potrebne duzine ....... ostaje ja da platim motore i svu potrebnu elektroniku plus izrada grindera za to cudo naravno .Videcemo , ponuda mi se dopada . CNC belt grinder Razz Sto se tice te RUKE ima moj frend jednu velika ko HULK Very Happy  Ako se dobro secam kaze da moze da nosi vise od 100 kg na kraju .Samo to cudo programirati je prica za sebe , pre cu HULK-a prebiti na mrtvo Very Happy
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Dupli grinder  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 09, 2018 11:51 am

Razz Sad će opet majstori kovači , sve je to go K... cnc za curice , samo pravi hogari mažu
čekićem i ognjem Razz
Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 49
Location : Sisak

Dupli grinder  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 09, 2018 1:38 pm

ode to sve u automatiku, robotiku... gdje je onda ručni rad? tako i rade danas sve tvornice. a ovaj video šta je Keltan stavio opet radi kao glodalica samo što ne skida glodalo nego traka.
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Dupli grinder  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 09, 2018 2:06 pm

Tu si definitivno u pravu za ručni rad....samo nekako vrijeme mjenja običaje a tehnologija
je dakako uznapredovala i nije bar zgoreg ponešto od toga makar popratiti....inače što?
ostaje nam blejati u ćumur i pričati bajke.



malo sam ne ozbiljan...no sjeti se kako je  prošao Tesla a šta je dao i mogao sve dati ovoj planeti  Crying or Very sad
Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 49
Location : Sisak

Dupli grinder  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 09, 2018 2:20 pm

sve jasno al čemu onda ovo sve.... lijepo program i komad u cnc i za tastatutu sa kavom i rakijicom. i to je tako već odavno.
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 49
Location : Sisak

Dupli grinder  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 09, 2018 2:23 pm

isto ko i lov...da i ja budem neozbiljan. kamera više nego divljači. pa biraš. jer iste sekunde dobiješ live sliku ili snimku ili kako već naštelaš. još automatsku navigaciju optike na vjevčinu koja je već na čeki i isto sa kompa ju okineš kad želiš.. gde je tu čar... Crying or Very sad
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Dupli grinder  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 09, 2018 2:49 pm

Pa i to zahtjeva nekakav intelektualni napor....ne treba biti isključiv...pogle švabe
di je to sve na N više i dulje glede tradicije nožarstva pa se niko ne zamara s ovakvim
dilemama...imaš gro primjera vrhunskuh meštara i radova di je zastupljen i cnc i ručni rad
sa si nitko ne lomi glavu...tvrdim bitan je rezultat

opet imaš gro primjera palamuđenja 'meštara' handmade pa im je npr toplinska ništ koristi
ali bitno da je šareno i handmade Razz

i da kad smo kod lova...hebo pušku i optiku...budi lovac s lukom i strijelom pa se prišuljaj
divljači i k tome ulovi nešto Razz

velim treba ipak prihvatiti da smo u nekom modernijem vremenu di je intelektualni rad
sve više zastupljen i kroz njega vrednovati stvari.

Back to top Go down
magwin

magwin


Posts : 93
Join date : 2016-05-12
Age : 49
Location : Sisak

Dupli grinder  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 09, 2018 3:07 pm

jasno.. a imam samo 5 lukova ali izgleda da neću doživjet da se ozakoni lov lukom... Very Happy
Back to top Go down
https://www.instagram.com/valent.r.custom.knives/
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Dupli grinder  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 09, 2018 3:11 pm

Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  - Page 2 Icon_minitimeWed Jan 10, 2018 4:36 pm

Ajme................... bolje da pocnemo da udaramo komad Obsidian-a Laughing
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Dupli grinder  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  - Page 2 Icon_minitimeTue Jan 16, 2018 4:43 pm

Jos jedan kotac gotov....................ovaj put od Tomosa trobrzinca Very Happy Mnogo bolje resenje nego od APN-a .Od APN treba leziste za lezajeva obraditi da bi lezaju usli dublje .Od trobrzinke su taman duboko .. Jos jedan kotac ostaje da istokarimo .onaj najmanji . njega cemo od micarte Very Happy

Dupli grinder  - Page 2 WMABpN3
Back to top Go down
Sponsored content





Dupli grinder  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Dupli grinder    Dupli grinder  - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Dupli grinder
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» 2 x 42 Grinder
» Moj grinder
» Moj belt grinder
» RUČNI GRINDER
» Bezribić grinder

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: