* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Santoku noz

Go down 
+4
pljehtar
tisler
Bahod
Karlo Ban
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeFri May 12, 2017 4:41 pm

cheers Žilet zmaj...bolster e hebiga nenadmašan si za nove ludorije Wink
i da znaš sve ti više zavidim...non stop si u radioni s nekim ludim idejama...a ja sam naskroz zahrđao već duuuggooo ništa
sve neka očekivanja ali slatka Wink
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeSat May 13, 2017 7:12 am

Eureka !! 64.5-65 HrC Very Happy Toliko su ovi nozevi kada ih dobijem .Posle 2X1 na 180 su 62-63 HrC Smile Dalje ih necu kuvati u sporet . . . . 64-65 Rockwella ja taman za ovaj celik .Bar tako kazu oni koji ga koriste za kuhinjske nozeve a isto kazu da nema boljeg carbon-celika od njega za kuhinju Laughing Vremena ........ma nemam ga ni ja koliko hocu ali koristim svaki slobodan trenutak da nesto strugnem ...
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeSat May 13, 2017 8:05 am

Wink Ček..kakav carbon čelik? D2?
http://zknives.com/knives/steels/steelgraph.php?nm=D2&hrn=1&gm=0

s Cr 11,5-12%  može biti samo ono što je ----- semi-stainless tool steel

Nu kad smo već kod tvrdoće (mada ako je kuhinjski za zelenjavu) jesi probao brass test...chipuje li se?
S razlogom te pitam jer se dosta radilo u D2  kod buddya u 'kuhinju' znam rezultate
i modificirani TO....stoga mi nikako ne slažu brojevi koje navodiš.
Kako je čest čelik o njemu se manje više sve zna i što se može postiči i kako
tko da nešto ne štima u tvojim izjavama.
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeSat May 13, 2017 8:20 am

Nije D2 ovo.................ovo je 1.2519 Very Happy  Malo je teze doci do D2 u ovoj formi noza , retki su ....imam sam dva komada koji su D2 .Samo se ne secam jesam ih dobio od pecatnice ili od duvanskog kombinata . ne pamtim koliko dugo su bili kod mene , slucajno sam ih iskopao ......... Very Happy   Test .........razgledacu po tube kako to ide , pojma nemam oko toga Crying or Very sad
Prvi u ovoj temi je D2 ...E jbg ,imam komad sto je ostao pri secenju , trebalo je da ga ponesem danas i njega da izmjerimo na rockwell ....Kada se vec ljute na mene bar nek imaju dobrog razloga Very Happy
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeSat May 13, 2017 8:27 am

Pa tako valja...bacio pogled na početak teme i tamo D2...a sad O7 e razlika svakako
sad sve štima....sorry moj bad Wink



Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeSat May 13, 2017 9:44 am

Ima D2 ali sve 6 , 7 , 8 ........12 mm pa i 20mm debljina .Ali ko to da grinda ? Dosta mi je od onih HSS jos mi D2 fali da me jede  Very Happy  TO ne mogu  zasad , komplikovana ....... Raspitacu se ovih dana dali se moze naci jos koji komad D2 u 1.5mm ....Mislim da je ovaj 1.2519 bolji od D2 i da su zato presli na njega .............pretpostavljam , naravno .
Malo sam napredovao ..........   I u orah  rupa  je 1.5mm Razz  Sada mozgam/ a to je lose / jel muguce i u onaj zadnji deo oraha  koji je triput duzi izbusiti 1.5mm ............... tesko . . . ma neizvodljivo mi zasad ,videcemo Wink

Santoku noz  - Page 2 303ekag
Santoku noz  - Page 2 35a431i
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeMon May 15, 2017 4:21 am

Može li neko da mu kaže šta je svrha ovog testa i zašto se koristi baš bakar?
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeMon May 15, 2017 6:11 am

Zasto bronza ili bakar pojma nemam .Svrha je da utvrdis dali je celik / rezni brid / pretvrd ,premekan ili kako treba .Ako se odlomi . . . . jakoooo , ako ostane savijeno . . . . mekoooo , ako se vrati nazad . . . . tamannnnnnnnnn Very Happy Valjda je tako , nisam probao jos  Very Happy

Idemo dalje , grube linije izgrindane na file jig i turpija  .Sada malo finesa na disk grinder da poravnam uglove u ostrimo ga cheers  I molim boga da me novi gazda nece mnogo psovati kada pusti krv   Very Happy Planiram napred jos da stanjim rucku  /oko 2mm sa gornje i 2mm sa donje strane / da bude jos vise  taper prema nazad .
Sta mislite decki , nadmasio sam sam sebe ili ne ?



Santoku noz  - Page 2 2zimubs
Santoku noz  - Page 2 15gcnwi
Santoku noz  - Page 2 2hovew1

Rupe..zaboravio sam rupe , 1.5mm otvor za tang  Very Happy Dobro ,  mozda je i 1.6mm   Razz

Santoku noz  - Page 2 Zy4ya


Last edited by Keltan on Mon May 15, 2017 9:28 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeMon May 15, 2017 7:03 am

Very Happy bounce Jesi bez dileme...već sad izgleda UAUuuu cheers
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeMon May 15, 2017 8:55 am

Hvala Keltane.Geometrija je ok,samo drska mnogo ćoskasta.
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeMon May 15, 2017 9:31 am

Hvat vec sada je dobar Gvozdene , trebam jos malo precizno / dick sander je zakon za to /izgrindati i bice super .To ce biti jedan izduzeni osmougaonik ....................... skoro neki vid elipse .............
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeTue May 16, 2017 3:17 am

Onda je ok.Meni je delovalo da ce da bude baš coskast,pa reko da pitam.Možda ima mesto što ja neznam il nevidim. Very Happy
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeTue May 16, 2017 10:46 am

Ne vidim ni ja na slici Gvozdene .......ali 12-ugaonik je sada .....okruglo pa na cose Very Happy Jos malo ......vrlo fini papir na orah i kraj ove price .U medjuvremenu sam ga naostrio .15 stepeni po stranu ....moram nekako da snimim video kako sece ...........pardon , kako radi laser  Razz

Santoku noz  - Page 2 1zwgpyd

Santoku noz  - Page 2 29fpo1s

Santoku noz  - Page 2 2evc0mv
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeTue May 16, 2017 2:38 pm

Surprised svaka kuj'na bi ga htijela bounce
jel ide disclaimer uz njega
Santoku noz  - Page 2 Sharpk10
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeTue May 16, 2017 3:09 pm

E na ovim zadnjim se vidi profil drške.
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeWed May 17, 2017 5:53 am

Sledeci .......................molim Very Happy Ovaj disk sander je ludnica Razz Samo mu kazi koji ugao hoces i sam grinda bounce

Santoku noz  - Page 2 Es8fol
Santoku noz  - Page 2 23magyp

Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeThu May 18, 2017 3:28 am

Morat ću se time pozabaviti (disk sander) kad skuburim ovaj hammer.
Lijepi su ti nožeki.
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeThu May 18, 2017 7:10 am

Mislim da je disk sander MUST HAVE u svakoj radioni .I dobro je da ima regulaciju obrtaja .......ja je nemam ali imam motore sa razlicite obrtaje , pa .......  Very Happy  Odradi mnogo poslova oko izrade noza , zadnja na pamet je ovo sto ja radim.......u nedostaku belt grindera Very Happy Evo kako otvoriti rupu u bolster za ovako tanak celik .Diskove za secenje  za Dremel  tool dolaze u razlicite debljine .U moj slucaj dva odjednom su bili taman ...malo je ispod 1.5mm ali ako imate vise od 50-tak godina dodajte slobodno 10% na tresenje ruke i imate taman 1.5mm Razz  Najbolje je da kada krenete da  secete ne vaditi disk is rupe dok ne bude taman sirine .........kao ja u ovaj slucaj , ulazak nazad precizno je komplikovan .......na ovaj treba da smirglam mozda celu desetu/mm da nestane jedna crtica koju sam napravio posto sam izvadio disk pre vremena Very Happy

Santoku noz  - Page 2 2a7wf8n


Last edited by Keltan on Thu May 18, 2017 7:23 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeThu May 18, 2017 7:17 am

Good tip!
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeTue May 23, 2017 6:46 am

Evo jos jedan good tip Very Happy Za konac obavezno M8 navrtka , ni manja ni veca  Razz BW , prazne boce od plina nisu jos za bacanje , isto sprejove boje ili VD40 .Savrseni su za mesanje epoxsija Razz

Santoku noz  - Page 2 O85vd1
Santoku noz  - Page 2 Se8tv5
Santoku noz  - Page 2 219axrq
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeTue May 23, 2017 7:26 am

cheers bounce
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 11, 2017 3:22 am

Ovo je za jedna strana moje ulice . . .. . .. nepar brojevi sledece godine Very Happy sta mogu kada imam dobre komsije Very Happy

Santoku noz  - Page 2 FjSbF35

Santoku noz  - Page 2 SUCgN0d
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 13, 2017 10:05 am

Izgleda samo ja radim po ovoj vrucini Very Happy

Santoku noz  - Page 2 LfF73aT
Santoku noz  - Page 2 UjwMPBE
Santoku noz  - Page 2 H33ssEj
Santoku noz  - Page 2 Sx3EL6e
Santoku noz  - Page 2 LiMxwTR
Santoku noz  - Page 2 NC9vCHg
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeThu Jul 20, 2017 7:28 am

Dobar si, dobar!
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 22, 2017 2:00 pm

Hvala Very Happy  Sada tek mogu da grindam neke ozbiljne ostrice ....SCRAP-YARD-MONSTER je gotov cheers A tako sam ga nazvao zato sto je sve sa otpada ...cak i motor  Very Happy  Pogledaj ovo malo cudo Wink  32 m/s na 2820 okretaja i 50Hz nije nimalo sala ... Monster  jednostavno guta celik ko da nije hranu video godinama ... Laughing Sve to na 50Hz , imam Hitachi VFD ali prijatelj nece da ga poveže  dok mu ne dam noz koji sam mu obecao Evil or Very Mad  Na 60Hz bice 39m/s .. .. .. . .. Suspect Sad jos samo da stignu keramicke kaiseve i HSS je najebao  Evil or Very Mad  Sada cu ja dusu da mu vadim ...dosta me mucio  Razz


Santoku noz  - Page 2 Xw6EokI

Proba .............onako od ruke  Very Happy

Santoku noz  - Page 2 G1tFlU5

A evo i vatreno krstenje na 1.5mm , 63-64 Hrc steel ....I nije lose za prvi put  , minut posla ako ne racunamo  hladjenje celika u kofu vode  bounce

Santoku noz  - Page 2 9Y2vNMT
Back to top Go down
Sponsored content





Santoku noz  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Santoku noz    Santoku noz  - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Santoku noz
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: