* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika

Go down 
+7
racing21
Pilgrim
žile
Gvozden
Karlo Ban
zeljkoolbina
tisler
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeThu Aug 15, 2013 8:16 am

prvi dio izrade puukko ostrice od lanca od motorke



nadam se da vam se svida.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeThu Aug 15, 2013 12:36 pm

Bravo druze ...odlicno je uraden video ....Sve 5 ali nakovanj je 10 ...Very Happy 
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeThu Aug 15, 2013 12:41 pm

hehe, fala, poklon od prijatelja
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
tisler

tisler


Posts : 415
Join date : 2012-03-19

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: noz   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeThu Aug 15, 2013 2:53 pm

Odlican video,a nozic je perverzija,bravo.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeFri Aug 16, 2013 4:43 am

hvala... sad je dobar, ali kad se ispolira, tek ce se onda sva ljepota lanca vidjeti
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
zeljkoolbina

zeljkoolbina


Posts : 206
Join date : 2012-03-02
Age : 48
Location : bezdan

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeFri Aug 16, 2013 9:25 am

pozdrav Karlo! odlican filmic. na mene je delovao stimulirajuce. odmah dobijem volju da nesto zapocnem raditi,ili da zavrsim ono sto sam zapoceo. kad ce drugi deo filma? Very Happy 
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeFri Aug 16, 2013 10:13 am

tako treba.

do zime sigurno Very Happy
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeFri Aug 16, 2013 2:03 pm

Ocemo jos!Ocemo jos!Filmic je i na mene delovao stimulativno,i dace Bog da do zime instaliram sve sto sam pribavio ob alata do sada.
Pozdrav za rezisera,kamermana i tonca.Atmosfera je vrhunska,skoro da sam osetio miris kovacnice!bounce 
I hvala na podeljenom znanju,Majstor Karlo!
Back to top Go down
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeSat Aug 17, 2013 3:22 pm

Odličan video,a i nož će biti vrhunski.Jedva čekam nastavak.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeMon Aug 19, 2013 4:54 am

za video sam napravio nekoliko ostrica u razlicitim stadijima procesa da b isnimanje bilo sto brze gotovo. na slikama je dovrsena jedna od ostrica:

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika 3-9
VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika 4-5
VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika 2-7
VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika 1-8
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeMon Aug 19, 2013 6:59 am

Bravo doktore Wink
Back to top Go down
racing21




Posts : 1
Join date : 2012-11-20

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeSat Nov 02, 2013 3:00 am

Svaka čast majstore
Back to top Go down
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeSat Nov 02, 2013 5:01 am

Odlično Karlo. Pitanje: Zašto voda na nakovanj prije kovanja?
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeSat Nov 02, 2013 2:36 pm

Davor wrote:
Odlično Karlo. Pitanje: Zašto voda na nakovanj prije kovanja?
Tako se čisti kovani komad od izgorenih ljuskica.... Jednostavno užareni komad kada dođe u kontakt sa vodom izazove mikro eksplozijicu koja raznese i odnese ljuskice sa kovanog komada. Znam da pitanje nije bilo upućeno meni, ali vidim da Karla baš i nema na forumu pa da ne čekaš bezveze...


Last edited by davor_vfr on Sun Nov 03, 2013 3:22 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeSat Nov 02, 2013 3:04 pm

Hvala na odgovoru, mislio sa pa nije valjda zbog grijanja nakovnja ipak je to komad željeza. Razz 
Back to top Go down
Guest
Guest




VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeSun Nov 03, 2013 1:44 am

bravo karlo...svaka čast u smislu što deliš ovakve informacije ..i ja kažem našim kolegama -što više totorijala, da napravimo od ovog foruma - vrhusku nauku ! Smile...skinuo sam ga na kompu pa ću da ga analiziram..kada će da bude drugi deo?
Back to top Go down
Guest
Guest




VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeSat Feb 01, 2014 2:03 pm

kako ti radiš,voda ti nema nekog utjecaja.željezo moraš držati odignuto od nakovnja i kad udariš po njemu,ono udari u nakovanj i šljaka eksplodira.i evo još jedan video koji dokazuje da ne treba stavljati toliko boraksa:
https://www.youtube.com/watch?v=qEbYActfa-I
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeSun Feb 02, 2014 2:45 am

Gledao sam na hiljade ovih japanskih klipova kovanja katana,nozeva i slicno i nikako nisam mogao da provalim ili naletim negde kakva im je ona trava ili sta vec i zasta sluzi?U kojoj valjaju celik pre kovanja.I takodje ona corba kojom polivaju celik,sta je i zasta sluzi?Za tu corbu sam cini mi se negde procitao da je u stvari tecna smesa kvarcnog peska,ili brasna,ali nisam siguran.
Back to top Go down
vlay




Posts : 181
Join date : 2010-09-15

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeSun Feb 02, 2014 3:16 am

Ako je kvarcni pesak, onda ima istu funkciju kao i boraks.
Back to top Go down
Guest
Guest




VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeSun Feb 02, 2014 8:46 am

ovo što zapali izgleda mi kao sijeno,ali ne znam za čega služi,trebalo bi to isprobat.po nekoj logici,ovo blato bi moglo biti razmućena glina i kad se ona osuši,pa ostatak sijena izgori stvori se vakum
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeSun Feb 02, 2014 11:01 am

fusher wrote:
ovo što zapali izgleda mi kao sijeno,ali ne znam za čega služi,trebalo bi to isprobat.po nekoj logici,ovo blato bi moglo biti razmućena glina i kad se ona osuši,pa ostatak sijena izgori stvori se vakum
Fusher,brate,ti si genije.Sad sve ima logike.Da glina je u stvari bilo secanje koje sam naveo,a ne kvarcni pesak.A slama verovatno posle spaljivanja se vezuje sa glinom i moze biti da je razredjuje ili nesto slicno i sprecava pucanje u vatri.Jer ako bi pukla nista od vakuma.I slama bi trebala biti sacinjena od ugljenika pretezno posle sagorevanja,ali moze da se desi da ima jos nesto u sebi pa sprecava pucanje tecne gline koja je izlozena visokim temperaturama.Jer bas je upecatljivo da japanci koriste slamu mesto obicnog drveta.Bar slame imam kolkoces.Moram to ispobati.
Back to top Go down
Guest
Guest




VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeSun Feb 02, 2014 1:22 pm

sjetio sam se toga jer sam razmišljao o damasku i stavljanju platna prije varenja(elektrodom).

ps:nisi jedini koji će to isprobat
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeSun Feb 02, 2014 1:48 pm

A kako mislis ,stavljanju platna pre varenja(elektrodom)?
Back to top Go down
Guest
Guest




VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeMon Feb 03, 2014 1:13 pm

negdje na forumu sam malo čitao o damasku i bio je problem što su otpale dvije ploče(od njih 5)te je se onda nastavila tema i kako se inox ne može kovački zavariti te ja netko rekao da se može tako što se slojevi željeza i između njih platno se stegnu u škripac i hermetički zavare.poslije toga ,u kovačkoj vatri to platno izgori i stvori se vakum. nadam se da sam pomogao.
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitimeMon Feb 03, 2014 2:59 pm

Znaci na to si mislio.Nesecam se tog platna,al nema veze.I ja sam pre neki dan pokusao laminirati prohrom i ugljenicni celik.Veoma zajebana radnja.Nije mi uspelo u potpunosti.Ima gde se zavarilo dobro ,a u vecini proba nije.Imao sam ukupno 6 komada.Dva su bila sa debelim komadima prohroma sa spoljne strane,a 4 sa poprilicno tankim,negde oko 2 ili 3mm.Mislim da je 3.I ovaj deblji mi je bio uspesniji.Cak sam od jednog izvukao noz,medjutim kalio sam ga u vodi i to hladnoj i on se negde razdvoio,a negde jednostavno pukao po duzini.Al nemari,imam neka iskustva sa tim sada.Ali nesto mi se cini da je veci neprijatelj necistoca od vazduha u varenju prohroma.To sam zakljucio iz toga sto mi se kod debljih komada bolje zavarilo nego kod tanjih.Jer prilikom varenja strana,tj.zatvaranja i pravljenja vakuma deblji komad je bezmalo varen po povrsini i mnogo je manji i uzi var bio,dok je tanje komade elektroda prilicno pojela.Namece se da je stvorila sloj sljake sa unutrasnje strane jer se prilikom varenja bezmalo komad usijao do polovine.A kod debljih to nije bio slucaj.Takodje je i benzin,mesto VD40 mogao da udje lepo u laminat kod debljih komad,dok kod tanjih nije mogao uopste,jer bi ispario istog momenta kako bi dodirnuo komad.Sve u svemu zeznuto,ali nacicu mu ja caku.
Back to top Go down
Sponsored content





VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Empty
PostSubject: Re: VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika   VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika Icon_minitime

Back to top Go down
 
VIDEO - san mai puukko od lanca od motorke i srebrnog celika
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Puukko
» Rose damaskus kovanje - video - deo 1.
» Scandinavian Puukko
» Vrste celika za alate???
» termička obrada čelika

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Kovanje-
Jump to: