* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Nesto moje

Go down 
+6
LEGION66
max35
rale
žile
zHILEnius
Dule
10 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Nesto moje - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Nesto moje   Nesto moje - Page 2 Icon_minitimeTue Mar 19, 2013 12:05 pm

Jesu nitne ali samo sam to imao dostupno,ranije sam imao tih antena krs ali sad ne mogu da nadjem nijednu,a mrzelo me da moljakam po komsiluku.Rez sam probao da poliram na filcu pa nije ispalo bas kako treba pa sam morao da doostravam i zato je rez ovako ispao.Nemoj da se zavaravate,svaki moj noz brije i to mogu da garantujem(kako kupljeni kasapski tako i pravljeni)svi seku papir i ostaju ostri.Mozda je to i greska jer vise vremena se trudim da noz bude ostar kao zmija a manje vremena se trudim na samu zavrsnu obradu.Jednom sam napomenuo da volim dobar radni noz.Na kraju krajeva nozeve poklanjam,ne prodajem ih i necu bas vreme i novac da utrosim na neki savrsen finis jer moje primarno zanimanje koje mi donosi novac onda trpi.Normalno trudicu se da usavrsim to a mogu i dati drugaru da to odradi ali to necu,jer onda to nebi bio moj rad.Ja jednostavno uzivam u radu,volim nozeve i kovanje.Trenutno sa skromnim alatom mogu samo ovako a da moze bolje to znam.Boyka tesko je to reci ali otprilike ovako,nekih 5,6 sati ne racunajuci da ga drzim stegnutog u stezi bar dan kada ga lepim ali ja popijem za to vreme bar par kafa i zapalim tako da efektivno kad bi radio neznam tacno koliko vremena bi mi trebalo.
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 41
Location : Sisak

Nesto moje - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Nesto moje   Nesto moje - Page 2 Icon_minitimeTue Mar 19, 2013 2:38 pm

Tako sam i mislio, otprilike jedno popodne. Pa kad saberes vrijeme, noz i ne izgleda toliko lose. Ja sam na svoje prve potrosio moza oko 20-tak sati po nozu. I sam kazes da ih ne prodajes, dakle i ne trebas zuriti sa izradom. Probaj na sljedeceg potrositi barem duplo vise vremena. Garantiram da ce izgled biti trostruko bolji, a i efekat kada ga nekome poklonis biti ce drugaciji. Dakle iz noza se vidi da ti drska bolje izgleda od ostrice (zanemarimo zakovice). Probaj sada malo vise vremena potrositi na ostricu, npr. na slikama se vidi da ti je sami brid ostrice prilicno neravan. 10 minuta ti treba da to izravnas. Kad vec napravis grind gotovo do kraja, uzmes blank i okomito ostricu spustis na smirgl i rotiras postepeno povlaceci prema vrhu. To je sva mudrost a dobit ces ravniju ostricu. Za zavrsni izgleda ne treba ti nikakve posebne polirke, vec na 600 granulaciji mozes dobiti ogledalo, a 1000 polirani izgled. Jebi ga ali za to treba mrvu vise vremena od 5-6 sati, garantiram ti kada noz ispadne stvarno lijepo, bit ces prezadovoljan.
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Nesto moje - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Nesto moje   Nesto moje - Page 2 Icon_minitimeTue Mar 19, 2013 4:06 pm

Probacemo ali otom potom.A brid sam namerno hteo tako da ispadne.Dotle je rez a ovaj deo je samo radi estetike,tj nije ostar.Moglo je to i bolje ali jbg
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Nesto moje - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Nesto moje   Nesto moje - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 20, 2013 1:26 am

U sustini najbolje je uzivati dok radis nesto.A posto je kod tebe tako to je dolicno.Jeste to malo premalo vremena,pogotovo rucno kada se radi u tome se slazem sa Boykom. Slazem se da i nije lose ispao,sa tako malo vremena utrosenog na rad.Drska je takodje lepse ispala od seciva.Meni na rezu recimo upada u oci talasast brid.Toga samo da nema noz bi bio duplo bolji,a nije bas tesko to postici.Ali mislim da sam iz odgovora zakljucio da si trazeci ostirinu verovarno malo iskrivio ovaj rez.Al nemari,samo polako ,vise vremena u radu i sve ce leci kako treba.Ipak i ovaj noz ce da radi kao i bilo koji drugi,a to je takodje veoma bitno. Very Happy
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Nesto moje - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Nesto moje   Nesto moje - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 20, 2013 4:53 am

Evo sad spremam celik,drske su izrezane od oraha,pinsevi ce biti prohromski ili celicni ali necu ga izbacivati dok ga ne ispoliram besprekorno pa makar to trajalo i mesec dana.Noz je izrezan,izbusene rupe i naostren ovlas ali bez poliranja.Daj da probam i to poliranje.U svakom slucaju hvala jer sto vise naucim pomoci ce mi da dodjem do savrsenstva.
Back to top Go down
Guest
Guest




Nesto moje - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Nesto moje   Nesto moje - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 20, 2013 3:24 pm

Dule .obavezno napravi predpoliranje sa smirglom ....ustedit ces si puno muke dalje ...
Back to top Go down
Guest
Guest




Nesto moje - Page 2 Empty
PostSubject: odgovor   Nesto moje - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 20, 2013 5:18 pm

Drugar , čujemo se kao komšinice -" koja jednu drugu ispraća i nika kući ne svaća"... napravi one smese i koje sam ti reko i nebrni ništa...Smile ...videćeš...nemačka tehnologija....Smile
Back to top Go down
Sponsored content





Nesto moje - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Nesto moje   Nesto moje - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Nesto moje
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» nešto iz moje hemisko - oštračko -kovačke -radionice
» moje prvo
» Hmm nešto!?
» Narodski celici u BS sustavu
» Nesto od radova M.Ilic

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: