* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Lelujam kroz svjetlost i tamu

Go down 
+13
chumaman
Gvozden
Ramone
Bushcrafter
Dado
Cannel
@Narsil@
maryyo712
ivo
davor_vfr
max35
Dule
predrag1969
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 01, 2015 12:44 pm

laneno ulje za drške a pčelinji vosak za korice...ja korice hot wax-am u parafinu
dakle rastopiš par običnih svijeća da isti bude tekući ali ne pre vruć i tako uronim
kompletne korice te pričekam min-dvije pa izvadim pobrišem papirnatim ubrusom...
dok je topla uvališ nož i nećim tupim napraviš vet forming te ispoliraš kožu...
ako i ostane nešto parafina ne smeta a i da se fenom srediti....isti postupak možeš
s pčelinjim voskom ali ne trebaš potapati nego samo premazivati i grijati fenom da koža upije.
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 01, 2015 12:49 pm

chumaman wrote:
...ja korice hot wax-am u  parafinu
dakle rastopiš par običnih svijeća da isti bude tekući ali ne pre vruć i tako uronim
kompletne korice te pričekam min-dvije pa izvadim pobrišem papirnatim ubrusom
Ovo nisam znao, hvala na savjetu!
...a ti probaj sa lanenim uljem Smile
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeSun Feb 01, 2015 12:54 pm

neka fala Razz
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeWed Feb 04, 2015 2:08 pm

Nož je gotov! ...moj prvi....čisti "handmade" uradak:)
Evo nekoliko fotki, a ako želite imam još slika iz raznih kutova, ne bih pretjerivao sa uploadom:)

Kako bi sliku vidjeli u nešto većoj rezoluciji, stisnite "Enlarge this image" iznad slike lijevo.

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 8LdVXqb
Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Sn1yRup
Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 4GNjlyh
Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 SyAnRmu
Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 GbuWpSf
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeWed Feb 04, 2015 2:54 pm

Mad e hebem mu kockicu pa sve odlično ali drška je takoreći ne obrađena ?
sem finiša gdje je tu PROFIL....ako si i ostavio podebele skale trebao si modelirati nekakav
ili ih stanjiti kako treba...

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 <a href=Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Bm_21110" />
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeWed Feb 04, 2015 2:59 pm

chumaman wrote:
Mad e hebem mu kockicu pa sve odlično ali drška je takoreći ne obrađena ?
sem finiša gdje je tu PROFIL....ako si i ostavio podebele skale trebao si modelirati nekakav
ili ih stanjiti kako treba...
Ne kužim na što misliš..? Jesam li trebao ivice drške još više zaobliti, ili? Inače je glatka kao staklo, debljina je 14 mm.
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeWed Feb 04, 2015 3:15 pm

imaš oko usporedi...pogledaj debljinu tvoje drške to je bar jednostavno imaju lamelirane crte
i istu sa slike koju sam postao...dobro se vidi baš na finger choilu...
velim ti ne doima se ni malo elegantno a trebala bi... Wink

ujedno da je kako treba to bi se vidjelo ploštimice došla bi do izražaja lamelacija drveta
te bi izgledalo ovako
[img]Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 63500810[/img]
[img]Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 C1104_10[/img]

mislim da je sad jasan primjer Wink
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeWed Feb 04, 2015 3:29 pm

chumaman wrote:
imaš oko usporedi...pogledaj debljinu tvoje drške to je bar jednostavno imaju lamelirane crte
i istu sa slike koju sam postao...dobro se vidi baš na finger choilu...
velim ti ne doima se ni malo elegantno a trebala bi... Wink
Znači drška je predebela. Pa svaka strana ima svega 5mm, a čelik je 4. To drvo je bilo debelo 10mm, skinuo sam pola. Onako po mojoj procjeni činilo mi se da je to sasvim dovoljno, da ne treba više. Na nacrtu koji sam si isprintao inače nije upisana debljina drške, pa taj podatak nisam znao. A ionako je to custom nož, malo sam i povećao dimenzije samog sječiva za nekoliko milimetara, nisam baš sve iskopirao:)
Tebi hvala na konstruktivnoj kritici, jer ja nisam objektivan - ja sam osobno (iskreno) zadivljen samim sobom što sam uspio napravit taj nož Smile
A mogao bih tu dršku još i prepraviti, to nije kasno, zar ne?
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeWed Feb 04, 2015 3:41 pm

Ma kakvi ja sam neke komade rehandlao više puta..a ovo je samo popravak
vidim da ne kužiš još gledaj reljef drveta na sve tri slike koje sam postavio
a pogledaj svoju ...ne bitna je debljina ako ti odgovara takva ok...samo zakrivi
skale od pina prema rubovima do tamne crte na svojim skalama.

Ne gledam na to kao kritiku nego nastojim da rad koji je sasvam ok za prvjenac jer si se očito
potrudio, samo da bude još bolji i ti naučiš još nešto u oblikovanju drški...that is all folks cheers
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeWed Feb 04, 2015 3:50 pm

Ovdje se bolje može vidjeti debljina drške u odnosu na sječivo.
Poslušati ću tvoj savjet - zakrivit ću rubove, bit će bolje, dobro kažeš.
A u vezi teksture koje si pokazao, pa to mi nije bitno. Recimo da sam ostavio samo malo deblje, uopće ne bi bilo crvene boje, bilo bi samo jednolično bijelo-sivo, valjda bukva.
Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 QBT0Mnv
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeWed Feb 04, 2015 4:27 pm

Hm pa vidiš da su ti bokovi ravni ko daska
a trebaju biti obli...poanta je debljina drške može biti deblja ako ti takva odgovara
stvar je samo oblika.

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 <a href=Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Images10" />
Back to top Go down
ivo




Posts : 192
Join date : 2011-11-04
Age : 60
Location : Zagreb

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 12:22 am

Lijep je nož, kolega Ramone, a za dršku se slažem s našim adminom. Također mi je žao što ste ovako krasnu oštricu namjerili obući u onu, hm, ne tako krasnu futrolu.
Nego, kolega Čumamene, izvrsno mi izgleda onaj Benčmejd. Jeli to neki model Bonecolectora i da li je u D2 ? I općenito, makar je malo oftopic; koji je razlog da naši meštri tako malo rade u D2, bježe od njega ko vrag od tamjana, iz meni nepoznatih razloga, a radi se baš o dobrom čeliku ?
Back to top Go down
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 1:17 am

Svaka čast. Bilo bi lijepo da poslušaš savjete kolega Chumamana i Ive, jer uz još malo uloženog rada možeš postići puno, puno bolji rezultat.

I onda malo offtopica.....
Gospon Ivo, i sam se pitah isto....
Sa D2 čelikom nemam negativnih iskustava, iako je malo teži za obradu od "popularnih" materijala.
Supruga još uvijek u kuhinji koristi prvi "testni" nož kojeg sam iskovao od D2, a jadničak bez problema podnosi svu tormentaciju koju samo ženska ruka može pružiti nožu.
Odličan materijal, a žalopojke koje se mogu naći po forumima su malo pretjerane.
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 2:40 am

D2 je za oštrice srednje veličine odličan čelik pogledajte Boba Doziera http://www.dozierknives.com/
neki od impozantnih rezačkih rezultata su postignuti s njegovim komadima.

Ovaj model Benchmade-a Activator 211 ,210, 201 itd. se radi u dvije veličine i čelicima
Gold class CPM-M4 i Blue class D2i CPM S30V (Discontinued)
a dizajner modela je Mike Snody http://www.mikesnody.com/

Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 10:23 am

Svakako da ću poslušati savjete. Što se tiče futrole nju sam na brzinu sklepao, tek toliko da nož ima neku zaštitu:)
Pa da se i ja pridružim off topicu: gdje nabavljate D2?
Ako netko želi, možemo napravit zamjenu - moj DIN 58CrV4 za D2 ili neki drugi, za nož-dva, tek toliko da isprobamo nešto drugo. Za navedeni DIN 58CrV4 imam sve specifikacije te potrebne temperature za TO.
Imam i dva velika ležaja, uklonio sam kuglice... ako je netko od kovača zainteresiran? Smile
Ja sam, recimo, zainteresiran za atraktivnije pinove (imam samo obične prokrom rundajzle), drvo, par komadića multiplexa i tako... Smile

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 5m9JFNJ
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 10:34 am

D2 cheers a što ti bih ga turpijao Razz neće ići tako lako Wink
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 10:41 am

chumaman wrote:
D2 cheers a što ti bih ga turpijao Razz neće ići tako lako Wink
Ako je išlo sa ovim legiranim, ići će i D2 Smile Ovaj je ljut kao.... pa pričao sam, kobalt borer pleše po njemu kao po staklu. A onda sam napravio meko žarenje, i druga pjesma Smile
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 10:46 am

Ne znam nisam probao ali mislim da neće ići kako si naumio Wink
http://www.zknives.com/knives/steels/steelgraph.php?nm=D2%2C58CrV4&ni=,3118&hrn=1&gm=0
Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 <a href=Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Img-2029" />

3XLJUTćI Razz
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 10:55 am

chumaman wrote:
Ne znam nisam probao ali mislim da neće ići kako si naumio Wink
http://www.zknives.com/knives/steels/steelgraph.php?nm=D2%2C58CrV4&ni=,3118&hrn=1&gm=0
Ima li što da ti ne znaš? Smile
Drvo, dizajn noževa, čelik.... svaka čast!
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
ninikki

ninikki


Posts : 408
Join date : 2013-12-22
Location : Nis

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 11:03 am

Ramone, ja cesto konsultujem chumamana, i svaki savek koji mi je dao bio je na mestu. I u pogledu oblika noza, drske, debljine, konusa...... uvek je ispalo lepse i funkcionalnije. Covek je sto/posto u ovome Smile
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 11:15 am

ninikki wrote:
Ramone, ja cesto konsultujem chumamana, i svaki savek koji mi je dao bio je na mestu. I u pogledu oblika noza, drske, debljine, konusa...... uvek je ispalo lepse i funkcionalnije. Covek je sto/posto u ovome Smile
Onda sam ja dobro i prošao. Čovjek me je mogao ispljuvat da je htio, ali čak me je pohvalio, osim za dršku koja je - prekockasta Smile
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 11:16 am

Razz nisam ja tako pametan samo znam tražiti informacije Razz ništa što sam rekao ni pokazao nije
moja pamet sve je to već neko prije...ja samo šunjam Very Happy

što bi te ispljuvao ,nož je takav kakav je tvoj trud i talen je očit dakle trebaš samo napredovati
vremenom a to zasigurno hoćeš ne sumljam nego hoću pomoći ..mada to zvuči kao konstrukrivna kritika ...u biti je da te naučim pecati cheers
Back to top Go down
ninikki

ninikki


Posts : 408
Join date : 2013-12-22
Location : Nis

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 11:21 am

Pa ne verujem  da ces od njega doziveti pljuvanje, ali odlicne savete ti daje. Ja se uzdrzavam komentarisanja radova jer jos nisam znalac kao drugi jos uvek, ali eto tvoj rad mi se svidja, vidi se rad i talenat, ali i ja bih drsku zaoblio Smile , onako laminirana dosli bi slojevi do izrazaja.
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 11:31 am

contouring knife handle , zasurfaj ...zagooglaj cheers
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitimeThu Feb 05, 2015 1:28 pm

chumaman wrote:
contouring knife handle , zasurfaj ...zagooglaj cheers
evo upravo gledam na Youtube, ima videa o tome ohoho... Smile
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
Sponsored content





Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Lelujam kroz svjetlost i tamu
Back to top 
Page 4 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: