* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Lelujam kroz svjetlost i tamu

Go down 
+13
chumaman
Gvozden
Ramone
Bushcrafter
Dado
Cannel
@Narsil@
maryyo712
ivo
davor_vfr
max35
Dule
predrag1969
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSun Feb 15, 2015 9:11 am

Da, to je taj! Smile
Ček, jel to sad meni minus što radim prema postojećem nacrtu, a ne po nekom svojem? Ozbiljno pitam... Može li me, recimo, autor nacrta tužiti zbog toga?
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSun Feb 15, 2015 9:19 am

Ramone wrote:
Da, to je taj! Smile
Ček, jel to sad meni minus što radim prema postojećem nacrtu, a ne po nekom svojem? Ozbiljno pitam... Može li me, recimo, autor nacrta tužiti zbog toga?

lol! Arrow
Zašto minus? pa da tužit će te Laughing
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSun Feb 15, 2015 9:21 am

Možda se više (naročito ovdje na forumu) cijeni custom uradak? Zato možda minus.
A pitanje o mogućoj tužbi, recimo da prodam takav nož?
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSun Feb 15, 2015 9:34 am

A po čemu to nije custom? modela radi?
jedino da ga graviraš Benchmade --Snody ili slično
ma čisto sumljam da bi te itko tužio...sigurno ti može uzeti koji milijunčić cheers
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSun Feb 15, 2015 9:43 am

Pa kad bih ga gravirao, pisalo bi nešto kao "vepar knives" ili "slavonia blades" naravno ne benchmade Smile
OK, sad mi je jasnije, znači slobodno pravim bark river, benchmade ili ka bar, super.
Usput, bode me u oko - piše se sumnjam a ne sumljam. Vidio sam to na više topica, nadam se da ne zamjeraš Smile
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSun Feb 15, 2015 10:07 am

Razz http://bujicarijeci.com/2012/09/sumnja-ili-sumlja/

mnj-mlj...bullshit..ako je to tako važna greška od životnog značenja Wink

rec koju najmanje ocekujes u takvoj transkripciji, kada neko koga si upravo upoznao i deluje ti toliko super, "cool", i obecavajuce za "respect", posalje putem sms-a i SROZA TE SKROZ! jednako sa onim "radeo sam ceo dan"...

Meni je tako baš gala i vidim da nisam jedini koji sumlja pa ako je to jedina greška, mrak
definitivno sam nepismen  cheers
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSat Mar 21, 2015 4:35 pm

Evo ga novi nož... KA-BAR. Tj. prema nacrtu KA-BARA. Mrcina naspram onog aktivatora, prvog noža:) Čelik je isti, dimenzije vjerujem da znate, a debljina je 4 mm. Drvo drške je živica, ili zlatni bagrem. Drška sada nije kockasta kao što je bila na onome:) Pinovi su prokrom 6 mm, cijevčica isto prokrom, isto 6mm. Eto, dakle opet samo sa osnovnim alatom, bez grindera, bez tračne brusilice... može se napravit, ali posla je bilo stvarno puno i dugo je trajao rad od komada čelika do finalnog proizvoda. Još moram naoštriti nož i to je to, idemo dalje Smile
Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Lf1Iwnt
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSat Mar 21, 2015 4:48 pm

Razz šta samo jedna polu fotka foto majstora...nečuveno Laughing
kad okineš neku poštenu, velim ti i ja koju konstruktivnu Wink ako valja Cool
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSat Mar 21, 2015 4:52 pm

chumaman wrote:
Razz šta samo jedna polu fotka foto majstora...nečuveno Laughing
kad okineš neku poštenu, velim ti i ja koju konstruktivnu Wink ako valja Cool
hehee, ma neda mi se slikat:) I ovo sam slučajno uslikao mobitelom jer je brat htio da mu pokažem kako izgleda nožSmile Pa rekoh idem je pokazat i ovdje:)
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSat Mar 21, 2015 5:05 pm

Rolling Eyes još uvijek ne razumiješ pojam profila drške iz priloženog ali ako to tebe zadovoljava
ok samo radi cheers nije kockasta ali nije ni okrugla Razz
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSat Mar 21, 2015 5:21 pm

Nije ni okrugla? Pa i ne želim da bude okrugla... pokaži mi nož koji ima okruglu dršku:) Pa onda sam mogao oklagiju nabit na nož i eto drške:) Ova ima fine zaobljene konture, ergonomski leži u ruci da je uživancija držati nož. I to nije samo moje mišljenje, rekli su mi oni koji su ga gledali. Gledao sam i na sklad odnosa sječiva i drške, jer mi se ne sviđa kad nož ima, recimo previše debelu dršku ili previše tanku, ili dugačku.. mora imati neki smisao i sklad. Ja smatram da sam to dobro napravio.
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
bezribic

bezribic


Posts : 340
Join date : 2011-02-09
Age : 52
Location : Slavonski Brod

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSat Mar 21, 2015 8:07 pm

Nabaci još koju fotku pa da i mi vidimo taj sklad .
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSun Mar 22, 2015 1:55 am

Wink nije kockasta ali nije ni okrugla Razz mislim da sam bio prilično jasan a slijedeća stavka je
'profil' tj. profiliranje drške mislim da ti to fali općenito ...ne vezano samo za ovaj nož
nego kao postupak u izradi drške , dakle napredovao si s kockastog na zaobljeno ali to nije sve
dakle treba usvojiti slijedeći element tj postupak u izradi.
Također ne shvaćaj moju opasku kao napad na svoj majstorluk nego dobrodošlu sugestiju i
nadgradnju za daljnji rad Smile
Za nekog tko se bavi vizualno estetskim poslom dakle okom nešto si mi pre krut na usvajanjima
novih pogleda Wink

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 <a href=Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 78664110" />
Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 <a href=Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 78664111" />
Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 <a href=Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Becker10" />
Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 <a href=Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 63277910" />

Ne velim da su ovo sjajni primjeri ali su tu da shvatiš poantu cheers
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSun Mar 22, 2015 9:06 am

Slutim da sam ka dobrom putu da prođem kao i onaj član "Oštrač" Smile Razumijem što mi želiš reći, ali smatram da takve krivulje nisu bile potrebne ovome nožu, ne znam, izgleda mi posve skladno i ergonomski dobro. Slažem se da je dobro napraviti ta zaobljenja i imao sam to na umu, gledao sam i kako se to radi na Youtube-u. Ali misli da to ovisi o vrsti noža. Evo pogledaj noževe od ovog amerikanca koji ih i prodaje, vidi drške, nisu sve takve, prilično su jednostavne čini mi se.
http://www.ml-knives.com/blog/
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSun Mar 22, 2015 10:58 am

Razz ti mora da se šališ....but whatever iliti kako god hoćeš cheers
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSun Mar 22, 2015 11:24 am

A nisi rekao mišljenje za onog amerikanca iz linka, zašto on nije profilirao svoje drške, kako ti one izgledaju? Smile
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSun Mar 22, 2015 11:39 am

Razz izgledaju kao noževi iz 19.st. takozvani pionirski lol!
u biti tako se i zovu 'frontier knives' toliko o tome ili da se vratimo do Krapine  Laughing

Pa se izjasni glede ovakove izjave - Slutim da sam ka dobrom putu da prođem kao i onaj član "Oštrač"
Twisted Evil začas ti potvrdim slutnju Wink
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeFri May 29, 2015 1:18 pm

Da netko ne bi pomislio da sam nestao nakon napravljena samo dva noža... Smile
Bark River Aurora (materijal isti kao dosad, osim drveta drške koje je ovog puta šljiva Smile
Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 OSIwrLo
Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 0Axnjjv
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeFri May 29, 2015 1:34 pm

Very Happy nadziru se neke grbe po dršci da nije profli Smile I like Wink
cijelokupan komad je odlično izveden...svakako napreduješ uz neosporan talent cheers
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeFri May 29, 2015 1:50 pm

e upravo sam zato stavio ovu drugu sliku drške u krupnom planu da čujem mišljenje sad o njoj. Jesam, sad sam više to zaoblio i napravio blage "grbe" Hvala! Smile
Moram reći kako mi se drvo šljive jako svidjelo, i po teksturi, boji, i obradi.
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeFri May 29, 2015 2:00 pm

Smile još kad se ispolira do haja...dobar ti je taj komad ,srčika prava cheers
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeFri May 29, 2015 2:06 pm

to mi je nabavio moj bratić, osušeno drvo, par godina stojalo.
Imam i ja šljivik inače, pa će bit materijala:)

Usput, savjet svima koji će sušiti drvo, iz vlastitog iskustva: Nemojte guliti koru drveta skroz dok se ne osuši. Inače bez kore puca drvo uzduž. Kora ga drži na okupu u procesu sušenja..
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSat May 30, 2015 4:04 am

Like! :-)
Back to top Go down
Ramone

Ramone


Posts : 132
Join date : 2014-11-08
Age : 51
Location : Hrvatska

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSat May 30, 2015 12:10 pm

Gvozden wrote:
Like! :-)
Thanks! Smile
Back to top Go down
https://plus.google.com/u/0/+MarioPejakovic/posts
Dado




Posts : 307
Join date : 2014-01-03
Age : 50
Location : Požega

Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitimeSun May 31, 2015 1:43 am

Lijepo! Šljiva je jako lijepo drvo.
Back to top Go down
Sponsored content





Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Empty
PostSubject: Re: Lelujam kroz svjetlost i tamu   Lelujam kroz svjetlost i tamu - Page 6 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Lelujam kroz svjetlost i tamu
Back to top 
Page 6 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: