* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeSearchRegisterLog in

Pneumatski batovi

Go down 
2 posters
AuthorMessage
LEGION66

LEGION66

Pneumatski batovi Empty
PostSubject: Pneumatski batovi   Pneumatski batovi Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 9:49 am

Od kad sam vidio ono čudo kod Dimitrija u kovačnici i Karla kako radi s njime, nemogu se otrgnuti dojmu, strašna stvar...
Od onda mi se motaju po glavi kojekakve konstrukcije, ekscentri i slično.
Vidio sam jedan video clip na jubito kak meštri delaju oklop i prvo ga izudaraju sa nekim malim strojnim čekičem, kojem udarna glava stoji na kraju elastične trake, kao feder plata, pa me zanima jel neko zna nešto više o tome.
Karlo ti si mi jednom spomenul da se čekič može napraviti na pogon feder plata, pa ako imaš kakve planove ili nacrte... bilježim se sa štovanjem.

Last edited by LEGION66 on Sat Jan 16, 2010 1:37 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

Pneumatski batovi Empty
PostSubject: Re: Pneumatski batovi   Pneumatski batovi Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 12:21 pm

Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66

Pneumatski batovi Empty
PostSubject: Re: Pneumatski batovi   Pneumatski batovi Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 12:28 pm

Močna mašina, je baš tak nekaj bi se moglo kočiti u čošku radione.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

Pneumatski batovi Empty
PostSubject: Re: Pneumatski batovi   Pneumatski batovi Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 1:09 pm

lik kaze da nije imao nikakve planove, malo se setao po otpadu starog zeljeza, nasao djelove i sklopio.

znam jednog kovaca kod nas koji si je napravio isti takav samo malo veci, budem snimio filmic pa cu ga postati...sad nemam bas vremena, ali kad malo zatopli.

inace, to nisu cekici (znad da i ja pogresno pricam) vec batovi, ovaj koji dimitrij ima je pneumatski, a prese su hidraulicne...ima jos vrsta ali samo da znas sto se naslova teme tice.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66

Pneumatski batovi Empty
PostSubject: Re: Pneumatski batovi   Pneumatski batovi Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 1:44 pm

Evo promjenil sam naslov, baš se veselim filmiću...
Na poslu sam pa bum sutra pobliže pogledal ovo sa jubito, haha, možda skužim na koju foru to čudo dela.
Back to top Go down
Guest
Guest

Pneumatski batovi Empty
PostSubject: Re: Pneumatski batovi   Pneumatski batovi Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 2:02 pm

Back to top Go down
LEGION66

LEGION66

Pneumatski batovi Empty
PostSubject: Re: Pneumatski batovi   Pneumatski batovi Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 2:37 pm

Pogledal sam ovo, al ne kužim čemu opće služi feder plata, tu klackalicu bi isto tak mogel zamjeniti bilo kakav komad čelika.
Back to top Go down
Guest
Guest

Pneumatski batovi Empty
PostSubject: Re: Pneumatski batovi   Pneumatski batovi Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 2:54 pm

pa da bude elastično
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66

Pneumatski batovi Empty
PostSubject: Re: Pneumatski batovi   Pneumatski batovi Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 3:13 pm

Ajd bum sutra pogledal, na mobu se slabo vidi.
Back to top Go down
Guest
Guest

Pneumatski batovi Empty
PostSubject: Re: Pneumatski batovi   Pneumatski batovi Icon_minitimeSat Jan 16, 2010 5:35 pm

Federplata je zbog elastike, ona apsorbira dio udaraca bata u usijani celik, znaci ne prenosi se sva energija udarca na metal.
Ta elastika je zbog toga da se ne kida konstrukcija.
Da je umjesto FP neka kruta veza vise bi kostrukcija trpila.

Cini se da je ovo jednostavnije nego napraviti grinder study
Back to top Go down
Sponsored content

Pneumatski batovi Empty
PostSubject: Re: Pneumatski batovi   Pneumatski batovi Icon_minitime

Back to top Go down

Pneumatski batovi
Back to top 
Page 1 of 1