* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Jig za označavanje sredine oštrice

Go down 
AuthorMessage
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Jig za označavanje sredine oštrice Empty
PostSubject: Jig za označavanje sredine oštrice   Jig za označavanje sredine oštrice Icon_minitimeFri Sep 27, 2013 1:12 am

Napravio sam si novi jig pa da to podjelim sa vama... Možda nekome bude koristilo kao ideja.

Igla je od starog tokarskog noža koji je bio za baciti u smeće... malo tokarenja, malo flexe par rupa, navoja i eto ga...

Jig za označavanje sredine oštrice IMAG0583_zps1ea45440

Jig za označavanje sredine oštrice IMAG0590_zpsc0f53853

Jig za označavanje sredine oštrice IMAG0591_zps19e19cfc
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Guest
Guest




Jig za označavanje sredine oštrice Empty
PostSubject: Re: Jig za označavanje sredine oštrice   Jig za označavanje sredine oštrice Icon_minitimeFri Sep 27, 2013 11:52 am

Bravo ...dobro si ovo odradio ...ak moze samo jedna sugestija za nadogradnju ....Dobro bi bilo da si sa strane nosaca noza nalijepio neki komadic metra ili ekser na kojem si oznacio mjere u milimetrima i izbusio rupu u postolju kroz koju bi taj mjerac prolazio ...Tako bi odmah po dizanju crtala znao na kojoj je visini ....Mislim da si me shvatio ...Very Happy 
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

Jig za označavanje sredine oštrice Empty
PostSubject: Re: Jig za označavanje sredine oštrice   Jig za označavanje sredine oštrice Icon_minitimeSat Sep 28, 2013 1:51 pm

ben-66 wrote:
Bravo ...dobro si ovo odradio ...ak moze samo jedna sugestija za nadogradnju ....Dobro bi bilo da si sa strane nosaca noza nalijepio neki komadic metra ili ekser na kojem si oznacio mjere u milimetrima i izbusio rupu u postolju kroz koju bi taj mjerac prolazio ...Tako bi odmah po dizanju crtala znao na kojoj je visini ....Mislim da si me shvatio ...Very Happy 
Neloša ideja... dalo bi se na ovoj alu osovini što ulazi u željeznu ploću potokariti tanke crtice svakih pol mm.
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Guest
Guest




Jig za označavanje sredine oštrice Empty
PostSubject: Re: Jig za označavanje sredine oštrice   Jig za označavanje sredine oštrice Icon_minitimeSat Sep 28, 2013 3:37 pm

ili to ili si narezes kockice lima od 0,5 mm i podbacis ispod noza koliko ti treba do odredene visine i samo pritisnes i dotegnes ....Smile
Back to top Go down
Sponsored content





Jig za označavanje sredine oštrice Empty
PostSubject: Re: Jig za označavanje sredine oštrice   Jig za označavanje sredine oštrice Icon_minitime

Back to top Go down
 
Jig za označavanje sredine oštrice
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: