* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Grinder - pitanje za iskusne:)

Go down 
AuthorMessage
Guest
Guest




Grinder - pitanje za iskusne:) Empty
PostSubject: Grinder - pitanje za iskusne:)   Grinder - pitanje za iskusne:) Icon_minitimeTue May 14, 2013 3:33 am

Završavam grinder koji je kopija KMG-a. Trenutno štelam trake i nikako dobiti da traka ide ravo. Ono što se događa je da doslovno ide ljevo desno. Probao sam maknuti bačvasti kotač van i vrtiti samo na pogonskom i jednom prednjem na ruci ali traka i dalje pleše.

E sada, zanimame da li je možda problem s trakom. Možda nije ravno ljepljena!? Inače kupio sam par komada u vektri i izgledaju mi odlično.

Da li je netko od možda imao slična iskustva? Možda me muče ležajevi na pogonskom kotaču!?

Evo i par slikica grindera u izradi:


Grinder - pitanje za iskusne:) Slaganjekotaciosovina

Grinder - pitanje za iskusne:) Testiranjeinvertor1
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 41
Location : Sisak

Grinder - pitanje za iskusne:) Empty
PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   Grinder - pitanje za iskusne:) Icon_minitimeTue May 14, 2013 4:10 am

vjerojatno nisu u centru svi kotaci. Flahovi mi izgledaju dosta tanko, mozda ga vibracije muce. Moze biti puno toga, reci dali si na pogonskom kotacu napravio i lijevo desno pomak,ovakav https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/402/20130111105313.jpg/ ili samo gore dolje?
Back to top Go down
Guest
Guest




Grinder - pitanje za iskusne:) Empty
PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   Grinder - pitanje za iskusne:) Icon_minitimeTue May 14, 2013 4:35 am


Panta ide samo gore i dolje. Dosta sam siguran da mi je kotač okomit na ruku nosača.
Probao sam vrtiti samo na pogonskom i ovakvom velikom koji je tebi pogonski(isti su samo moj ima ležajeve i čak je bačvast) znači na dva kotača i traka ne spada ali radi lagano osmice.
Inače Sav flah je debljine 10mm i nema vibracija u radu.

Da li su ovi tvoji ležajevi samoštelajući? Mislim da li imaju malo lufta na košuljici? moje možeš malo micati gore dolje kad nema osovine...


Ova tvoje panta mi djeluje zanimljivo. Slobodno ukradem dizajn:)
Back to top Go down
boyka




Posts : 105
Join date : 2012-10-23
Age : 41
Location : Sisak

Grinder - pitanje za iskusne:) Empty
PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   Grinder - pitanje za iskusne:) Icon_minitimeTue May 14, 2013 4:41 am

lezaji na osovini pogonskog su stelajuci.
Dizajn nema potrebe da krades, ja ti ga poklanjam Smile
Tu smo da si pomazemo
Back to top Go down
Guest
Guest




Grinder - pitanje za iskusne:) Empty
PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   Grinder - pitanje za iskusne:) Icon_minitimeTue May 14, 2013 11:33 am

Gorky ,problem bi mogao biti ako ti osovine svih kotaca ne leze paralelno t,j, ako ti nisu kotaci pod pravim kutom ( osim stelajuceg ,njega ionako dizes )Probaj si oznaciti jednu liniju koja ti ide sredinom svakog valjka .....nades sredinu svakog valjka i opseg oznacis flomasetrom ...kad to uradis na svim valjcima onda pogledaj dali su ti te linije u ravnini :trebale bi biti sve u istoj ravnini .Jos bih ti preporucio da pogonski napravis bacvast ali za prvu ruku uzmi izolirke i namotaj po sredini pogonskog nekoliko krugova ,pa ces onda vidjeti dali ti traka manje bjezi ....Moze biti i da ti je opruga slaba pa ne nategne dovoljno traku ....Nadam se da sam ti barem malo pomogao ....probaj pa javi .
Back to top Go down
Guest
Guest




Grinder - pitanje za iskusne:) Empty
PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   Grinder - pitanje za iskusne:) Icon_minitimeWed May 15, 2013 12:25 am

ben-66 wrote:
Gorky ,problem bi mogao biti ako ti osovine svih kotaca ne leze paralelno t,j, ako ti nisu kotaci pod pravim kutom ( osim stelajuceg ,njega ionako dizes )Probaj si oznaciti jednu liniju koja ti ide sredinom svakog valjka .....nades sredinu svakog valjka i opseg oznacis flomasetrom ...kad to uradis na svim valjcima onda pogledaj dali su ti te linije u ravnini :trebale bi biti sve u istoj ravnini .Jos bih ti preporucio da pogonski napravis bacvast ali za prvu ruku uzmi izolirke i namotaj po sredini pogonskog nekoliko krugova ,pa ces onda vidjeti dali ti traka manje bjezi ....Moze biti i da ti je opruga slaba pa ne nategne dovoljno traku ....Nadam se da sam ti barem malo pomogao ....probaj pa javi .


Hvala na odgovorima savjetima...
Probao sa trakom po sredini i traka i dalje pleše. Nakon dosta toga odlučeno montirati pogonski i ruku na tokarski stroj koji je u centru i vidjeti da nije do pogonskog.

Grinder - pitanje za iskusne:) Trakax

Pogonski u centru, ovaj kotač veliki na kraju ruke bačvast a traka i dalje radi pomake ljevo desno. Probano s još par traka i došli do zaključka da je vjerojatno traka loše rezana. Naručit ću trake negdje drugdje i probati..
Back to top Go down
Guest
Guest




Grinder - pitanje za iskusne:) Empty
PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   Grinder - pitanje za iskusne:) Icon_minitimeWed May 15, 2013 12:24 pm

Tokarski je mrak ....ciji god je .... Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Grinder - pitanje za iskusne:) Empty
PostSubject: Re: Grinder - pitanje za iskusne:)   Grinder - pitanje za iskusne:) Icon_minitime

Back to top Go down
 
Grinder - pitanje za iskusne:)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Izrada grindera
» Imam pitanje
» Pitanje
» belt grinder
» hamon u vodi

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: