* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Moja kovacka vatra

Go down 
3 posters
AuthorMessage
xamxx

xamxx


Posts : 6
Join date : 2012-10-25
Age : 28

Moja kovacka vatra Empty
PostSubject: Moja kovacka vatra   Moja kovacka vatra Icon_minitimeSat Nov 24, 2012 1:14 pm

Nije nesto specjalno, cisto da probam kako ce da radi i uspio sam zagrije zeljezo do potrebne temperature za kovanje, fen mi nije bio neisparavan pa sam nesto improvizovao sa motoricem iz radija, nadam se da cu uskoro dobit komad sine pa cu moci kako treeba kovat (nakovanj je preskup tako da ga ne planiram kupovat bar za sad) Very Happy
Moja kovacka vatra Fotogr10
Moja kovacka vatra Fotogr11
Moja kovacka vatra Fotogr12


Last edited by xamxx on Sat Nov 24, 2012 3:35 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

Moja kovacka vatra Empty
PostSubject: Re: Moja kovacka vatra   Moja kovacka vatra Icon_minitimeSat Nov 24, 2012 3:16 pm

Vrijedan pokušaj, pa sad to sve stavi na 4 noge da bude malo više, da ti bude jednostavnije za raditi. Nabavi šamotne cigle, sve poploči i od njih napravi ložište. Cijev stavi dužu ako imaš jer ti je fen preblizu vatre, da se ne rastopi.
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

Moja kovacka vatra Empty
PostSubject: Re: Moja kovacka vatra   Moja kovacka vatra Icon_minitimeSat Nov 24, 2012 3:21 pm

... i daj se predstavi. lol!
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

Moja kovacka vatra Empty
PostSubject: Re: Moja kovacka vatra   Moja kovacka vatra Icon_minitimeSun Nov 25, 2012 8:05 am

Dobro ovo je bas na brzinu.Ali za ozbiljniju vatru tj.vatru koja nece da te zeza moras malo bolje da se pripremis.Obrati paznju kod izrade da ti celik nebude bas blizu cevi za vazduh.To rastojanje ti je od 5-7cm.Moze i 10.Jer ce celik u protivnom da ti izgara,gubi ugljenik.Ova zona je donekle bezbedna,ali donekle.Zato nije lose da uradis kao granicnik.Zato na slikam je vecina izduvnih cevi kao u nekoj levkastoj rupi.Ali ovde imas primera dosta pa isprobavaj. Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Moja kovacka vatra Empty
PostSubject: Re: Moja kovacka vatra   Moja kovacka vatra Icon_minitime

Back to top Go down
 
Moja kovacka vatra
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Moja šklopocija (kovačka vatra)
» kovačka vatra
» kovacka vatra i jos ponesto
» Kovačka vatra-Krematorij
» Nova kovacka vatra

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: