* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Vatrostalni materijali

Go down 
+4
zHILEnius
rale
žile
Dule
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeSun Sep 30, 2012 3:50 am

Resih da u ovom postu pomognem svima koje zanimaju pojedini vatrostalni materijali.Naime firma u kojoj radim se bavi ovakvim stvarima od 1938.Radimo sve u vezi vatrostalnih materijala,bilo presovanih ili suvim postupkom,samotna brasna,betone itd.Radimo razne plocice za sve sporete,dimne cevi(f13,5,f16,f20),prikljucke,opeke za termoelektrane,zelezare itd.Van firme u kojoj radim imam par drugara koji rade isto,samo manje komade,tipa grejaca i slicno.Ako imate bilo kakav problem u vezi vatrostalnih opeka ili vatrostalnih betona,maltera ili slicno pitajte.Odgovoricu koliko mi znanje dozvoljava.Pozzz.
Back to top Go down
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeSun Sep 30, 2012 8:28 am

trebao bih navuči vatrostalnu žbuku ili tako nešto na keramički filc u plinskoj pećki. S obzirom da treba izdržati temperaturu 1300 stupnjeva koji materijal da upotrebim i u kojem omjeru.Da li u tvojoj firmi rade cigle od izolacionog šamota ?
Back to top Go down
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 52
Location : Bukovac, Novi Sad

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeSun Sep 30, 2012 9:21 am

Mene interesuje vatrostalni malter koje temperature izdrzava i de moze da se kupi,hvala unapred
Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
zHILEnius

zHILEnius


Posts : 64
Join date : 2012-09-27
Age : 37
Location : Srbija, Beograd

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeSun Sep 30, 2012 11:07 am

Da i mene interesuju poritne opeke jer trpe temperaturu do 1650C pa me zanima kolika li je cena po komadu scratch
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeSun Sep 30, 2012 12:06 pm

odlicna tema.

mene isto zanima odgovor na prvo pitanje.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeSun Sep 30, 2012 12:51 pm

Evo ovako.Za pec plinsku preporucio bih ti tvrdu opeku SA0 kvaliteta koja trpi 1500 stepeni(dimenzije opeke su 250x125x64).Najbolje je ozidati ponova a malter(ima nekoliko vrsta maltera)trpi oko 1400 stepeni.Radimo i poritnu opeku a najaci porit trpi najvise 1500 i to je por 10/155.Ima jos raznih vrsta porita od 700,800 pa sve do 1500 stepeni.Radimo i izolacione betone koji trpe od 1300 pa sve do 1700 stepeni.Mada mnogi misle da svaki materijal moze da bude u dodiru sa vatrom,ali grese.Npr por 14 moze ali ostali nisu za to.Treba staviti neki materijal do vatre npr plastik(1400) a porit samo odrzava temperaturu.Ja sam radio vatru od "seljacke cigle" i dno od obicnih plocica za alfa plam sporet ali sam ih premazao vatrostalnim betonom i nista mi nije puklo do sad.Da uprostim malo,porit nije za zidanje nego razne druge opeke .Cene neznam ali mogu se naruciti u firmi kod mene mada mislim da ima firmi i u Hrvatskoj koje uvoze nase materijale pa se treba raspitati.Izvozimo u Hrvatsku,Bosnu i Sloveniju.Radimo i opeke kroz koje tece liv prilikom livenja itd.Malter i beton se mesaju sa staklenom vodom i onda se koriste.Eto probao sam da pomognem koliko mogu.Ako treba jos neka pomoc pitajte slobodno.
Back to top Go down
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 52
Location : Bukovac, Novi Sad

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeSun Sep 30, 2012 3:05 pm

Dule daj neki kontakt sa firmom da vidim za taj malter...
Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeSun Sep 30, 2012 3:38 pm

Koliko ti maltera treba?Zavrsicu ti ja to samo napisi koliko treba kg.Ako je manje mogu da uzmem za dzabe.Nama daju da nosimo kad nam treba.
Back to top Go down
zHILEnius

zHILEnius


Posts : 64
Join date : 2012-09-27
Age : 37
Location : Srbija, Beograd

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeMon Oct 01, 2012 12:03 am

Jel moze ta beton u direktan kontakt sa vatrom ili i njemu treba obloga?
Back to top Go down
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 52
Location : Bukovac, Novi Sad

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeMon Oct 01, 2012 12:07 am

Dule wrote:
Koliko ti maltera treba?Zavrsicu ti ja to samo napisi koliko treba kg.Ako je manje mogu da uzmem za dzabe.Nama daju da nosimo kad nam treba.
Recimo 5KG Dali on moze da stoji ili mora odmah da se koristi,u kojoj je formi taj malter ,vec zamesano ili je nekakav prah pa se mesa sa vodom ili staklenom vodom...
Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeMon Oct 01, 2012 1:32 pm

Ja sam ga stavljao direktno uz vatru i nije mi pucao,Mislim da moze ali pitacu sutra na poslu.Cak sam i moj kamin radio tako,tj zamazivao sam stranu do vatre i nije pucao.Imas razne vrste tog betona a najbolji je zvezda 8 i zvezda 10(1500-1700).Rale za 5 kg nemas problema nabavicu.Jedinu problem je kako da ti ga posaljem.Malter se mesa sa staklenom vodom,a u formi je praha,isto kao i samotno brasno.Kada razredis staklenu vodu onda se sporije steze i stedis malo na vodi ali ja stavljam uvek cistu staklenu vodu jer toga imam uvek.Moze da stoji dosta,samo treba da bude na suvom jer ako nije ugrudva se.
Back to top Go down
zHILEnius

zHILEnius


Posts : 64
Join date : 2012-09-27
Age : 37
Location : Srbija, Beograd

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeMon Oct 01, 2012 1:51 pm

Nije bog dzabe izmislo kurirsku sluzbu Very Happy AKS-om mozesh da poshaljesh poshtarina bi koshtala do nekih 500din
Back to top Go down
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 52
Location : Bukovac, Novi Sad

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeMon Oct 01, 2012 2:10 pm

Dule izvini nisam razumeo kako mislis ,,ako razredis staklenu vodu,,cime se ona razredjuje?!Mozeš mi poslati brzom poštom tj.post expresom na adresu :Kralja Petra 1. 71 Bukvac 210209 Radoslav Iličić sa naznakom da ja platim poštarinu,naravno.Nekako ću ti se već odužiti Smile
Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeMon Oct 01, 2012 4:11 pm

Vazi druze poslacu ne boj se.Oticicu jedan dan ove nedelje do poste da vidim kako da ti posaljem sve to.Kad posaljem sve javicu ti.Iskreno nisam nikad do sad nista slao preko poste sem novca pa nemam pojma ali radi mi komsinica tamo pa cu pitati.Staklenu vodu mozes da razredis sa obicnom vodom jer mi dobijamo cistu staklenu vodu.Ona je dosta gusta kad je dobijemo(nije kao voda nego je otprilike kao med).Mi je u firmi razredimo a onda pakujemo u flase i prodajemo uz vkl paketice(samotno brasno i flasa vode za zamazivanje sporeta).Kad kupujes staklenu vodu kupujes razredjenu ali ja nabavljam cistu pa je razredjujem kako mi odgovara.Poslacu ti i vodu i malter cim uzmem iz firme.Probacu sutra da nadjem komponente i da izmesam malter.


Last edited by Dule on Mon Oct 01, 2012 4:15 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeMon Oct 01, 2012 4:14 pm

Druze jel Bukvac ili Bukovac.Razlicito pise pa pitam da znam?
Back to top Go down
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 52
Location : Bukovac, Novi Sad

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeTue Oct 02, 2012 12:40 am

NEEE DULE nemoj da mesas tu smesu sto je za mene, meni posalji nezamesano! Ja cu sam da zamesam.BUKOVAC 21209,IZVINI nisam primetio da sam i broj poste pogresno ukucao!E u POSTI imaju POST EXPRES koji je zaduzen za slanje paketa i mislim da sve poste u Srbiji moraju da imaju to,tvoje je samo da to spakujes u kutiju i predas oni izmere i na osnovu tezine naplacuju postarinu koju cu ja da platim kada mi stigne paket.
Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
zHILEnius

zHILEnius


Posts : 64
Join date : 2012-09-27
Age : 37
Location : Srbija, Beograd

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeTue Oct 02, 2012 1:00 am

Dal proizvodite ovakve (Desna crvena) cigle? Treba mi 6 komada da bi napravio kovachku vatru na gas...
samo me zanima dimenzija udubljenja ako je prechnik 60> onda bi mi odgovaralo scratch


[img]Vatrostalni materijali Untitl10[/img]
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeTue Oct 02, 2012 2:28 pm

Rale druze nisam mislio da zamesam malter sa vodom nego komponente jer malter se pravi iz vise komponenti(glinica,zrno itd).Ja sam danas to napravio sve i to je u praskastom stanju pa ces ga ti kuci samesati sa vodom kad stigne.Imam jednu ispravku sto se tice maltera.U slucaju da se mesa sa staklenom vodom to se radi za temperature do 700 stepeni a preko toga se mesa sa obicnom vodom.Znaci tebi treba preko 700 i mesaces ga sa obicnom vodom umesto staklene.Nadam se da razumes,znaci mesas sa obicnom vodom.Ovaj sto cu ti poslati je extra kvaliteta.Napravio sam ti vise od 5 kg.Poslacu za 2,3 dana jer sam sad u nekoj guzvi ali do petka cu poslati sigurno.
zHILEnius mi ne pravimo ovakve opeke(mislim da ih je pravio Samot-Arandjelovac ali nisam siguran 100%).Pretpostavljam da je ovo opeka kvaliteta livit ili SA-0(trpi oko 1400)ali mi ne radimo ovako nesto.Ona se radi polu-suvim postupkom na frikcionoj presi.Provericu opet sutra da nema neki komad ako smo je nekad radili ali znam sigurno da je nismo radili zadnjih 11 god otkako sam ja u firmi.Mozda je radio i Magnohrom Kraljevo.Tesko je to sad znati.Da bar znam za koju je svrhu radjena pa da ti kazem nesto blize ali ovako po slici kad gledam nemam pojma.Opet kazem pogledacu sutra u firmi pa ti javim ako nesto nadjem.Ako nista drugo ne uradis napravi neki primitivni drveni kalup i izli opeku od vatrostalnog betona(zvezda 10-trpi 1700).
Back to top Go down
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 52
Location : Bukovac, Novi Sad

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeTue Oct 02, 2012 2:45 pm

Ok. Dule to je onda jos bolje ako je tako sa obicnom vodom,necu koristiti odma pa nek stoji dok nebude trebalo samo cu isprobati jednu manju kolicinu...Hvala ti puno dok se neoduzim!
Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
zHILEnius

zHILEnius


Posts : 64
Join date : 2012-09-27
Age : 37
Location : Srbija, Beograd

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeTue Oct 02, 2012 3:36 pm

Po obliku opeke i po nekim video insertima iz livnice mislim da je to uvodnica istopljenog metala u kalupe ili mozda nosachi spiralnih grejacha u raznim pecima... mada to su samo moja nagadjanja Smile aj ako mozesh pogledaj pa javi, videcu nekako da ti se oduzim, ako nishta potrudicu se da ih pronadjem ovde u Bg po raznim stovarishtima Smile
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 12:05 pm

zHILEnius druze danas sam se raspitivao kod kolega,mi nismo radili ove opeke nikad,radila ih je firma sa kojom smo nekad bili u sklopu ali mi smo odvojeni od njih vise od 20 godina.Nazalost ta firma je propala i mozda ima na placu nekih ovakvih komada ali to niko nezna.Ipak cu ti pomoci koliko mogu znanjem.Kupis lepo vatrostalni beton zvezdu 10(nasa je najkvalitetnija ali je rade i razni privatnici tako da je imas u Bg sigurno).Zvezda 10 trpi 1700 ali mozes uzeti i neku losiju koja manje trpi(nasa zvezda 10 se pakuje u dzakove od 25 kg i kosta otprilike 3000,3500 din).Uzmi dasku blazuljku ili neku ivericu i napravi kalup a zatim pomesas zvezdu sa staklenom vodom i napravis opeku.Za onaj luk gore uzmi nesto okruglo npr plasticnu cev i uroni.Dobices mnogo bolji kvalitet od oreginalne opeke jer ce ti trpeti vecu temperaturu a i lako je napraviti a mozes da napravis meru koju god hoces.Potom ostavis da se stegne i to ti je to.Nadam se da sam ti pomogao.
Back to top Go down
zHILEnius

zHILEnius


Posts : 64
Join date : 2012-09-27
Age : 37
Location : Srbija, Beograd

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 1:43 pm

Hvala druze, car si!! Beton cu koristiti kasnije kad budem pravio malo ozbiljniju Vatricu Smile usput danas sam se malo raspitivao i nashao sam choveka koji ima nekih 50 komada, u subotu idem da pazarim 90din komad!! Dzabaluk Smile Hvala u svakom sluchaju! Very Happy
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 3:05 pm

Nema na cemu druze.Zato sam i postavio ovaj post da ljudima pomognem kao sto su i meni pomagali razni ljudi sa ovog foruma.
Back to top Go down
ivan pancevo




Posts : 2
Join date : 2014-01-17

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeFri Jan 17, 2014 4:02 pm

dule kako ti se zove firma i dali imate neku prodaju u beogradu ili okolini. planiram da napravim malu pec i pazario bih beton o kojem si pricao.
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitimeFri Jan 17, 2014 4:16 pm

Druze,firma se zove Samot Darosava.Neznam da li se prodaje negde po Bg,pretpostavljam da ima negde po stovaristima.Beton najvise koriste u elektranama pa ga pravimo najvise po narudzbini,imas jos dosta firmi koje prave vatrostalne materijale u okolini ali nas je najkvalitetniji.Beton se zove zvezda i ima oznake 8,10 itd zavisno koliku temperaturu trpi.Javi kad uradis pec da cujemo misljenje.
Back to top Go down
Sponsored content





Vatrostalni materijali Empty
PostSubject: Re: Vatrostalni materijali   Vatrostalni materijali Icon_minitime

Back to top Go down
 
Vatrostalni materijali
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Brusni i polirni materijali

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Toplinska obrada-
Jump to: