* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Bezribić grinder

Go down 
+5
tvisters
Dule
zeljkoolbina
predrag1969
bezribic
9 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeSat Sep 29, 2012 11:39 am

Imam još jedno pitanje, Smile
Koji kaiš da uzmem,pošto treba da pravim remenice kod strugara.
Motor je 1.5kw i 2800 o/min.

Mislim da su standardni 10,13,17 mm
10 mi se baš uklapa,ali da ne bude preslaba za 1.5kw
Pozdrav.
Back to top Go down
Guest
Guest




Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 30, 2012 11:25 am

13 .....
Back to top Go down
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeSun Sep 30, 2012 12:11 pm

Dvoumim se još,ali bliži sam i ja 13mm.
Hvala Ben-66
Back to top Go down
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 02, 2012 9:44 am

Ima opet pitanje,
Bezribić je naveo da kao osovine koristi imbus vijke M10.
Pošto sam ja malo požurio i već napravio točkove sa ležištem za 6204 kojem je rupa 20mm i kupio vijke M20 primetio sam da ima malo "lufta" između ležajeva i osovine.(ležajevi su KOYO 6204 C3).
Čibe bih to mogao da popravim?
Pada mi na pamet neka traka(teflon ili izolir),ili preporučujete nešto drugo ili ništa da ne čačkam pa da vidim šte će biti?
Možda Vas malo smaram,ali pošto sam laik vaši saveti mi puno pomažu.
Pozdrav.
Back to top Go down
Guest
Guest




Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 02, 2012 12:04 pm

Ne znam na koliki si luft mislio ali ako je mali odrezi traku lima ,sirine malo vise od lezaja ,savij u prsten oko osovine u navuci lezaj .Ako ti je meduprostor veci trebao bi istokariti cahuru ,Ako ti ovo sa limom ne upali ,stavi sliku ,lakse je kad se vidi ...
Back to top Go down
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 02, 2012 1:01 pm

Uspeo sam da ležajeve ubacim u točkiće limarskim čekićem kuckanjem po obodu i sada kad stavim osovinu,taj luft je stvarno zanemarljiv. Very Happy
Napredujem polako.
Ben,hvala ti puno u svakom slučaju.
Pozdrav a pitanja će još sigurno biti.
Back to top Go down
tvisters

tvisters


Posts : 102
Join date : 2011-02-27
Location : Srem

Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeWed Oct 03, 2012 7:22 am

@ Pilgrim Sad je luft mali ali ce se u radu sigurno povecati. Ja bi osovinu odradio kod strugara, lepo na meru jeste skuplje ali posle nemas brige.
Back to top Go down
http://www.borkoknives.com
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 09, 2012 9:34 am

Tako će izgleda i biti,strugar mi ne gine.
Oseti se malo pod rukom kad ih okrećem u jednom delu malo zapne,ali dovoljno da me nervira.
Imam opet pitanje,
Osovina pogonskog točka je sa kojim ležajevima(štelujući ili ne) i koja su to kućišta.
Kod nas na Najlonu(buvlja pijaca) ima takvih kućišta po 4-5eura,a u nekom ovlašćenom su 15e.
Da uzmem ta sa pijace i koja ili da štakam još malo pa da uzmem Fag?
Pozdrav. Smile
Back to top Go down
Guest
Guest




Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 09, 2012 12:04 pm

Ja cu ovo morati poceti naplacivati ..... Very Happy Very Happy
Salim se .Obavezno kucista sa stelajucim lezajevima i to da na kucistu imas i mazalice .E sad koja ces uzeti ,to odluci sam .Ako nemas gotovu osovinu onda uzmi lezajeve da si minimum 20 mm unutrasnji fi i po tome tokaris osovinu .Neznam dali da uzmes skuplje ili jeftinije ,to odluci sam ,Bilo bi dobro ,a to ces moci saznati kod skupljih da se informiras koji su lezaji u kucistu i koliki broj okretaja podnose jer ti trebaju lezaji da nose izmedu 1500 i 3000 o/min .I gledaj da lezaji imaju poklopce ,moze metalne a moze i gumene ,da ti ne ulazi prasina unutra
Stelajuci lezaji su ti oni koje mozes prstom pomjeriti lijevo -desno u kucistu .....
Back to top Go down
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 09, 2012 12:11 pm

Jbg,kad sam laik a imam želju da naučim Smile
Back to top Go down
Guest
Guest




Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 09, 2012 12:14 pm

Ma nije frka ,samo pitaj ,tu smo da se pomognemo medusobno .......
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 09, 2012 12:31 pm

Druze nemoj da uzimas jeftine lezajeve.Jeftini lezajevi se brzo kvare(ispadaju kuglice ili pusaju kosuljice) a mogu i da ti zajedu osovinu.Uzmi skf (svedski)ako nadjes,jeste da je skup ali je najbolji(nekad je bio i ikl nas ali se vise ne pravi).Strugarski radovi su dosta jeftini danas i mozes napraviti svasta za jeftine pare.Kucista mozes i da napravis jeftino kod strugara ili da kupis gotova,Za mast jos savet,nemoj svasta da stavljas jer imas razlicite masti pa prema tome gledaj da uzmes.Neke izdrzavaju vece vrezine dok neke ne.Lezajevi sa gumenom zastitom su uvek dobar izbor kao i stelujuci lezajevi.Zavisno koje ces lezajeve uzeti jer imas razne oznake(6203,6204,6205...)Oznaka ti govori koliki je unutrasnji a koliko spoljasnji f.Ja imam tu tabelu a za stelujuce mislim da su drugacije oznake ali snaci ces se vec.Na kraju pitas prodavca gde kupujes lezajeve,najverovatnije zna da ti objasni.
Back to top Go down
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 09, 2012 1:44 pm

Hteo sam ja da stavim fiksne 6206(rupa 30mm) zatvorene gumom,ali ste me sada pokolebali.
Mogu da nabavim Koyo koji svi hvale po ceni od 5e kom. a za kućišta možda na buvljaku po 3-4e kom.
Bogme izaći će me belt ko "Petra Kajgana".
Pozdrav. Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 09, 2012 1:58 pm

Pa ne trebas uzimati odvojeno lezaje i kucista ,Uzmi kucista sa samostelajucim lezajima i to je to ...Tako se neces sigurno zeznuti .A da je skupo .i je ali pravis jedan grinder ,zato napravi kavalitetan ,to ce ti se kasnije vratiti visestruko ..
Back to top Go down
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeFri Oct 12, 2012 5:35 am

Danas rešeni točkići,kod strugara napravljene 3 čaure po 1mm duže od razmaka ležajeva,postavljeno na šrafove i zategnuto.Milina kako se vrte. Pozz
Back to top Go down
Guest
Guest




Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeFri Oct 12, 2012 6:20 am

Ako ti se da stavi koju sliku da vidimo kako napredujes...
Back to top Go down
Pilgrim

Pilgrim


Posts : 250
Join date : 2012-04-20
Location : Novi Sad

Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitimeFri Oct 12, 2012 7:34 am

Za sada još samo prikupljam delove,čim sve sakupim počinjem sa radom pa mogu i slike da postavim.
Pozz
Back to top Go down
Sponsored content





Bezribić grinder - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Bezribić grinder   Bezribić grinder - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
Bezribić grinder
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: