* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Farbanje plastike ili lepljenje dezena

Go down 
2 posters
AuthorMessage
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Farbanje plastike ili lepljenje dezena Empty
PostSubject: Farbanje plastike ili lepljenje dezena   Farbanje plastike ili lepljenje dezena Icon_minitimeWed Mar 21, 2012 4:50 pm

Treba mi mala pomoć. Pravim futrolu od PVC-a za one moje bodeže. PVC je sive boje što mi se nikako ne sviđa.

E sad, mogu da farbam ali do sada kad god sam farbao plastiku boja se veoma lako ljuštila. Drugo što sam imao na umu je da zalepim tekstil preko. Na primer snow camo od koje sam pravio micartu, bilo bi dobro da za taj bodež i futrola bude u istom dezenu, pa da prelepim tekstil preko futrole.
Da li neko ima savet kako to da odradim? Koji lepak da koristim? Savet kako da odradim ivice a da to liči na nešto?
Back to top Go down
Guest
Guest




Farbanje plastike ili lepljenje dezena Empty
PostSubject: Re: Farbanje plastike ili lepljenje dezena   Farbanje plastike ili lepljenje dezena Icon_minitimeThu Mar 22, 2012 3:58 am

Za farbanje plastike ti je potreban primer t.j.podloga koja se prvo nanese na plastiku i na nju boja .Primer mozes naci i u malim bocama u spreju kao autolak .Ja sam umjesto primera upotrebljavao grund koji se nanosi na zid prije krecenja .Osmirglas plastiku i naneses grund nerazredeni ,pustis da se osusi .onda jos jedan sloj i na to boja .
Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Farbanje plastike ili lepljenje dezena Empty
PostSubject: Re: Farbanje plastike ili lepljenje dezena   Farbanje plastike ili lepljenje dezena Icon_minitimeThu Mar 22, 2012 4:09 am

cheers fala! Nisam znao da može grund za zidove. Bacam se na posao bounce
Back to top Go down
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

Farbanje plastike ili lepljenje dezena Empty
PostSubject: Re: Farbanje plastike ili lepljenje dezena   Farbanje plastike ili lepljenje dezena Icon_minitimeThu Mar 22, 2012 5:50 am

Nisam siguran da je to trajno riješenje,pogotovo ako nije izložbeni primjerak.Puno bolje je obljepiti plastiku tkaninom.To se može ljepiti Neostikom , samo čista,nemasna i malo obršena površina.
Back to top Go down
Guest
Guest




Farbanje plastike ili lepljenje dezena Empty
PostSubject: Re: Farbanje plastike ili lepljenje dezena   Farbanje plastike ili lepljenje dezena Icon_minitimeThu Mar 22, 2012 10:45 am

Koliko je trajno ,izb iskustva znam da mi stvari koje sam tako radio traju vec 5-6 godina i odlicno se drze .Tko hoce neka proba i malo se igra sa tim pa ako mu je dobro OK .Bitno je nanijeti podlogu ,a to moze biti i naljepljeno platno kao si rekao ali i samo neko jace ljepilo ,tipa Patex za plastiku ,pobrusiti i boju na to .
Back to top Go down
Sponsored content





Farbanje plastike ili lepljenje dezena Empty
PostSubject: Re: Farbanje plastike ili lepljenje dezena   Farbanje plastike ili lepljenje dezena Icon_minitime

Back to top Go down
 
Farbanje plastike ili lepljenje dezena
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Drvo, koža, umjetni materijali...-
Jump to: