* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeSearchRegisterLog in

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola

Go down 
+6
djuragekon
Dule
žile
Karlo Ban
predrag1969
Davor
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
AuthorMessage
Guest
Guest

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 Empty
PostSubject: Re: Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola   Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 Icon_minitimeFri Jun 15, 2012 5:30 pm

To nije moja domena i duznost, ali navodno se konji vrlo lako srede...
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola   Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 Icon_minitimeTue Sep 04, 2012 3:20 pm

Znam da jako dugo ovdje nisam postao, ali zbog toga ce vam se posebno svidjeti ovo sto vam imam sada za prikazati...

Kola su gotova, odnosno jos se trebaju samo ofarbati s prednje strane, a to ce sada u subotu biti obavljeno...

Postupka izrade nema jer kola nisu autenticna replika, nego kopija. Osobe s kojima sam ovo radio su uveli promjene i koristili moderne tehnike poput varenja i druge stvari koje u pocetku nisu smjele biti koristene i ja ne zelim da se to zabiljezi fotkama i objavi pod ovom temom.
Cim prodje manifestacija zbog koje su kola izradjivana, raskopat cu ih i prepraviti na pravu autenticku repliku i onda cete dobiti slike izrade, dotad ce ovo biti dosta.

Pa da krenemo:

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 100_7288

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 100_7289

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 100_7290

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 100_7292

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 100_7272

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 100_7280

Ima i video voznje, ali to cu za koji dan uploadati, trenutno ne stignem...
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

PostSubject: Re: Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola   Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 Icon_minitimeThu Sep 06, 2012 3:06 am

koja volja Very Happy
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest

PostSubject: Re: Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola   Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 Icon_minitimeFri Sep 21, 2012 5:23 am

Kola su i ofarbana Very Happy

Evo par slika u cijelosti i par detalja...

Sto se tice neautenticnosti sljedeci tjedan idem na teren i nece me biti sigurno 2 mjeseca tako da nista od ikakvog kovanja i popravljanja...
Kada se vratim s terena vidjet cu dal cu uopce ici popravljati i ispravljati greske koje je netko drugi zajebao, ali vjerojatno hocu jer znam da sam cjepidlaka Razz

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 189_zpsaacbecbb

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 190_zpsb6025f0d

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 183_zpsc886f922

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 187_zps39021054

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 176_zps989ea510

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 174_zpsf8a8ded6
Back to top Go down
predrag1969

predrag1969

PostSubject: Re: Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola   Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 Icon_minitimeFri Sep 21, 2012 5:29 am

bravo. nisam mjerodavan da utvrdjujem koliko su autenticna ili ne, ali mi se svidja ono sto vidim. svaka cast
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola   Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 Icon_minitimeFri Sep 21, 2012 5:34 am

predrag1969 wrote:
bravo. nisam mjerodavan da utvrdjujem koliko su autenticna ili ne, ali mi se svidja ono sto vidim. svaka cast

Hvala...

Ono sto nije autenticno se zapravo i ne vidi, to je konstrukcija ispod kola, ali dovoljno je meni da znam da nije autenticno i samim time kola su nazovimo to slabije kontrole...

Uostalom kada bih se isao koelgama arheolozima pohvaliti kolima i rekao da su autenticna oni bi znali sta treba gledati i provjeriti i ta moja laz bi brzo pala u vodu i zbog toga ni nemam namjeru lagati i pretvarati se da su ova kola nesto sto nisu...

Ali treba mi nekih tjedan dana slobodnog vremena, covjek dva za pomoc i ja ih vrlo lako vratim u autenticno stanje kako je bilo i planirano Very Happy
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

PostSubject: Re: Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola   Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 Icon_minitimeFri Sep 21, 2012 5:42 am

svaka cast na trudu.

autenzicnost ili ne Very Happy pa nisu valjda zadnja stvar koju ces raditi, ima vremena za autenticnost i prepravke i uzivancije i peke.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest

PostSubject: Re: Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola   Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 Icon_minitimeFri Sep 21, 2012 6:01 am

To definitivno ne, ali onda cijeli smisao projekta pada u vodu jer to onda nije eksperimentalna arheologija...

A i na ovaj nacin ne mogu napisati znanstveni rad sto mi je isto bila namjera...

Ali bit ce bolje i bit ce jos, tu si u pravu Very Happy
Back to top Go down
žile

žile

PostSubject: Re: Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola   Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 Icon_minitimeSat Sep 22, 2012 1:10 am

U svakom slučaju velik rad i trud i na tome ti čestitam. Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola   Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola - Page 4 Icon_minitime

Back to top Go down

Eksperimentalna arheologija - Izrada rimskih trijumfalnih kola
Back to top 
Page 4 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» IZRADA VLASTITOG METALA
» brusevi izrada
» Industrijska izrada maca
» Izrada valovite oštrice
» izrada tracne brusilice