* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 tempilstik- stapici za odredjivanje temperature

Go down 
3 posters
AuthorMessage
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

tempilstik- stapici za odredjivanje temperature Empty
PostSubject: tempilstik- stapici za odredjivanje temperature   tempilstik- stapici za odredjivanje temperature Icon_minitimeSun Nov 06, 2011 8:45 pm

Da li može da se nabavi kod nas? Pisao sam proizvođaču u SAD i čekam odgovor. Negde sam pročitao da se koristi kod nas, ali možda je u pitanju neki drugi proizvođač i drugo ime a ne uspevam na netu da nađem ništa u Evropi.
U principu je i malo nezgodno pošto mora da se materijal izvadi iz vatre i dotakne štapićem a pri tom se ipak malo ohladi, ali je ipak preciznije nego odokativno gledanje boja. Da li neko zna nešto više, jer koliko sam primetio nožari to ne koriste baš (ili ne kažu da koriste)?
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

tempilstik- stapici za odredjivanje temperature Empty
PostSubject: Re: tempilstik- stapici za odredjivanje temperature   tempilstik- stapici za odredjivanje temperature Icon_minitimeTue Nov 08, 2011 3:41 am

u kompletu je 10 istih stapica za mjerenje samo jedne temperature, primjerice, topi se iznad 843 stupnja C. komplet dode preko 120 dolara (plus postarina i carina). traje dok se ne potrose stapici, recimo i da je 5 godina.

166 eura das za ovo: http://www.probus.hr/pdf/TermometarDT8839.pdf i traje cijeli zivot, a mjerno podrucje je od -50 do +1000 stupnjeva C.

mislim da se odgovor sam namece Very Happy

Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
santerior




Posts : 15
Join date : 2011-01-29

tempilstik- stapici za odredjivanje temperature Empty
PostSubject: Re: tempilstik- stapici za odredjivanje temperature   tempilstik- stapici za odredjivanje temperature Icon_minitimeTue Nov 08, 2011 1:14 pm

Back to top Go down
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

tempilstik- stapici za odredjivanje temperature Empty
PostSubject: Re: tempilstik- stapici za odredjivanje temperature   tempilstik- stapici za odredjivanje temperature Icon_minitimeTue Nov 08, 2011 1:44 pm

da, trazio sam i to kod nas ali nisam ocekivao tako nisku cenu. U svakom slucaju je bolji izbor, no, svakako ce jos malo pricekati.. Hvala!
Back to top Go down
Sponsored content





tempilstik- stapici za odredjivanje temperature Empty
PostSubject: Re: tempilstik- stapici za odredjivanje temperature   tempilstik- stapici za odredjivanje temperature Icon_minitime

Back to top Go down
 
tempilstik- stapici za odredjivanje temperature
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» kovačka vatra

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Toplinska obrada-
Jump to: