* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeSearchRegisterLog in

stega za škripac(hehe)

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Guest
Guest

stega za škripac(hehe) Empty
PostSubject: stega za škripac(hehe)   stega za škripac(hehe) Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 4:23 pm

ovo je stega koju sam napravio da bih mogao postaviti nož u vodoravni položaj zbog lakšeg turpijanja;

stega za škripac(hehe) PA210180-1

stega za škripac(hehe) PA210181-1

stega za škripac(hehe) PA210182-1
Back to top Go down
shizo

shizo

PostSubject: Re: stega za škripac(hehe)   stega za škripac(hehe) Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 4:49 pm

poz. vidim da koristiš one cementne bruseveve. ja sam ih potrošio stotine ali nikad nisam bio zadovoljan. brzo se troše i onda gubiš oblik oštrice. znam da su oni kameni skupi ali probaj vodootprni papir. Nabavi komad ispoliranog kamena veličine brusnog papira i kad brusiš pomoću vode on se sam zalipi za glatku površinu, tako da češ morat samo jednu stranu papira učvrstit s nekom dašćicom ili stegom a drugi dio ti ostane slobodan.
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/ShizoSwordSmith
Guest
Guest

PostSubject: Re: stega za škripac(hehe)   stega za škripac(hehe) Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 4:51 pm

da imaš pravo jako se brzo troši,ne kužim baš ovo sa papirom ,jeli je to onaj papir kaj je kao na platnu?
Back to top Go down
shizo

shizo

PostSubject: Re: stega za škripac(hehe)   stega za škripac(hehe) Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 4:54 pm

da oni sivi otprilike 20 x 20 cm oko 5-6kn komad ima svih gradacija sve do 2000
Back to top Go down
https://www.youtube.com/user/ShizoSwordSmith
Guest
Guest

PostSubject: Re: stega za škripac(hehe)   stega za škripac(hehe) Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 5:00 pm

imam to i budem isprobao samo moram kupiti sitniji jerbo ovaj kaj ja imam je krupniji od kamena na kojem sam radio;)
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66

PostSubject: Re: stega za škripac(hehe)   stega za škripac(hehe) Icon_minitimeWed Oct 21, 2009 11:55 pm

Netreba ti kamen kao podloga za vodobrusni šmirgl, ja koristim komad cijevi 40x30 mm, odrežem traku da bude malo duža od cijevi i možeš ju držat s obje ruke da ne sklizne. Osim toga, kad tu cijev koristim kod poliranja oštrice koristim wd40 umjesto vode.
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: stega za škripac(hehe)   stega za škripac(hehe) Icon_minitimeFri Jun 18, 2010 11:43 am

..Opasan položaj za oštricu..pogotovo ako se tvoj stomak nalazi sa druge strane Shocked
Zašto ispod noža,u postojeći držač ne bi stavio parče drveta dužine oštrice,tako da i ako proklizne turpija,vrh noža ne bi mogao da te povredi?
Iz ličnog bolnog iskustva,bezbednost pri radu stavljam na prvo mesto
Pozdrav
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: stega za škripac(hehe)   stega za škripac(hehe) Icon_minitimeFri Jun 18, 2010 12:14 pm

Nesto slicno sam i ja imao.
Bolja je varijanta sa okruglim cijevima, onda nema kuta na koji ju ne mozes podesiti.
Samo iziskuje vise vjestine sa alatima prilikom izrade.
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: stega za škripac(hehe)   stega za škripac(hehe) Icon_minitime

Back to top Go down

stega za škripac(hehe)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» stega za noz
» kovački škripac