* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Sta mislite o ovoj brusilici?

Go down 
3 posters
AuthorMessage
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Sta mislite o ovoj brusilici? Empty
PostSubject: Sta mislite o ovoj brusilici?   Sta mislite o ovoj brusilici? Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 1:41 am

Back to top Go down
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

Sta mislite o ovoj brusilici? Empty
PostSubject: Re: Sta mislite o ovoj brusilici?   Sta mislite o ovoj brusilici? Icon_minitimeSun Sep 25, 2011 2:55 am

Izgleda dobro, učinkovito i što se meni sviđa kompaktno. Neznam koliko bi bilo dobro baš za izradu noževa, nije možda prebrza?
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Sta mislite o ovoj brusilici? Empty
PostSubject: Re: Sta mislite o ovoj brusilici?   Sta mislite o ovoj brusilici? Icon_minitimeTue Oct 04, 2011 1:29 am

ne cini se lose, definitivno je bolja od moje, ali ako trazis dlaku u jajetu, evo je...

traka je prekratka.

cicak na disku nije najsretnije rijesenje za preciznije radove. ljepljenje na tvrdu povrsinu je bolje (doduse dulje traje).

stranice na povrsini trake (limovi) na onom mjestu gdje bi noz trebao dodirivati traku ce smetati za brusenje pocetka fazete. ako bi se mogli skinuti, problem bi nestao.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Sta mislite o ovoj brusilici? Empty
PostSubject: Re: Sta mislite o ovoj brusilici?   Sta mislite o ovoj brusilici? Icon_minitimeWed Nov 02, 2011 4:41 am

Karlo Ban wrote:

traka je prekratka.

Da, primetio sam da sve brusilice za ostrenje imaju duže trake ali nije mi jasno zbog čega? Jedino što mi pada na pamet je da su od toga "mekše" pa je lakše raditi preciznije radove- oštrenje, poliranje...
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Sta mislite o ovoj brusilici? Empty
PostSubject: Re: Sta mislite o ovoj brusilici?   Sta mislite o ovoj brusilici? Icon_minitimeWed Nov 02, 2011 5:38 am

duljina trake nije povezana sa njenom tvrdocom; ona ovisi o vrsti abraziva, podlozi i ljepilu.

razlog radi kojeg sam to rekao je cijena. traka duljine pola metra je 15 KN, a ona od dva i pol metra 60 KN.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Sta mislite o ovoj brusilici? Empty
PostSubject: Re: Sta mislite o ovoj brusilici?   Sta mislite o ovoj brusilici? Icon_minitimeWed Nov 02, 2011 6:05 am

Karlo Ban wrote:
duljina trake nije povezana sa njenom tvrdocom; ona ovisi o vrsti abraziva, podlozi i ljepilu.


Pogresno si me razumeo, nisam mislio na abrazivno svojstvo. Nego mi se čini kada je duža traka, pa prisloniš sečivo traka se ugiba pa možeš bolje da osetiš koliki ptirisak je potreban. Čini mi se da se kraća traka ne ugiba toliko i da mora biti kruća. Ali nemam iskustva sa tračnim brusilicama pa zato pitam.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Sta mislite o ovoj brusilici? Empty
PostSubject: Re: Sta mislite o ovoj brusilici?   Sta mislite o ovoj brusilici? Icon_minitimeWed Nov 02, 2011 11:16 am

iza trake je ravna metalna povrsina po kojoj traka klizi, nema ugibanja, uvijanja ili bilo cega drugog, bez obzira na pritisak.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
djuragekon




Posts : 327
Join date : 2011-08-28

Sta mislite o ovoj brusilici? Empty
PostSubject: Re: Sta mislite o ovoj brusilici?   Sta mislite o ovoj brusilici? Icon_minitimeWed Nov 02, 2011 4:13 pm

Karlo Ban wrote:
iza trake je ravna metalna povrsina po kojoj traka klizi, nema ugibanja, uvijanja ili bilo cega drugog, bez obzira na pritisak.

E to nisam znao. Hvala na pojašnjenju.
Back to top Go down
Sponsored content





Sta mislite o ovoj brusilici? Empty
PostSubject: Re: Sta mislite o ovoj brusilici?   Sta mislite o ovoj brusilici? Icon_minitime

Back to top Go down
 
Sta mislite o ovoj brusilici?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: