* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 nova kovacnica

Go down 
+4
Dule
Davor
LEGION66
Karlo Ban
8 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

nova kovacnica Empty
PostSubject: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Jul 05, 2011 6:26 am

valjda sam dobro smjestil temu, u neku ruku, nova kovacnica i spada pod "alate i naprave", doduse, u nedostatku PDF-ova bas za to.

nebum puno trkeljal, jer se bas nekaj pametno i nema za nadodati, slike sve kazu. najveci dio posla je gotov. sad se selim u nju, pa kak bu bilo vremena i novaca, tak se zidaju zidovi i sreduje krov, skupa sa okolinim prostorijama.

ako ce biti nekih okupljanja ove godine, tu se odraduju (pec radim iz cigle i bila bu taman za dvije peke Very Happy ) cim bude u njoj moguce kovati.

enjoy!


nova kovacnica Novakovacnica1
nova kovacnica Novakovacnica2
nova kovacnica Novakovacnica3
nova kovacnica Novakovacnica4
nova kovacnica Novakovacnica5
nova kovacnica Novakovacnica6
nova kovacnica Novakovacnica7
nova kovacnica Novakovacnica8
nova kovacnica Novakovacnica9

komentari?
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Jul 05, 2011 8:06 am

Dok bu gotova organiziraš hamerin i švajnein kompetišn.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Jul 05, 2011 9:05 am

ma, hamerin obavezno ove godine Very Happy
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Jul 05, 2011 12:23 pm

Ma san snova. I sam si planiram nešto ali ... hebena država itd. Siguran sam da češ uživati. Samo bacaj slike da kopiramo od majstora. Cool
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Jul 05, 2011 12:46 pm

moralna potpora kolega je jaca od bilo kakvih problema u drzavi Very Happy

definitivno ce biti jos "izvestaja" prvi nadam se uskoro kad postavim batove.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Jul 05, 2011 3:19 pm

Napred samo,svuda je zajebano ali bice bolje nekad,zelim ti srecu sa novom kovacnicom.IZDRZI.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 5:03 am

heh, napokon pec snova Very Happy

90 cm duboka, 170 siroka i preko 100 cm visoka. jos postavim cigle po dnu peci i palim pilu. sta se dimnjaka tice - 50 litarne bacve nslagane jedna na drugu oko 3 metra visine.

javim kak vuce...uskoro.



nova kovacnica Kovacnicapecibat
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 7:19 am

Bravo majstore, odlicno izgleda...

Ja svoju kovacnicu krecem sljedeci tjedan izradjivati, radit cu iz bacve kao sto sam vidio da je dosta ljudi sa ovog foruma napravilo...
Jos uvijek mi fali nakovanj, ali snaci cu se za pocetak sa komadom pruge, cisto da zagrijem metal i da vidim kako se ponasa pod udarcima i takve stvari...
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 8:06 am

fala.

samo daj, i poslikaj da vidimo.

za pocetak si dobro rekao, samo komad sine i to sto veci to bolji.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 8:09 am

Mislis sto duzi?
Ja sam mislio da ce mi biti dovoljan 20 do 30 cm duzine...
Ili treba veci?


Ako nadjem nekoga da poslika budem, ako ne, dobijete slikano mobitelom...
Takodjer krecem sa izradom ramena koji je nosio secutor, ali za to mi ne treba vatra...
Back to top Go down
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 51
Location : Bukovac, Novi Sad

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 10:53 am

Karlo Ban wrote:
heh, napokon pec snova Very Happy

90 cm duboka, 170 siroka i preko 100 cm visoka. jos postavim cigle po dnu peci i palim pilu. sta se dimnjaka tice - 50 litarne bacve nslagane jedna na drugu oko 3 metra visine.

javim kak vuce...uskoro.



nova kovacnica Kovacnicapecibat
pozdrav Karlo gleddam novu fotku nove kovacnice i vidim da si postavio telo ajaksa na fundament interesuje me sta je ono izmedju betona i cekica,drvo ili...?
Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 11:00 am

Imam jednu od 60 cm i jednu od 90 cm sa špicom i rupom, odlične su samo mi manja malo federira, moral bi negdi nabaviti starog lanca od bunara i omotati oko stopala šine da ju otežam.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 11:38 am

anduril, mislio sam da bude sto tezi. nemoj ga rezati ako nemoras i sto cvrsce ga pricvrsti za panj ili stalak ili sto god imas. sto je tezi nakovanj, visa je iskoristivost udarca, zato ti to govorim. ako ti skakuce dok kujes, znat ces o cem pricam Very Happy

rale, temelji idu ovako (recept mi je dao NinoG, kolega forumas i vrsni kuhar ali ponesto se kuzi i u gradevinu):
sloj kamenja velikog kao saka i natucenog u zemlju
5 cm betona
2 cm tvrdog stiropora
40 cm armiranog betona

eh sad, izmedu bata i betona bi trebala ici tvrda guma, ali ja sam za pocetak stavio 2,5 cm debelu jelovinu. u konacnici ce biti 5 cm jelovina, a ak nebude funkcioniralo stavim gumu.

Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
rale

rale


Posts : 557
Join date : 2011-05-04
Age : 51
Location : Bukovac, Novi Sad

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 12:02 pm

Karlo Ban wrote:
anduril, mislio sam da bude sto tezi. nemoj ga rezati ako nemoras i sto cvrsce ga pricvrsti za panj ili stalak ili sto god imas. sto je tezi nakovanj, visa je iskoristivost udarca, zato ti to govorim. ako ti skakuce dok kujes, znat ces o cem pricam Very Happy

rale, temelji idu ovako (recept mi je dao NinoG, kolega forumas i vrsni kuhar ali ponesto se kuzi i u gradevinu):
sloj kamenja velikog kao saka i natucenog u zemlju
5 cm betona
2 cm tvrdog stiropora
40 cm armiranog betona

eh sad, izmedu bata i betona bi trebala ici tvrda guma, ali ja sam za pocetak stavio 2,5 cm debelu jelovinu. u konacnici ce biti 5 cm jelovina, a ak nebude funkcioniralo stavim gumu.ok. ja imam postavljen fundament ili betonsku stopu posto sklanjam stari cekic ili ti bat a postavljam ajaks kao tvoj lijem novu armiranu stopu zbog visine...Stari cekic sam bio stavio na tvrdu gumu debelu 4cm i nije radio posao pa sam ubacio tanju 1cm i odlicno.Plasim se da bi se drvo vremenom raspalo tako da cu naj verovatnije staviti opet staru gumu ipod ajaksa cisto da ne lezi na golom betonu i to se pokazalo dobro. Moj ti savet da ipak stavis gumu.HVALA SVAKAKO

Back to top Go down
http://www.ralebladesmith.com
Guest
Guest




nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Aug 02, 2011 12:12 pm

Karlo Ban wrote:
anduril, mislio sam da bude sto tezi. nemoj ga rezati ako nemoras i sto cvrsce ga pricvrsti za panj ili stalak ili sto god imas. sto je tezi nakovanj, visa je iskoristivost udarca, zato ti to govorim. ako ti skakuce dok kujes, znat ces o cem pricam Very Happy

Ok sto se tice duzine, necu rezati da skratim...

Sto se tice tezine to vec znam, ipak sam prosao kroz cijeli ovaj forum i vidio koliko puta to spominjes Very Happy
Back to top Go down
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeWed Aug 03, 2011 5:30 am

Nije ti loša ova pimp house Razz
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeWed Aug 03, 2011 5:54 am

sad mogu ljude nutra zatvoriti i uvjeravati ih kako je bitno da je nakovanj tezak dok ne poprime boju austenitizacije Very Happy
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Strider
Admin
Strider


Posts : 471
Join date : 2009-12-01
Age : 31

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeWed Aug 03, 2011 6:13 am

Vic: ušli kovači kod karla u kovačnicu i.... Very Happy
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeMon Oct 10, 2011 6:17 am

kovacnica je funkcionalna. radim vec mjesec dana u njoj. medutim, tek sljedece godine, najvjerovatnije ljeto-jesen, ce biti gotova u potpunosti tj, dobetonirat cu joj jos jednu takvu prostoriju od oko 20 metara kvadratnih, pa bu sveukupno 50....za sada, par slikica onoga sto je gotovo.

pec i nakovanj:

nova kovacnica Pecinakovanj

bat, pec i nakovanj:

nova kovacnica Mjehbatipec

u pozadini "mjeh", zapravo usisavac od 850 W, za vecu vatru kad kujem vece komade ili kovacko zavarivanje.

nova kovacnica Usisavac

evo, tek toliko za sada Very Happy
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
becarsb

becarsb


Posts : 172
Join date : 2011-01-05

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeMon Oct 10, 2011 6:54 am

ufffff
kako se kuje ovo zadnje na slici Very Happy
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeMon Oct 10, 2011 7:19 am

strogo poslovna tajna.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeMon Oct 10, 2011 9:39 am

Prva gurmanska kovačnica na svijetu. Razz
Back to top Go down
becarsb

becarsb


Posts : 172
Join date : 2011-01-05

nova kovacnica Empty
PostSubject: poslovna tajna!!!!   nova kovacnica Icon_minitimeMon Oct 10, 2011 3:11 pm

šmrc
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981


Posts : 667
Join date : 2010-11-05

nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Oct 11, 2011 1:14 pm

Bas lepa kovacnica. Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest




nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitimeTue Oct 11, 2011 1:29 pm

E ovaj mi se laminat svida ,janjetina -svinjetina -janjetina cheers
Back to top Go down
Sponsored content





nova kovacnica Empty
PostSubject: Re: nova kovacnica   nova kovacnica Icon_minitime

Back to top Go down
 
nova kovacnica
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» kovacka vatra i jos ponesto
» Nova igračka
» dva nova
» Nova kovacka
» Nova makina

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: