* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Moj pocetak, a kasnije i razvoj

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Guest
Guest




Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Empty
PostSubject: Moj pocetak, a kasnije i razvoj    Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Icon_minitimeSun May 29, 2011 3:15 pm

Evo , polako se stvari nabavljaju a i s time stizu i pitanja...
Ovaj trupac sam uspio pronaci odmah nakon sto je posjecen. Malo je ukoso ali to cu odpilit prvom prilikom. Pitanje je sljedece : panj + šina su sve skupa nekih 50-tak centimetara visoki, da li je to dovoljno dobro ?
[img]Moj pocetak, a kasnije i razvoj  P5250094[/img]

Drugo pitanjce je, nasao sam ovu oprugu od auta, da li je to dobro zeljezo?
[img]Moj pocetak, a kasnije i razvoj  P5250095[/img]

Treće, da li bi se u ovom dalo kvalitetno radit kovačka vatra?
Mislim , danas mi je uspjelo dobit tako visoku temperaturu jer sam cjelo vrijeme držao fen i puhao prema ognju , ali to nije nikako prakticno , tako da , imate ideju koju ?
[img]Moj pocetak, a kasnije i razvoj  P5250097[/img]
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Empty
PostSubject: Re: Moj pocetak, a kasnije i razvoj    Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Icon_minitimeSun May 29, 2011 4:31 pm

stanes uspravno, drzeci cekic u jednoj ruci. ruka mora biti opustena i ravna uz tjelo, a drska cekica sa rukom koja ga drzi mora tvoriti pravi kut. udaljenost od poda do lica cekica (ondaj dio cekica sa kojim lupas po nakovnju) je visina na kojoj mora biti nakovnja za tebe.

to je minimalna visina nakovnja i na njoj imas najsnazniji udarac ali i najmanje precizan. povisenjem nakovnja, gubis na snazi udarca ali dobivas na preciznosti..

njet, to nije zeljezo, to je celik i da, za pocetak je ne dobar, nego najbolji.

fen izvana!? moras postaviti cijev koja ce ici do sredine vatre i onda kroz nju fenom ili cim vec upuhivati zrak - imas temu sa pecima, pa pregledaj malo ideje.

rostilj je dobra stvar za grijat celik kao i svaki drugi predmet u kojem odlucis grijat celik, zapravo svugdje je dobro grijat celik Very Happy
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Empty
PostSubject: Re: Moj pocetak, a kasnije i razvoj    Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Icon_minitimeSun May 29, 2011 4:32 pm

skoro zaboravih... sretno i svaka cast na trudu Wink
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Empty
PostSubject: Re: Moj pocetak, a kasnije i razvoj    Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Icon_minitimeSat Jun 11, 2011 3:15 pm

Evo , polako se nabavljaju stvari , dobio sam malen nakovanj koji ce mi za pocetak biti vise nego dovoljan , pored je jos i sina za svaki slucaj ako se nesto desni nakovnjicu.
Panj je tek toliko , pravi panj ce stici uskoro
Moj pocetak, a kasnije i razvoj  11062011272

Moj pocetak, a kasnije i razvoj  11062011273
Back to top Go down
Davor

Davor


Posts : 268
Join date : 2010-02-09

Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Empty
PostSubject: Re: Moj pocetak, a kasnije i razvoj    Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 8:38 am

Ovaj mali nakovanj je baš zanimljiv. Jel to možda od šinje napravljeno, ovak jedno pored drugog izgleda kao da je.
Back to top Go down
Guest
Guest




Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Empty
PostSubject: Re: Moj pocetak, a kasnije i razvoj    Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Icon_minitimeSun Jun 12, 2011 9:52 am

Rekao bih da je, ali sigurno ne od iste vrste jer je ovaj nakovanj širji , i daje bolji zvuk kada se udari s cekicem po njemu
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Empty
PostSubject: Re: Moj pocetak, a kasnije i razvoj    Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Icon_minitimeThu Jun 16, 2011 12:43 pm

sto je veca masa nakovnja, to je veca iskoristivost udarca. probaj ga sto jace stegnut nekim vijcima ili lancima oko panja da ti pol udarca svaki puta ne zavrsi u pomicanju nakovnja i vibracijama.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Empty
PostSubject: Re: Moj pocetak, a kasnije i razvoj    Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Icon_minitimeSat Jun 18, 2011 5:08 am

Evo , u ovome planiram grijati
Moj pocetak, a kasnije i razvoj  11

Ova rupa je promjera 35mm ,planiram nabaviti cjev promjera 40mm , jer rupa bas najravnije izrezana. Bakrena cjev bude uredu?
Moj pocetak, a kasnije i razvoj  12
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 47
Location : KC

Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Empty
PostSubject: Re: Moj pocetak, a kasnije i razvoj    Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Icon_minitimeSat Jun 18, 2011 4:01 pm

Puno bolja bi ti bila željezna nego bakrena.
Back to top Go down
Guest
Guest




Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Empty
PostSubject: Re: Moj pocetak, a kasnije i razvoj    Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Icon_minitimeSat Jun 18, 2011 4:11 pm

Ok, puno hvala Smile
Back to top Go down
Sponsored content





Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Empty
PostSubject: Re: Moj pocetak, a kasnije i razvoj    Moj pocetak, a kasnije i razvoj  Icon_minitime

Back to top Go down
 
Moj pocetak, a kasnije i razvoj
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Moj početak
» @Mungos@ hobi-moj pocetak

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Kovanje-
Jump to: