* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 gasna peć

Go down 
+13
santerior
hanuman
becarsb
bezribic
Ernest
damjan
LEGION66
mangan
amadeus
sofa1973
nevermind
Karlo Ban
chikaperadetlic
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AuthorMessage
becarsb

becarsb


Posts : 172
Join date : 2011-01-05

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 1:06 pm

čim vidim cigarete odma mi draža kovačnica Very Happy
svaka čast bratko, samo lupaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Back to top Go down
hanuman

hanuman


Posts : 64
Join date : 2011-03-09
Age : 48
Location : Split

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 1:26 pm

svaka cast mladicu pec ti je super samo nevidim nigdi nepovratni ventil..
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 1:56 pm

jedino mi mjesto za odlaganje kutije cigareta nije jasno, ali sve ostalo za 5 Very Happy
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 2:36 pm

..Stavio praznu kutiju da testiram temperaturu na spoljnem zidu peći..razmišljao sam o nepovratnom ventilu,ali,nema potrebe,jer,uvek prvo zavrćem plin,a ventilator nastavlja duvati još koji minut po gašenju
Back to top Go down
hanuman

hanuman


Posts : 64
Join date : 2011-03-09
Age : 48
Location : Split

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 2:41 pm

problem ti je ako nestane plina tj tlaka u boci u boci ostaje doza plina dovoljna za bummmmm..a ventil kosta 5 e..
Back to top Go down
Guest
Guest




gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeFri Mar 18, 2011 3:25 pm

Ne bih da pametujem,ali..ako se ne varam,kad nestane plina,pritisak u boci se izjednačava sa spoljnim,a s obzirom da je cev od plina unutar važdušnog tunela blago povijena na dole pa je vazduh iz fena "udara u ledja",tu bi trebao venturi da odradi possao i da u protoku vazduha stvori vakuum na cevi plina.To bi trebalo da spreči da se plamen popne u cev..Čisto iz glave razmišljam,ali bez iskustva..ako je i pored ovoga opasnost realna,tj.ako nisam u pravu što se tiče teorije,onda bolje da nabavim ventil..otvoren za sugestije i dalje
Back to top Go down
santerior




Posts : 15
Join date : 2011-01-29

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeSat Mar 19, 2011 3:45 am

Ne bas, Plin u boci je ukapljen, i hlapljenjem prelazi u plinovito stanje. Povecanjem okolne temperature, plin pocinje brze isparavati i brze izlazi iz boce. Kada bi teoretski pri kraju praznjenja boce doslo do nekog pada temperature mogli bi se pojaviti podtlacni uvjeti koji bi mogli dovesti do uvlacenja plamena u bocu. Teoretski.

Bitnije je da je na boci regulator protoka, koji omogucava konstantan protok plina. Ima ih obicnih, sa unaprijed odredjenim protokom za kucne aparate, ima ih sa blagom regulacijom ali bez mjerne opreme i drugih koji imaju mjernu opremu i predvidjeni su za vece protoke.

Sto se tice venuri efekta on je dobar ali za maksimum postignute tempareture treba ipak raditi sa zrakom vecih tlakova, a tada se postizu i temperature preko 2000 c i efikasno se moze topiti staklo.

Na predocenom dizajnu, ja bi samo ubo dovodnu cijev za plin u os zracne cijevi, pa bi se pomicanjem dovoda plina mogao regulirati polozaj plamena u lozistu.
Back to top Go down
Guest
Guest




gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeSat Mar 19, 2011 12:24 pm

Da se ne igram sa sudbinom,ubacio sam i nepovratni ventil
gasna peć  - Page 3 Nepovr10

Mogu slobodno reći da peć funkcioniše savršeno,i danas sam se malo igrao pa iskovao kovačka klješta.S obzirom da sam kovao šipku prečnika 17 - 18 mm ,bez problema i vrlo brzo se usijala,a pauze izmedju kovanja i grejanja su oko minut.Potrošnja gasa čini mi se nije jako velika,jer,u bocu sam sipao 10 litara TNG-a(oko 7€),a sa peći se igram već par dana,i još ima u boci.Nešto NET zeza pa ne mogu više slika trenutno da ubacim,čim krene kako treba - postavljam

Back to top Go down
Guest
Guest




gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeSat Mar 19, 2011 12:28 pm

Evo,proradio NET...kovačka klješta:
gasna peć  - Page 3 Kovanj10gasna peć  - Page 3 Kovanj11gasna peć  - Page 3 Kovanj12
Back to top Go down
mangan

mangan


Posts : 8
Join date : 2011-03-05
Location : Sabac

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeSat Mar 19, 2011 1:10 pm

Igi da li gasis pec dok kujes ili ti gori ''na prazno'' ? I postavi slike gotovih klesta
Back to top Go down
damjan




Posts : 9
Join date : 2010-09-17
Age : 41
Location : Zagreb

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeSun Mar 20, 2011 11:07 am

jel ventil sa manometrom na sebi nepovratni ventil ili je potrebno uz taj instalirat jos i taj nepovratni scratch
Back to top Go down
hanuman

hanuman


Posts : 64
Join date : 2011-03-09
Age : 48
Location : Split

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeSun Mar 20, 2011 11:44 am

svaka cast mladicu sad možes tražit i atest na sistem..posluzila ti dugo..mislim da bi ti pec mogla dobiti sestru..
Back to top Go down
hanuman

hanuman


Posts : 64
Join date : 2011-03-09
Age : 48
Location : Split

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeSun Mar 20, 2011 11:47 am

manomatar ti je samo regulator protoka triba bi ti nepovratni..
Back to top Go down
damjan




Posts : 9
Join date : 2010-09-17
Age : 41
Location : Zagreb

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeSun Mar 20, 2011 4:18 pm

nakon malo guglanja saznao sam da nisu svi nepovratni ventili ujedno i zastita protiv povratnog udara plamena..

http://www.optosin.hr/Suhi-osiguraci-ventili-protiv-povratnog-udara-plamena-i-toka-plina.php
Back to top Go down
damjan




Posts : 9
Join date : 2010-09-17
Age : 41
Location : Zagreb

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeThu Apr 14, 2011 2:32 pm

da ne otvaram drugu temu ubacit cu slike svoje peci nastale po uzoru na igi-evu pec.. vanjski lim je od kante za smece, unutar njega su šamotne cigle iz stare termo peći.. moram ju jos spojit na plin pa da vidimo hocu li prezivit da napisem jos koji post i napravim koji nož, kolica u kojima je pec sam kupio ispred konzuma za 2 kn Laughing , jos planiram nakon plinske probe oblozit unutrasnjost samotnih ploca sa glinom pomijesanom sa samotnim brasnom...

gasna peć  - Page 3 SP_A0467

gasna peć  - Page 3 SP_A0469
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeThu Apr 14, 2011 5:39 pm

ajde da vidimo kak ce se cudo drzati Very Happy

sretno!
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeSun Apr 17, 2011 11:15 am

Deluje do jaja,samo ti je možda malo preduga cev za vazduh pa će ti trebati nešto malo jače kao blover..javljaj kako radi
Back to top Go down
Guest
Guest




gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 27, 2012 9:01 am

Gdje bi se u Hr. moglo naci nepovratnih ventila ili suhih osugurača??Zvao sam na sve strane i jedan tip mi je reko da može on iz njemacke naruciti al dugo mi je za čekati.Trebo bi nepovratni da se moze spojiti na crijevo fi 8mm sa obije strane a da je za propan-butan.
Back to top Go down
žile

žile


Posts : 548
Join date : 2012-03-17
Age : 62
Location : Osijek

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeThu Sep 27, 2012 3:29 pm

Matija wrote:
Gdje bi se u Hr. moglo naci nepovratnih ventila ili suhih osugurača??Zvao sam na sve strane i jedan tip mi je reko da može on iz njemacke naruciti al dugo mi je za čekati.Trebo bi nepovratni da se moze spojiti na crijevo fi 8mm sa obije strane a da je za propan-butan.
ne znam kako slažeš plamenik i uopće cijeli dovod plina i zraka ,stavi neku sliku.Ja sam koristio regulator i plamenik s diznom 2mm i nisam stavljao nikakve nepovratne ventile za to nema potrebe.
Back to top Go down
zHILEnius

zHILEnius


Posts : 64
Join date : 2012-09-27
Age : 37
Location : Srbija, Beograd

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeFri Sep 28, 2012 7:37 am

Pochetkom ili sredinom narednog meseca cu se i ja upustiti u experimentalnu fazu pravljenja kovachke vatre na gas... video sam par dobrih forica na netu, pa cu da probam neku.
Objavicu slike kako budem napredovao Smile
Back to top Go down
bezribic

bezribic


Posts : 340
Join date : 2011-02-09
Age : 52
Location : Slavonski Brod

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeSat Sep 29, 2012 4:09 am

Jedva čekamo ,jer ima nas još zainteresiranih za izradu takve peći .
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeTue Oct 02, 2012 6:42 am

Ako će netko kupovati keramičku vunu ja sam zaintresiran za otkupiti jedan dio vune koji vam ne treba Smile
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
zHILEnius

zHILEnius


Posts : 64
Join date : 2012-09-27
Age : 37
Location : Srbija, Beograd

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 06, 2012 10:54 am

Stigle ciglice Very Happy evo i slichica da se vidi kako ce od prilike izgledati---

[img]gasna peć  - Page 3 06102010[/img]

[img]gasna peć  - Page 3 06102011[/img]

[img]gasna peć  - Page 3 06102012[/img]

Verovatno ce biti postavljena na stranu da bih dobio malo shiru rupu da mogu shiri komadi materijala da stanu Smile

saveti i ideje dobrodoshle Smile
Back to top Go down
Dule

Dule


Posts : 449
Join date : 2011-05-23
Age : 42
Location : Arandjelovac

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 06, 2012 11:44 am

Jebiga druze ne rece da ovako pec treba da izgleda.Imala je ovakva opeka kod nas ali je skupa u p...u materinu.
Back to top Go down
zHILEnius

zHILEnius


Posts : 64
Join date : 2012-09-27
Age : 37
Location : Srbija, Beograd

gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitimeSat Oct 06, 2012 11:57 am

Hehehe nema veze ovo sam nashao za dzabe 90din komad josh mi ostaje da nadjem vatrostalni malter i da napravim ram koji ce da drzi sve ovo na mestu, treba napraviti i gorionik i bice ko bombonica Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





gasna peć  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: gasna peć    gasna peć  - Page 3 Icon_minitime

Back to top Go down
 
gasna peć
Back to top 
Page 3 of 4Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: