* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 kupnja nakovnja

Go down 
+2
Karlo Ban
LEGION66
6 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AuthorMessage
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 2:08 am

Neznam jel ovaj post tu ide, ali neki dan sam našel u oglasniku nakovanj na prodaju, i nebudi lijen dogovorim se ja s gospođom i odem pogledat.
Katastrofa, nakovnju fali zadnji dio, kljun savinut, sav spigan, stučen, nema 2 cm ravne površine. Cijena 500 kn. Ipak malo previše za takav komad hrđe.
Ipak smiješi mi se druga prilika, otom, potom.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 3:49 am

svoj od 30 kg u skoro savrsenom stanju sam platio 300 KN i radi ko beba. mislim da sam prosao malo bolje nego inace jer su se ljudi rijesavali peci i nakovnja na brzinu pa su spustili cijenu. ovo kaj si ti opisao mozda i nije lose za 100-200 KN uzet pa da ti sluzi za neke grublje radove di ostecujes povrsinu kod sjecenja, probijanja i sl.

inace, kod nakovnja je najbitnije da kad ga lupis sa cekicem "zvoni" jer ako zvoni znaci da nema nekih pukotina koje kasnije mogu raspoloviti cijeli nakovanj ili uzimati dobar dio energije udarca, a kad ih napravis 10 000 po danu, puno znaci i 1%.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 5:46 am

Bil sam spreman dati 300 kn, ali gospođa nije htjela dati ispod 450 kn.
Da je spustila na 300 uzel bi ga sigurno, jer je i takav nakovanj bolji od komada šinje, a i daleko teži.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 6:11 am

nije mi bas jasno cemu tolike cijene nakovnjima, kao da je neka velika pomama za njima.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 8:11 am

Baš i nije neka pomama za njima, nego je ono, deda je delal na njemu cijeeeli život, on je rekel da je to jaaako skupo, a u biti žele se riješiti stare krame koja nikoga u familiji ne zanima, jer je stari vrag tolko nabijal po njemu da je svima probil uši, a šteli bi si nekaj i penezof zaslužiti.
Back to top Go down
Guest
Guest




kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 12:21 pm

Nakovanj od 20kg je jedno vrijeme držao Elekto(promet?commerce?)na početku Petrinjske, ali je cijena bila oko 250 HRK, tako da se za sada držim šine.Ali, je mi u planu naći nešto.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 12:40 pm

na krizanju savske i vukovarske je pivnica, na parkingu te pivnice je ducan koji prodaje nakovnje. prodavac mi je rekao da mozes naruciti nakovanj koje god kilaze zelis. o cijeni nemoram pricati, ko suho zlato.

mislim da jos uvijek po zaseocima, sajmovima i supama postoje dobri nakovnji za neku normalnu cijenu, samo ih treba malo potraziti.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
Guest
Guest




kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 12:45 pm

Je, ma treba pogledat, ali nisam siguran da točno znam što sve treba imati i čemu sve to što eventualno ima služi.Velim, ja lupam po šini.
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 12:47 pm

Hehehe, riješeno, tast mi je dofural nakovanj od svog starog, jedva čekam da ga sutra preuzmem i isprobam.
Back to top Go down
Guest
Guest




kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 12:53 pm

i poslikaš, nadam se
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeFri Aug 28, 2009 1:04 pm

Nema frke.
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeSat Aug 29, 2009 6:46 am

Konačno sam nabavil nakovanj.
Nije baš reprezentativni primjerak, ali poslužit će svrsi. Fali mu kljun, sav je stučen, ali bar ima rupu za alate. Užasno je hrđav, pa me zanima kak da skinem tu hrđu, a da ga ne brusim.
Back to top Go down
Guest
Guest




kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeSat Aug 29, 2009 8:02 am

na flexu onu drot kefu i udri
skinuces povrsinsku i to je dosta
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeSat Aug 29, 2009 8:52 am

cestitam na prvom nakovnju, kakav je da je.

joza ti je dobro rekao za cetku, a cak i drot kefa, rucna, nije losa. bitno je da maknes ono grubo, a sjaj ces dobiti samim kovanjem.

nista strasno ako je puko rog nakovnja, glavno da imas rupu za alate i lagano tamo napravis alat koji zamjenjuje rog. pogotovo kod kovanja nozeva i sl., takav rog ti i nije prijeko potreban
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeSat Aug 29, 2009 8:53 am

Da, bum videl kaj se da napraviti.
Ajd sva sreća pa dolazi ljepše vrijeme, nebude tak sparno, pa dok obavim ovo kaj moram i vratim se u kolotečinu života, budem navalil na kovačiju.


Last edited by LEGION66 on Sat Aug 29, 2009 8:58 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeSat Aug 29, 2009 8:54 am

eh da...ako ti nije tlaka, baci koju sliku.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeSat Aug 29, 2009 9:13 am

Ma biće slika, danas sam ga preuzel od tasta i otfural ga starcima, nisam ništ stigel, jućer smo zaružili, došel sam doma u 6 ujutro, danas nočna....
Back to top Go down
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeTue Sep 01, 2009 12:58 am

Jućer sam bil malo obišel sajam i mogu reći da ima svega (blaženi cigići). Od starih kliješta koja se lako mogu prepraviti u kovačka, starih i novih čekića (kupio odma dva, moram ih zaoblit), komada šinja, starih turpija, rašpi, listova i lanaca od motorki za oštrice, jelenskih rogova za drške, raznog sitnog alata i ostalih drangulija...
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeTue Sep 01, 2009 4:06 am

koji sajam, jakusevac?
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeTue Sep 01, 2009 5:03 am

Ponedjeljkom u KC.
Back to top Go down
BorisH




Posts : 47
Join date : 2009-08-23
Age : 48
Location : zg

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeWed Sep 02, 2009 12:14 am

ja sam već odustao od traženja "pravog" nakovnja, čekam malo predaha da napravim "vikingšku" radionu, za nakovanj veća babica (malo preuređena glava macole zakucana u panjinu) a za kljun savijeni, naoštreni komad deblje šipke isto zakucan u panj. za ostale alate pripremam se napraviti kovački škripac. trenutna poluosovina mi ima masu ali je premekana.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeWed Sep 02, 2009 8:18 am

zanimljiv je taj vikingski nakovanj...radom na njemu ga zapravo ucrscujes za postolje tj. panj. dok recimo obican nakovanj ako nije dovoljno tezak rasklimavas i olabavljas udarcima. jedino sto moze biti problem je kalanje panja...okivanje sa komadom flaha ili neceg slicnog jednostavno rjesava i taj problem.

buduci da nas tu vec par ima nekakve kovacnice, "siljenje" macole ti ne bi trebao biti problem.

vis, vis, ak imas macolu i panj, sve sredis u jedno popodne
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeWed Sep 02, 2009 9:53 am

Još bolje bi bilo nabaviti malo veću babicu -mali nakovanj za klepanje kose, i nju zabiti u panj, a macolu sačuvati za nekaj drugoga.
Ili otići u CRC i kupiti (skuplja verzija) četvrtasti komad željeza 40x10x10 cm i složiti ga u kantu ko Tim Liveli.
Jel bi bilo dobro kad bi se takav komad željeza postavil i fiksiral poleđečki na panj i iskoristiti kao nakovanj ili kao ravna površina za ravnanje? Ili bi bilo premekano.
Back to top Go down
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban


Posts : 1681
Join date : 2009-08-22
Location : Zagreb

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeWed Sep 02, 2009 11:30 am

pa mislim da bi zavisilo od cega je. ako je celik onda je moguce, komad zeljeza bi i pod laganim udarcima pocel "puzat".
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
LEGION66

LEGION66


Posts : 567
Join date : 2009-08-26
Age : 46
Location : KC

kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitimeWed Sep 02, 2009 12:26 pm

Pa možda ovi u CRC-u imaju čelične komade.
Back to top Go down
Sponsored content





kupnja nakovnja Empty
PostSubject: Re: kupnja nakovnja   kupnja nakovnja Icon_minitime

Back to top Go down
 
kupnja nakovnja
Back to top 
Page 1 of 5Go to page : 1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» ravnanje nakovnja
» Identifikacija nakovnja

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: RADIONA :: Alati i naprave-
Jump to: