* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA

HomeSearchRegisterLog in

belt grinder

Go down 
+4
dzelevb
shizo
hviher
Karlo Ban
8 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Karlo Ban
Admin
Karlo Ban

belt grinder - Page 2 Empty
PostSubject: Re: belt grinder   belt grinder - Page 2 Icon_minitimeTue Mar 15, 2011 6:44 pm

becarsb wrote:

jel to znači da ako stavim recimo točkove promjera 2;3;4;5;6;7;8;9;10;!!;12 cm da ću dobiti razne brzine vrtnje trake sa istim motorom

to se tice samo pogonskog kotaca. sto je veci njegov promjer time je brzina trake veca. ako znas brzinu motora, mozes izracunati kutnu brzinu, i onda ubacis promjer kotaca i dobijes obodnu brzinu tj brzinu trake. kutnu i obodnu brzinu zguglaj za formule i mjerne jedinice.
Back to top Go down
http://www.karlo-ban.com
becarsb

becarsb

PostSubject: Re: belt grinder   belt grinder - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 12:11 am

ma na pogonski sam i mislio, ali opet ću izgleda morati praviti prijenos a baš sam ga mislio izbjeći!!!
hvala gazda!!!!
Back to top Go down
zlatko381981

zlatko381981

PostSubject: Re: belt grinder   belt grinder - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 9:28 am

Hvala na odgovoru.nego nesto da napomenem.Procitao sam na sajtu jedne firme u Hrvatskoj da prodaje te trake,ali koje mogu da idu kroz vodu.Zamisli vodeno brusenje na belt-grinderu,ja zamisljam.Taj podatak nisam znao i kada budem pravio svoj,malo cu na to obratiti paznju.Kod mene ovamo sam nasao neku firmu koja prodaje trake svih dimenzija i to do granulacije 800.Prilicno visoka granulacija,zar ne?Jedini je problem sto se mora uzeti 10 iz jedne granulacije,ali sta je tu je.
Dobro da neduzim,jos jednom hvala i pozdrav!!!
Very Happy
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: belt grinder   belt grinder - Page 2 Icon_minitimeWed Mar 16, 2011 2:19 pm

Što se pogona tiče,ja sam svoj BG adaptirao na postojeće tocilo,tako da imam sve u jednom,a samim tim što mi je tocilo gonjeno remenom jer nisam želeo da mi motor smeta između dva kamena,ovakva konstrukcija omogućava mogućnost regulacije promenom same remenice na osovini tocila,a dalje i promenom veličine pogonskog točka BG-a..mogućnost regulacije je dovoljno široka da nema potrebe za komplikovanim prenosima,a jednostavnije ne može biti..Opcija u mom slučaju bi mogla da bude trostepena remenica na osovini tocila a ista takva i na samom motoru,poput stubnih bušilica remenog prenosa...Što se granulacije tiče,barem meni je lakše na traci odraditi grubo brušenje,a finiš ,zbog same kontrole oštrice i osećaja, na okruglom šmirgldisku.Možda je nekome lakše sve na traci uraditi,ali,meni nije.
Back to top Go down
Guest
Guest

PostSubject: Re: belt grinder   belt grinder - Page 2 Icon_minitimeThu Mar 17, 2011 5:10 am

Becar ,imas PM
Back to top Go down
Sponsored content

PostSubject: Re: belt grinder   belt grinder - Page 2 Icon_minitime

Back to top Go down

belt grinder
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» belt grinder