* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Moj bushcrafter - moj nožek

Go down 
2 posters
AuthorMessage
neko69




Posts : 17
Join date : 2015-05-04
Age : 55
Location : Zagreb

Moj bushcrafter - moj nožek Empty
PostSubject: Moj bushcrafter - moj nožek   Moj bushcrafter - moj nožek Icon_minitimeFri Feb 02, 2018 12:02 pm

Pozdrav svima.

Redovito pratim forum, ali ne pišem baš često...

Moj nožek....

Dijelo je mojih dragih prijatelja Toma Mamića (Infamous Blades) i Chumamana ("stariji" forumaši će znati).
Tom je odradio čelik, a Chuma dršku i futrolu.

D2 čelik, cryo kaljen 61-62 herca, full tang 4mm, scandi grind sa mikro sekundarcem (nulerica skoro). 22 cm cijeli, 10 cm oštrica, drška je od papirne mikarte "mat" brušene, g10 zeleni spacer i sakriven srednji pin.

Ima taj "starinski" štih koji mi se sviđa, a performanse su upravo onakve kakve sam želio.
Radni konj sposoban tanko narezati špekec i izrezbariti žlicu.

Malo sam ga za kraj ukrasio kožnim "žnirancima" i "perlicama" koje sam maznuo ženi i klinkama iz njihove zalihe.

Uz njega sam si izradio firesteel (kinez) promjera 13 mm i "zapucan" u jelenji rog.
Na žalost sam ga malo "prejako" zapucao pa je malo napukao, ali nema veze jer je "zabetoniran"
ljepilom,a i nemam više rogovlja...
Moj je pa mi ne smeta...

Još jednom bi se ovim putem želio zahvaliti dečkima na prekrasnom uratku.

Slikice...

1

Moj bushcrafter - moj nožek K62sJr0-w8-7i0W4jHCXBRjkr7jI4YUikPbeJs2V4xN-XOEH9eX1Ht4bpmO4FbBogrx3nyBkbulrmjszYNmUZGNSetYlBKLlML0EG30p_EIl_3oFnrYITFXVu7U3RTVZ5vrBJ33R

2

Moj bushcrafter - moj nožek NGi3BcwQYu6a8sDTgQ-4vgsBU6BtT-vTL9Z3LyjEGXUYZDr_ujTMq-dV3NzmRGi1muFzeq8K9ErV82NqqHy5HOtYaai1CZdATGeSSo0BR1_OX0tbyii68O8lNlSolxDZpaxNUJmM

Lijepi pozdrav,

Neven
Back to top Go down
http://netko69.blogspot.com/
Bahod




Posts : 73
Join date : 2016-08-31

Moj bushcrafter - moj nožek Empty
PostSubject: Re: Moj bushcrafter - moj nožek   Moj bushcrafter - moj nožek Icon_minitimeSun Feb 11, 2018 2:29 pm

Baš je dobar nož.
Imam ti ja jedan mali rog viška, meni ne treba - pa ako hoćeš javi pa ti dam/pošaljem.
Back to top Go down
neko69




Posts : 17
Join date : 2015-05-04
Age : 55
Location : Zagreb

Moj bushcrafter - moj nožek Empty
PostSubject: Re: Moj bushcrafter - moj nožek   Moj bushcrafter - moj nožek Icon_minitimeSun Feb 11, 2018 2:39 pm

Tnx, imaš PM.
Back to top Go down
http://netko69.blogspot.com/
Sponsored content





Moj bushcrafter - moj nožek Empty
PostSubject: Re: Moj bushcrafter - moj nožek   Moj bushcrafter - moj nožek Icon_minitime

Back to top Go down
 
Moj bushcrafter - moj nožek
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: