* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 chaotic twist WIP

Go down 
5 posters
AuthorMessage
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

chaotic twist WIP  Empty
PostSubject: chaotic twist WIP    chaotic twist WIP  Icon_minitimeSun Jan 07, 2018 9:48 am

Hello ljudi Very Happy
malo sam napustijo inox i ostale pa se bacijo na damsusksusksu

ovaj je od 15n20 i O2  48 slojeva pa zamotani jedan ovamo a drughi tamo pa to podjelio na 4 sipke

istuko to jucer sa novom ribbon forge i super gre, cak sam morao smanjit plin ako ne ode noz i ostali komadi.
duzina circa 16 cm plus tang itd
oko 3-4 mm na ledjima a 2 na ostrici, sad neznam dali da ga izgrindam sada ili poslje ht....
ako ima ko ideju o tipologiji noza, samo reci! posto nemam pojma ja za sad ga generalno zovem kuhinjski

chaotic twist WIP  26240410

ajde sacekam vase comentare Very Happy
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

chaotic twist WIP  Empty
PostSubject: Re: chaotic twist WIP    chaotic twist WIP  Icon_minitimeSun Jan 07, 2018 10:18 am

Млаћење се исплатило.Дамастицирање је успело са одличном оценом.А што се ножа тиче.Можда је и најбољи избор кухињски због танга који је ближи горњем дели оштрице.А ја би волео да буде пуко јер због једноставне дршке доћи ће до изражаја оштрица.У обратном случају,ако је дршка комликована умањује вредност дамасуса.Мада мислим да неможе сада пико.Тако ја видим.
Back to top Go down
Bahod




Posts : 73
Join date : 2016-08-31

chaotic twist WIP  Empty
PostSubject: Re: chaotic twist WIP    chaotic twist WIP  Icon_minitimeSun Jan 07, 2018 1:20 pm

Čelik: fenomenalan

HT: ja se ježim HT-a nakon grindanja - gotovo sve radim HT pa onda grind. Na stranu kaj pucaju nego se kod tako tankih noževa sve piga dok grindam ako nije kaljen

Tip: LOL - ja takve koji su atipični jednostavno zove "all-around kitchen knife" Smile
Back to top Go down
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

chaotic twist WIP  Empty
PostSubject: Re: chaotic twist WIP    chaotic twist WIP  Icon_minitimeSun Jan 07, 2018 1:31 pm

Bahod wrote:
Čelik: fenomenalan

HT: ja se ježim HT-a nakon grindanja - gotovo sve radim HT pa onda grind. Na stranu kaj pucaju nego se kod tako tankih noževa sve piga dok grindam ako nije kaljen

Tip: LOL - ja takve koji su atipični jednostavno zove "all-around kitchen knife" Smile

malo sam razmislio i cu grindat poslje ht. mozda se manje savi, a moram i thermal cycle napravit

super ideja za definicju Very Happy
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

chaotic twist WIP  Empty
PostSubject: Re: chaotic twist WIP    chaotic twist WIP  Icon_minitimeTue Jan 09, 2018 4:30 pm

pljehtar wrote:
Hello ljudi Very Happy
malo sam napustijo inox i ostale pa se bacijo na damsusksusksu

ovaj je od 15n20 i O2  48 slojeva pa zamotani jedan ovamo a drughi tamo pa to podjelio na 4 sipke

istuko to jucer sa novom ribbon forge i super gre, cak sam morao smanjit plin ako ne ode noz i ostali komadi.
duzina circa 16 cm plus tang itd
oko 3-4 mm na ledjima a 2 na ostrici, sad neznam dali da ga izgrindam sada ili poslje ht....
ako ima ko ideju o tipologiji noza, samo reci! posto nemam pojma ja za sad ga generalno zovem kuhinjski

chaotic twist WIP  26240410

ajde sacekam vase comentare Very Happy


Dopada mi se , vrlo je chaotic-an Very Happy 3-4 mm na ledjima a 2 na ostrici...kali to bez straha ali samo ako su strane simetricne ne chaotic-ne i naravno normalizacija pre toga .............
Back to top Go down
pljehtar




Posts : 140
Join date : 2016-04-28

chaotic twist WIP  Empty
PostSubject: Re: chaotic twist WIP    chaotic twist WIP  Icon_minitimeWed Jan 10, 2018 4:24 am

jucer sam kalio i normalizirao, sve ok i vec sbrusio na convex, sad ga samo treba izlizat do 1000 i stavit u kiselo xD
Back to top Go down
davor_vfr

davor_vfr


Posts : 654
Join date : 2011-10-21

chaotic twist WIP  Empty
PostSubject: Re: chaotic twist WIP    chaotic twist WIP  Icon_minitimeWed Jan 17, 2018 4:25 am

Odličan komad! cheers
Back to top Go down
http://instagram.com/dmblade#
Sponsored content





chaotic twist WIP  Empty
PostSubject: Re: chaotic twist WIP    chaotic twist WIP  Icon_minitime

Back to top Go down
 
chaotic twist WIP
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Walnut double twist

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: