* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Lovački sa kukom

Go down 
4 posters
AuthorMessage
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeThu Jan 04, 2018 12:46 pm

Lijep pozdrav evo da i ja nesto okacim nakon dupjeg vremena. Nema se vremena pa dosta toga ostane neobjavljeno al evo prvi u 2018..
Čelik je N690
Debljina 3.5mm
Drška :vulkanizirani pair i Micarta od jute moj rad.
Lovački sa kukom 2qaiqa0
Lovački sa kukom Izn97n
Lovački sa kukom 20ubafk
Lovački sa kukom Maxmi8
Lovački sa kukom 25gbj2p
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeThu Jan 04, 2018 1:48 pm

bounce Ideš Wink  rek'o ja buddyu zemo grize Smile svrsishodan nož...to lajkam cheers
Kaljenje? ne sumnjam da ne napreduješ bounce

Micarta je 'bom'bon ....jedino je nema potrebe toliko glancati, bježi na masno Laughing

Sve u svemu lijepo otvaranje godine....samo nastavi biti će veselje popratiti cheers
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeThu Jan 04, 2018 1:56 pm

Kaljenje je u ulju. Jos nisam zbavio alu ploce ali imam i kontroliranu temperaturu ulja pa mislim da je i ovako ok... drzao 45min u pecki kako mi je reko mamic.. popustan na 59 60 prema tabeli... i ja sam konto micartu mat al eto opet odlucio sjajno da se vidi bolje steuktura
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeThu Jan 04, 2018 3:22 pm

Razz znaš da sam rđav Laughing na TO....probao sam N690 normal i hlađen, razlika je očita
već na oštrenju je čuješ Shocked probaj bar suhi led dobavit...hlađenje je prilično bitna razlika
stoga je vrijedno truda Wink
Kaljenje je ozbiljna nauka...tipovi pišu diplomske radove na tu temu Wink
http://docdro.id/MFTkgCY ....baci pogled npr. samo za jedan čelik i primjenu za nož.
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeThu Jan 04, 2018 3:53 pm

Ma u pravunsi za sve.potpisujem ali do ttad moram ovako u peci i ulju. Uglavnom naostrio i rog od jelena isjeko bez parnice na ostrici sto smatram uspjehom. Prije ostrrnja u rezu je bilo 0.3mm
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeThu Jan 04, 2018 4:00 pm

Samo rokaj cheers biće sve bolje i bolje cheers
Back to top Go down
Bahod




Posts : 73
Join date : 2016-08-31

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeFri Jan 05, 2018 10:36 pm

Lijep nož.

Micarta: jesi stavio obrračun na papir? Pitam jer sam mislio i sam se igrati no nikako da dođem do računice da mi se isplati Very Happy
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeSat Jan 06, 2018 12:56 am

Naravno da se isplati.... ja napravio blok 30x15cm pa ti sad vidi da kupujes taj isti blok 1cm debljine koliko je para
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeSat Jan 06, 2018 3:46 am

Wink sve je diskutabilno....naime postoje pozitivne i negativne strane ovakve handmade
mycarta(namjerno pišem) izvedbe.
Da ne tupim previše...ovakvih tema i rasprava po stručnim forumima ima napretek Razz
jedno je ziher...svaka kućna čarolija je neusporediva s tehničkim laminatom bilo koje vrste
po gro karakteristika....to mi govori moje skromno iskustvo Wink

Čak ni svi tehnički laminati različitih proizvođača nisu isti po kvaliteti...to opet vele oni koji
imaju daleko veće iskustvo no moje te im za vjerovati jer su lafovi iz gornjeg sloja
hranidbenog lanca Razz

bez obzira na ove tehničke osvrte...najvažniji je onaj efekta mušterije ako je ista zadovoljena time 'ok'.....ovaca uvijek ima više od vukova Laughing
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeSat Jan 06, 2018 4:41 am

U pravu si. Kupovne su kvalitetnije sigurno zbog vakuma i odabira samog epoxy ali ja opet zelim rucni rad da je cijeli a fali mi jos malo... volim da je noz sto vise djelo majstora
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeSat Jan 06, 2018 4:51 am

Evo i obukli smo ga.
Koza 3mm moj rucni rad Lovački sa kukom Egrar7
Lovački sa kukom 6ny2qc
Lovački sa kukom 2ngc03q
Lovački sa kukom Jg5gtv
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeSat Jan 06, 2018 9:16 am

klasik ali je izrada na nivou Wink
ništa vakum (njega se koristi prilikom stabilizacije) ovdje su visokotlačne prese u pitanju
...primjer LVA karbona ali univerzalan princip
Lovački sa kukom Cf-lva11

VA®️ (Low Void Aerospace) Carbon Fiber. This material has the highest quality, smallest voids and best consistency of any carbon fiber sheet we've ever sold. The key to the quality is how the carbon fiber sheets are made. LVA is made on a press that generates 1,800 tons of pressure (3,600,000 pounds). The high pressure compresses each layer to .007" thick. Most carbon fiber sheet is made using the vacuum bagging process. The layers are stacked and a bag is put over the sheets. Vacuum is applied and atmospheric pressure presses the carbon fiber sheets together. Some manufacturers place the vacuum bag in an autoclave and apply 50-400 pounds of pressure. The vacuum bag process is not as good as a high pressure press at removing voids.
Back to top Go down
ILIJA GELO knives




Posts : 146
Join date : 2016-12-06
Age : 38
Location : Livno

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeSat Jan 06, 2018 9:28 am

Htio sam rec tlacba zaj. Se. Zlatko ju koristi pa znam
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitimeSun Jan 07, 2018 10:19 am

Екселент!
Back to top Go down
Sponsored content





Lovački sa kukom Empty
PostSubject: Re: Lovački sa kukom   Lovački sa kukom Icon_minitime

Back to top Go down
 
Lovački sa kukom
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: