* F E R R U M *
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


FORUM O KOVANJU I IZRADI NOŽEVA
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 Baja Olimpijadac

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeSat Nov 25, 2017 1:47 pm

Ovaj Baja ide na olimpijadu i da se ne osramoti tamo , red je da ga obucemo kako treba Laughing Prvo da mu malo skinemo tezinu , onda cemo da mu obucemo Nike patike u carbonu .Ima da istrci za 9.5 sekunde cheers Zeljezo je ne znam ni sam sada sta ....ili je M35 ili je M42 .Pojma nemam od koje pile sam izrezao Baju a rezao sam nekoliko komada od obe danas scratch 2.5milimojimetara je debljine ,nadam se da ce mu ta aerodinamika pomoci da istrci onih 9.5 Wink Desnu stranu je bilo lako izgrindati ,ovaj klingspor ceramic ostavlja vrlo fin finis ili pa ja nesto radim kako treba a neznam to ? Leva strana ......leva strana je zajeban igrac decki .....lako je narusiti aerodinamiku , bar meni king Ici ce sporije , mnogo sporije ...ko ona baba u komsiliku Wink

Sta znam , dopada mi se kako lezi u ruci i bez skale . . . . .Zadnji deo rucke ,jel ide onako coskasto ili su zaobljeni malo ti uglovi ?
Admine pucaj , nadam se da nisam osramotito slavnu Baju cheers

Baja Olimpijadac U2xycKT
Baja Olimpijadac JhnFUqM
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeSat Nov 25, 2017 2:06 pm

Zaboravio sam.. . .. . hvala Davore , hvala Admine za crtez.......... cheers
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeSat Nov 25, 2017 2:52 pm

može na ćoše a može i okruglo Smile sve 5 ali ima samo jedna caka koju
samo dobro znade onaj maestro s tavana....samo je tad baja u zenu . ovaj M je odličan
ali fali baš taj caka Razz
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeSat Nov 25, 2017 3:02 pm

Sta ??? Znaci kada ga zavrsim imacu falicni Baja  Crying or Very sad  Nista od olimpijade i zlata  onda Razz Very Happy Poslacemo ga  na paraolimpijadu za hendikepirane nozeve cheers Mozda tamo pobjedi Suspect
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeSun Nov 26, 2017 7:10 am

Keltan wrote:
Sta ??? Znaci kada ga zavrsim imacu falicni Baja  Crying or Very sad  Nista od olimpijade i zlata  onda Razz Very Happy Poslacemo ga  na paraolimpijadu za hendikepirane nozeve cheers Mozda tamo pobjedi Suspect

scratch sad falični? Cool biti će Tvoj Baja  cheers
može počet baja dance  bounce
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeSun Nov 26, 2017 2:55 pm

Ide ovaj Baja Admine na olimpijadu u skidanju mu . .  na mosquito  Very Happy Kakvo trcanje kada je hendikepiran Laughing  Jbg.........skoro na nula dosao dole , pomalo i sece. Ugao grindanja uvjek postavim onako  ..od ruke  Embarassed Milisekund nepaznja i crticaaaaaaaaa tamo gde nije pozeljna Crying or Very sad Srecom je vrlo plitka i mislim da cu je srediti da ostane onaj bruseni finis od pile ......

Nije 100,00000 % simetrican ali bilo me strah i da pomislim da jos jednom doprem secivo ceramikom Smile  Sredicu na ruku posto planiram da bude mirror finish .

Baja Olimpijadac SLEq5Pf
Baja Olimpijadac A4BKsA9
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeMon Nov 27, 2017 9:15 am

Surprised što si plunge tako rano izvlačio? mislim kraj urezanog choila ?malo neobično,možda bude post HT grindanje?
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeMon Nov 27, 2017 11:07 am

Zasto bih HT ponovo Very Happy Ovo je 67HRC sada .................

Mislis zasto sam ostavio ovaj deo ? Ne znam , tako mi nekako sigurnije za ruku , plitak onaj rukohvat tu ...........

Baja Olimpijadac Oaeg2p5
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeMon Nov 27, 2017 11:53 am

Laughing kad si požurio....lijepo rekoh,ima prepravki isto tako si je mogao i sam unijeti u nacrt
tj. ne rezati utor za choil uopće ili ga pomaći ... scratch
Baja Olimpijadac Img-2011
Prezent  Very Happy primjerak ...drugara s tavana  bounce
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeMon Nov 27, 2017 3:09 pm

Ima prostora za prepravke .......sada rupe trebam za scale Evil or Very Mad

Baja Olimpijadac JvI0Vag
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeSat Dec 02, 2017 4:54 pm

Rupe.......................................zadnji put !! Znate li kako izgleda busiti rupe u 67 HRC  ? Bolje da ne znate .........unistio sam tri vrlo dobre masinske vidije .........Budala , mogao sam proci i sa dve rupe Idea Dalje ima da motam carbon na rucke Very Happy Eeeeeeeeeee , ovaj Baja stvarno ide na olipmijadu u secenju mu_ _ komarcima  Cool  Nema sekundarca , nema ostrenje pod uglom od  ............Full grind to ZERO !!!  Sada je Adimne nekih 0.4 mm na 5-7mm iznad reznog brida Razz  Ludnica ! I koj me k _ ___ terao da rucno smirglam ???? Trebalo je da ostavim 40 grit finish od grindanja .Ubih se nacisto ! Palce ne osecam dva dana od rucnog smirglanja .....I jos ima po koja crtica tamo vamo na levu stranu  Evil or Very Mad Zadnj 1- 1.5cm prema vrhu jos nece da  sece papir .........Ali bice i to sutra .... Very Happy  

Evo i kako sam preuredio onaj detalj do choila ...Izgleda dobro , bar meni ?

Baja Olimpijadac 99uMvw2
Baja Olimpijadac MecquKh
Baja Olimpijadac HM6bN42
Baja Olimpijadac HolQZbv


Last edited by Keltan on Sun Dec 03, 2017 5:33 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeSun Dec 03, 2017 1:42 am

bounce izgleda...Odlično cheers  Olimpijadac Very Happy

Sad valjda si doš'o pameti glede rupa Laughing definitivno čista ludost bušiti iste u 67hrc Razz
....mog'o si i bez rupa ....opjeskariti taj dio tanga i samo ljepiti skale bez pinsa....
držao bi to epoxy bez beda a i tako nož nije za batoniranje , nego REZANJE cheers
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeSun Dec 03, 2017 5:58 am

Odavno nameravam da uradim jedne scale ovako ...........Malo zasecem tang /nesto kao zljeb/ na odgovarajuca mjesta , zalepim rucke , oblikujem ih kako treba i tamo gde su oni zljebovi napravim odgovarajuci zljeb u drvo .onda fino namotam carbonskom trakom ? Mislim da bi ljepo izgledalo + drzace scale bolje od svaki pin ...............?
PS. Zaboravih Very Happy Nisu bile tri rupe , vec pet Evil or Very Mad + jedna u pokusaju.....rupa koja nije rupa Very Happy
Samo cekaj da vidis ovaj komad oraha..............ludnica je cheers Zavrsicu ga veceras .sada epoxy susi ubrzano na malo temp...

Baja Olimpijadac BhPzAC3
Baja Olimpijadac GT27enH
Baja Olimpijadac IqH16fX
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeSun Dec 03, 2017 2:31 pm

Najlepsi orah do sada .....srecom ima ga jos cheers Nisam mogao da cekam da ga vidim kako ce ispasti , jos nije zavrsena rucka oko prednjeg dela Very Happy Sta kazete decki ?

Baja Olimpijadac 8qFrJnj
Baja Olimpijadac LcJGw4d
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeSun Dec 03, 2017 2:58 pm

Мени озгледа опако овако шиљат.Орах ко драги камен!
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeTue Dec 05, 2017 2:56 pm

Kada me Baja iznervira ja se uhvatim grindera Very Happy Jos SAMO cetiri crtice .....po dve sa obe strane  Laughing I sve su do plunge line ....tamo gde je najteze da ih smirglas  Evil or Very Mad  ne diram je bar nedelju dana , nek mi ozdrave palci , popucali su mi od rucnog smirglanja  Crying or Very sad
Kazem vam , opasna ova keramika ..................evo sta sam ovo vece izgrindao  Razz

Baja Olimpijadac MJW3S4v

Baja Olimpijadac EGnxKgE
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeWed Dec 06, 2017 4:52 am

jedino  bi tom špičoka modelu skinuo vrh 2mm dolje...npr. kao doljnja dva modela koji su mi
oho cool bounce orah Smile
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeFri Dec 08, 2017 1:19 pm



Baja me ubija ................. Very Happy Lakse i brze napravim dva nova nego sto skinem dve jeb . . . crtice Evil or Very Mad

Sta fali ovom 40 grit finish ???? Posebno kada je grindano na high speed ? Da mogu , izgrindao bih obe strane na baji kako je bila pre ....


Baja Olimpijadac IfV5wJq
Baja Olimpijadac WDgxMZ8
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeTue Dec 19, 2017 8:26 am

chumaman wrote:
bounce izgleda...Odlično cheers  Olimpijadac Very Happy

Sad valjda si doš'o pameti glede rupa Laughing definitivno čista ludost bušiti iste u 67hrc Razz
....mog'o si i bez rupa ....opjeskariti taj dio tanga i samo ljepiti skale bez pinsa....
držao bi to epoxy bez beda a i tako nož nije za batoniranje , nego REZANJE cheers
Samo zato sto sam glup Twisted Evil  Tri rupe u gornji prosle kako kroz sir ....isto i ove dve cheers  Diamond je resenje .................Napravio sam neku pripravu za alat gde ostrim nozeve i naostrio najeftiniji bohrer za beton koji sam nasao u prodavnice ..........bolje busi nego kobaltne u drvo .Da covek ne poveruje Shocked  Dijamantna plocica je naostrila thngsten carbid plocicu  bas kako treba ! Na ruku je nemoguce uraditi to /sada znam/ posto je povrsina premalena ................Umalo da zaboravim ,  rodila se nova Baja , malo deblja ovaj put ...3mm Razz I jos  ratujem  sa one dve crtice ..ostatak je vec mirror finish Very Happy

Baja Olimpijadac Xw86VED
Baja Olimpijadac 10iW17u

Ovo mi doneo deda mraz pre neki dan  cheers  Ludnica je kako skidaju .................

https://www.sharpeningsupplies.com/DMT-4-Dia-Sharp-Diamond-Stone-P319C166.aspx

Baja Olimpijadac 7nKUaD1
Back to top Go down
chumaman
Admin
chumaman


Posts : 1670
Join date : 2012-05-21
Age : 54
Location : Omanovac

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeTue Dec 19, 2017 9:13 am

Very Happy ovaj je bolji od prvog...jesi se navukao Razz

DMT...ajde red je da te tvrde čelike imaš s čime pošteno naoštriti cheers
osobno sam se već davna navukao na DMT samo je moja ploča double F/EF 6''
sad isprobavam ruske Veneve...bonded cheers
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeWed Jan 31, 2018 4:10 pm

Olimpijcu jos poliram zube Very Happy Snimicu video jadan dan da pogledate kako sece to cudo .......  Very Happy  Ovaj drugi je skoro gotov .Prekrasan komad oraha , steta sto ne znam to slikom pokazati..................Admine , pucaj ! Jeli dostojan ovaj da nosi ime slavne Baje Surprised

Baja Olimpijadac BxyUBuG
Baja Olimpijadac MGSkPx6
Baja Olimpijadac 1JUqE6b
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeMon Apr 30, 2018 1:09 pm

Baja olimpijadac dobio brata ............ali ovaj ima carbonske patike da lakse istrici 9.9 /100 Very Happy

Baja Olimpijadac YbmWMXc
Baja Olimpijadac Wh89L9q
Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeMon Apr 30, 2018 4:18 pm

Јел не претерујем ако питам.?У каквом су сродству твоје и др.Вудове баје?
Back to top Go down
Keltan




Posts : 445
Join date : 2015-06-08

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeTue May 01, 2018 2:47 am

Gvozden wrote:
Јел не претерујем ако питам.?У каквом су сродству твоје и др.Вудове баје?
Pojma nemam.......komsisko valjda ? Imas li neki link da pogledam njegove baje ? Inace Davor mi je dao crtez za ovaj noz ....Sinkevich ??
Ne znam kako da slikam ovaj blesavi carbon............ni na jednoj slici ne pokazuje kakav je u stvarnosti ............

Baja Olimpijadac UfpRyDU

Back to top Go down
Gvozden

Gvozden


Posts : 609
Join date : 2012-09-28
Location : Nis

Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitimeTue May 01, 2018 3:53 am

Др.Вуд је Чумаман(стручњак за дрво) Very Happy .Већ сам га тако звао неколко пута па сам мислио да си запазио.
Пробај да сликаш на вештачком светлу са више извора сверлости.
Back to top Go down
Sponsored content





Baja Olimpijadac Empty
PostSubject: Re: Baja Olimpijadac   Baja Olimpijadac Icon_minitime

Back to top Go down
 
Baja Olimpijadac
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Baja M'okihanac

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
* F E R R U M * :: NOŽEVI :: Galerija-
Jump to: